Kriminálka Las Vegas

• Slovensko Kriminálka Vegas (neoficiálny názov) (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Anthony E. Zuiker

Réžia:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (viac)

Scenár:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (viac)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (viac)

CSI Crime Scene Investigation to je názov jednotky vyšetrovateľov z kriminalistickej divízie policie v Las Vegas, ktorá rieši vraždy predovšetkým na základe perfektného vyšetrenia miesta zločinu a náročnej vedeckej analýzy nájdených dôkazov. Hlavnou hviezdou seriálu je William L. Petersen, predstaviteľ ústrednej postavy vyšetrovateľa a šéfa jednotky CSI Gila Grissoma. Petersen sa preslávil thrillerom režiséra Williama Friedkina Žiť A Zomrieť V Los Angeles z roku 1985. (oficiálny text distribútora)

Nyck

Ze všech kriminálek (ať už Kolín, nebo kdejaké další německé město, Miami, NY atp) je právě Las Vegas tou nejlepší, s nejlepšími případy, herci a znělkou. ()

sskrblik

Není to špatně natočený, má to smysluplný děj a je to kvalitní seriál, ale mě nezaujal natolik abych sledoval jeho další díly. Když poběží v televizi nemusím ho přepnout, ale taky vím, že mě tolik nezaujme. ()

morena.jea odpad!

CSI: Miami, CSI: New York, CSI: Las Vegas, ... CSI: Brodské. Amerika spustila fabrikovú výrobu a chrlí akože kriminálne seriály. Dôvody prečo sa mi to hnusí: 1 - vyšetrovatelia dokážu aj z prdu vo vetre vypátrať DNA páchateľa, 2 - dokážu dokonale definovať presnú dráhu strely. 3 - všetci policajti, patologička aj agentka FBI vždy vyzerajú akoby práve vyšli z módneho salónu a vždy majú super makeup aj keď sa prehrabávajú v črevách. 4 - postráda do nejakú zápletku ktorá by diváka mala zaujať, aby sa s príbehom mohol stotožniť 5 - ide iba o suché, jednotvárne máčanie vatových tyčiniek do rôznofarebných roztokov, presvecovanie tkanín, počítačové automatické vyhľadávanie podozrivých. 6 - už klasické obsadenie minimálne dvoch černochov/mexikáncov v každom diele, pretože rasizmus je fuj. 7 - chaotické vyšetrovanie a vypočúvanie stále nových tvárí komplikuje orientáciu v deji. 8 - detektívi nepracujú vlastným mozgom ale celý prípad vždy vyrieši práve technika. 9 - keby policajti v Amerike naozaj pracovali takýmto spôsobom, kriminalita by klesla o 90% a tých zvyšných 10% by aj tak bolo objasnených a páchatelia by sedeli v chládku. Skrátka krajina neobmedzených možností. Chce se mi zvracet ()

hroubek

Díky tomuhle seriálu vypadá Las Vegas jako špatný sen pro každého vraha, násilníka, pedofila nebo ještě nějaké individua.Tenhle seriál udělal redefinici žánru kriminální seriál.A udělal to tím nejelegantnějším způsobem jakým to šlo vzal schéma, které funguje a fungova bude poté to lehce okořenil o hi-tech technoligii a přidal lehce problémy hlavních hrdinů.Dříve mě nesměl uniknout žádný díl, ale teď jak se udělala výměna Williama L. Petersena za Laurence Fishburnea tak jako by odešlo část, která mě výrazně lákala.Ale i tak jde o nadprůměrnou a na televizi až moc luxusní podívanou. ()

sheldonka.

Ze všech kriminálek je CSI Las Vegas nejlepší. Má skvělé herce, případy i zpracování. Do paměti se mi však vryl jeden díl, ve kterém byl jakýsi pavoučí muž (Ian Moone = I am no one). Poprvé se mi stalo, že bych se po kriminálce bála jít spát a dokonce jsem se bála podívat i pod postel. Kdo ten díl viděl, myslím, že pochopí. ()

fabecc1222

Jednu dobu jsem měl pocit, že v USA diváci sledují jen kriminálky a wrestling. Wrestling je úplně mimo mě, ale v záplavě kriminálek se mi podařilo oblíbit asi jen tuto. Další odnože už mě nikdy nechytly, ale do Las Vegas jsem se z nějakého důvodu vždy rád vracel, ať už kvůli Grissomovi, Sáře, Nickovi a dalším, kteří to táhli po většinu seriálu. Z jednotlivých případů si určitě nejvíc vybavím Miniaturového vraha, ale i některé další epizodní případy či menší role (ohromné množství hostujících hvězd) se nedají zapomenout. Výborně zpracovaný proces řešení případu, který určitě ovlivnil televizní kriminálky na mnoho dalších let. PS: + za zabití Biebra ()

Ichabod

Neni to horsi jak CSI Miami ale hlavni vysetrovatel je naprosto otresne obsazeny, makeup z nej jen tece....pusobi na mne rusive (je to urcite homosexual, nebo nevim co mi nesedi...nejvetsi zahada na teto serii je jak se dopracoval k takove roli :D ). CSI Miami se mi jevi preci jen trochu opravdoveji. ()

KASUGI

Nemám rád tady tyhlety chytrolínské kriminální seriály, kde si vrah jen uprdne a páni detektivové z toho vydedukují, že měl na základce špatný prospěch. Ale podprůměr to není, spíš mě to jen vytačí. Přiznávám se k subjektivní alergii. ()

Ravi

CSI:LV je bezesporu nejlepší kriminálkou, jakou můžete na obrazovkách vidět a zdobí ji nejen výborní herci, hudba a scénáře, ale především vzrůstající kvalita dílů. Každý díl stojí za to vidět, což je u dněšních seriálů skoro zázrak. Každá série má hlavní linii, kterou během jejích dílů můžete sledovat a zároveň je každý díl sám o sobě skvěle funkční. Oproti jiným kriminálkám není ani naivní, ani patetická. 100% = 5/5 ()

Elleannie

Ze všech kriminálek je právě tahle má nejoblíbenější. Je fakt, že Grissom je jedinečný, ano, i ostatní jsou skvělí, ale Grissom tomu dodává tu pravou "šťávu". Jeho unikátní sbírky, vědecké nápady, nad kterými se čas od času pozastaví i jeho spolupracovníci a čekají, co z toho vzejde, a v neposlední řadě geniální mozek. I když někomu může vadit určitý stereotyp při řešení případů, já jsem o tomhle nikdy neuvažovala. Každý jeden případ je jedinečný, nad každým visí jiný otazník, který se rozdílně řeší, takže zajímavost vítězí. ()

Zagi20

Jediná povedená CSI. Možná hodnotím tak vysoko, protože je to první CSI kterou u nás dávali v telce, tudíž první které jsem viděl a které jsem si zamiloval. Všechny ostatní mi prostě přijdou jen jako kopie. Co mi na tom jako jediné vadí je ta typická televizní "epizodnost" (každý díl několik zločinců, které pokaždé ještě ten samý díl chytí). Chtělo by to to pátrání víc natáhnout. Ale nevadí, jako televizní kriminálka to funguje skvěle, stejně jako její obsazení v čele s Petersenem v roli geniálního Gila Grissoma. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (viac)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (viac)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (viac)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)