Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Wade

Red Dwarf má u mě v životě neuvěřitelně velké místo.Tahle banda mi v mých nejhorších chvílích zlepšovala náladu a pro mě to bude navždy jednoznačný top. 100% Viděno všech 13 sérií všechny 5/5 a 10/10 - ()

venalce

Po určitém počtu dílů silně návykové (u mě zhruba od 3. řady). Ideální jako oddechovka a zároveň parádní ukázka britského humoru. Vlastně tam není žádná ryze sympatická postava, ale stejně si tu bandu maníků zamilujete, jen co si na ně trochu zvyknete. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy u nějakého filmu nebo seriálu slzela smíchy, ale u Červeného trpaslíka trvaly záchvaty slzoproudého a paralyzujícího smíchu i několik minut. Takže jestli se chcete utlouct smíchy, směle do toho. ()

VanTom

"Co? Spadli jste snad z višně? Proč nespustíme obranné štíty? - To je přímo vynikající návrh! Má jen DVĚ drobné vady. Zaprvé, žádné obranné štíty nemáme. Zadruhé, nemáme žádné obranné štíty. Teoreticky jde o jednu vadu, ale považoval jsem ji za tak významnou, že jsem ji uvedl hned dvakrát." Prostě a jednoduše kult kultů. Nebyla to láska na první pohled, to zdaleka ne, ale je to láska na celý život. :-) "No, nejíme kari každý večer, jak by se zdálo. Jsem si zcela jistý, že loni v červnu jedl pan Lister pizzu. Vzpomínáte, nechutnala vám, ale pak jsem ji polil kari omáčkou a hnedle jste ji spapinkal." [Hololoď S05E01] ()

J.Lajner

Kult, který částečně formoval mou osobnost. Uragán pamětihodných hlášek balancujících na hranici mezi trapností a nadčasovostí. Fenomén mezi televizními projekty, jehož dokonalost se odráží v každém nedokonalém záběru. Detailní zákulisní story a rozbor seriálu zde. ()

Spock

Pětka jak vyšitá. Já mám osobně nejraději Kocoura. Koho obdivujete vy? Pakoňovu mámu? : ) Nejlepší komediální seriál jaký znám. Kopec nenucené zábavy. Nejraději mám 5 a 6 sérii. ()

ganz

Každý díl tohoto seriálu jsem viděl více jak dvacetkrát, ale stejně mě nikdy neomrzel. Ze seriálu číší pohoda, humor je nevtíravý a inteligentní a vzájemné vztahy postav jsou prostě jedinečné. Hlášky citujeme s přáteli skoro pořád a všude, pro mě srdeční záležitost. Nemá cenu psát nic víc, kdo neviděl nepochopí, kdo viděl .....Viděl! (K tomu všemu mě ještě seriál navedl na výbornou indickou kuchyni) ()

KASUGI

Prosím nekamenovat. Jednou to přijít muselo. Velkou vinu na tom má fakt, že jsem ho viděl až v době, kdy ho každý doslova "obožnil". Jo, mohl bych dát tři hvězdičky z principu kultu, ale proč? Red Dwarf je sitcom, jehož hlavní prioritou je rozesmát, což se mu u mně nepodařilo takže sorry. Není každý den posvícení. ()

masw

Snad nejlepší sci-fi seriál. Rimmer a Lister a celá posádka je prostě pro diváka nenahraditelná. Nejvíc mě potěšily návraty do minulosti (J.F. Kennedy). Ta koruna, kterou jsem za komplet seriál dal (v bazaru Měšec v Ostravě, bylo to nepopsané DVD, čekal jsem sice péčko, ale Red Dwarf taky potěšil :-D ) byla dobře uložená. ()

Hér

Výborný seriál. Mezi jeho nej patří obrovské charisma všech vystupujících herců, vysoká kvalita všech dílů a možnost koukat na to znova a znova a pořád se skvěle bavit. ()

mirec88

Predtým ako tento seriál vyšiel na lacnom DVD som o tomto seriáli v živote nepočul. Ale vysoké hodnotenie na ČSFD aj IMDB ma prinútilo kúpiť si prvé DVD. A váľal som sa od smiechu. Fakt je to asi najlepší sitcom aký som kedy videl. Tie absolútne nereálne a vtipné príhody Listera, Rimmera, Kocoura a androida si ma úplne podmanili. Niektoré diely boli síce príliš prehnané, ale vždy veľmi vtipné. Paráda! Briti majú fakt najlepší humor, ktorému nie každý porozumie, ako som si aj tu všimol. Ale pre mňa to bude vždy super zábava! 95 % ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019