Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (106)

Podporučík RO (1991) (S05E03)

Jedna z nejzajímavějších TNG postav vůbec po1. A naštěstí ne naposledy. Též po1. Bajorané a jejich životní příběh, na kterém vyrostla v podstatě celá DS9. Vždycky mě bude sejřiti, že Forbesová odmítla roli místo Kiry (nic proti ní, ale Ro je prostě Ro) v DS9 z důvodů, že chce rozvíjeti svou kariéru a ne zůstati ´´navždy´´ ve ST. A když se tak dívám na tu její superkariéru po TNG, tak jí mohu vzkázati, že to bylo hodně debilní rozhodnutí. No, někdo má holt velké plány a ono prd. ()

Marná oběť (1991) (S05E04)

Dr.Dlaha...,, a je ten Avatar na uhlíkovém či silikonovém základě?´´ Data...,,to druhé , zilifon´´. ()

Neštěstí (1991) (S05E05)

Picard a děti ( i když ten kluk, co zasadil ředkvičky a ty vyrostly celé pokroucené, mě vždy pobaví) ve výtahu. Pro něj a pro mě, jistota noční můry. A jak mám rád naši dr., tak mi občas fakt leze děsně na nervy s tím otravováním co se týče té její divadelní mánie. I když je tu 1 vyjímka alá P. K. Dick a to díl... Frame of Mind.  ()

Sjednocení 1/2 (1991) (S05E07)

Z knižní verze se mj. dovíte poněkud nechutnou (hehe) informaci, že ´´krásná´´ adm. Brackettová z úvodu má zálusk na Picarda, eeeew.;-)  ,,Buď opatrný, androide. Nějaké Romulance by se z tebe mohly zapálit lýtka a mohla by ti slízat barvu z uší´´. Nutno podotknouti, že v cz dab. to je poněkud cudnější.:) Linka mimo Romulus není špatná (a samoz. je též důl. pro děj) já jen dávám přednost té hl. ()

Sjednocení 2/2 (1991) (S05E08)

Moje srdcovka. Romulané konečně v plné kráse i se svou planetou. Tento 2díl jest zásadní též pro 1.knihu ze série Titan. ()

Otázka času (1991) (S05E09)

Klasicky praštěný Matt Frewer si roli evidentně užívá. ()

Záhada (1992) (S05E14)

Tak tohle je sakra dobrý. Kieran McDuff rulezzz! A Worf co ihned a bez důvodu, pasuje sám sebe na kpt. a po odhalení totožností a funkcí hl. posádky je za trapáka. Dobře mu tak. Asi je slepý, když nevidí jaký má kdo počet pecek. A za třešničku na již tak bohatém dortu považuji Ro a Rikera. Zvláště, když si uvědomíte, jaký byl do této doby, jejich pracovní vztah. ()

Z pozice síly (1992) (S05E15)

Sice je to taková ta ujetá podivnost alá TNG, ale mě i přes tu vizuální absenci fascinuje ta ´´linka´´ s lodí třídy Daedalus, zde konkrétně U.S.S.Essex. Chci aspoň comicsový prequel. Posedlý Dat, který se zde z mého pohledu chová konečně normálně, je kůůl. ()

Příčina a důsledek (1992) (S05E18)

Další lahůdka ve stylu Conundrum. Zde tentokráte časová smyčka, ze které méně zkušený ST divák asi chytne rapla, páč uvidí mnohokrát explozi Enterprise a s tím i několik scén (ten nekonečný poker je vskutku šílený) opakujících se dokola. Což se u čas. smyčky tak nějak čeká. Za trestuhodné ovšem považuji (z těchto věcí jsem vždy u ST obecně, skřípal zuby) to, že U.S.S.Bozeman z kpt.Frasierem (nebo Beastem z X3, jak je libo) se objeví v samotném závěru, který trvá snad minutu! Buď to měli natáhnouti, nebo udělat 2díl. A to, že se tam měla objeviti i původní Saavik z ST II, tak to už je u mě skoro na infarkt. :( Poct Kirkově éře či TOSkovým filmům, nebude nikdy dost. A jsem moc rád, že konečně taky něčí jiný nápad než toho slavného androida (kterého až otravně oplakává celá 1.s. Pikrda) byl TEN správný. Naopak, díky němu, se vlastně stalo to, co se stalo. ()

Základní povinnost (1992) (S05E19)

V dávných dobách temna, mě díly tohoto typu děsně nebavily. Ale člověk holt stárne a vidí pak věci jinak. Za zpětné mrknutí pro znalce ST považuji postavu Nicholase Locarna, která posloužila jako základ pro Toma Paříže.;-) Vím, že to v době, kdy začal STV, hodně lidí mátlo, páč Parisův a Locarnův příběh, se velmi nápadně podobal a tak jsme si mysleli, že Locarno je prostě stejná postava jako Paříž, jen s jiným jménem. A ona to vlastně byla pravda.;-) ()

Já Borg (1992) (S05E23)

To, jak za to nesmyslné ´´morální´´ řešení a ještě od někoho, kdo si s Borgy zažil své (a to jsme ještě netušili, jak se bude chovat v STP, uf) spéruje adm. Nechayevová Picarda ve 2díle Descent, si vždy! slastně užívám. Za zajímavost ovšem považuji, že stejný herec/stejná postava se objevila v 1.s. STP. ()

Další fáze (1992) (S05E24)

Jj. další lahůdka i s proradnými Romulany, jak by řekl Keniclius 5. Když tedy pomineme logické lapsy fyzikálního rázu, dostaneme (skoro) Bajoranský zpěv za mrtvé;) Rikera s prostřelenou (ta scéna mě vždy rozesměje) hlavou od Romulanského ručního pháseru s naštvanou větou od Ro ,,Teď už se asi nikdy nedozvím, co jste o mě chtěl říct´´ a docela slušně lehce hororovou scénou s Romulanem, vyhozeným z lodi. A jako nádavek krásnou Romulanku v podání pozdější Borgské quálovny z STV a Trilla z DS9, Suzany Thompsonovic.;-) Bacha na muonovou vlnu. ()

Vnitřní světlo (1992) (S05E25)

Pokud by to nebyl takový ultra doják na konci,tak pochybuji,že by to byl až takový kult a prý jeden z the best dílů ST vůbec. No,ani ne. Pokud bych to srovnal s opravdu nejvíce kulervoucí episodou v dějinách celého ST,Městem na Pokraji Věčnosti z TOS (potažmo tou kongeniální plnou comicsovou verzí,která jest hodně odlišná od té tv brutálně okleštěné,aby se dala vůbec vysílati v té době),tak je to tak na 3 hvězdy. Prostě průměr. Ale je pěkné,že později v 6.s. v díle Lessons,ji Picard vytáhne a rozbalí tu slavnou melodii. Pochopitelně jak jinak,než dojákovou. ()

Šíp času 1/2 (1992) (S05E26)

,,Rád bych našel 2 osoby s hadem. S hadem? Ty jsi nějakej divnej, co? Jen si dej dobrý pozor a nevybírej si, odkud ti něco kápne´´. ;-) San Francisko, 11 srpna 1893. Special quest star, Mark Twain (zde pod svým občanským jménem) a Jack London. Njn. a Guinan, samoz. ()

Host (1992) (S06E04)

Pro TOSmaniaky/znalce, patří tato episoda k základnímu vzdělání. Spolu s DS9 tribly a ultrageniálním dvoudílem z STE-In a Mirror...darkly. ()

Únosci (1992) (S06E05)

1 ze 2 squellých dark dílů s Rikerem. Ten druhý jest již v předchozích komentářích vzpomenutý, Frame of Mind. TOP scéna? Zřejmě ta v simulátoru. Líbí se mi na tom, že jsou tam i náhodně vybraní lidé a ne jen zase ta elita z můstku. ()

Rošťáci (1992) (S06E07)

Sice si to nepouštím moc často, ale je to docela dětinsky roztomilé. Hl. ta malá Ro, ta je super. Guinan taky o dost lepší a souhlasím s noriakim. Picard nic moc, takže zbývá melancholicky smutná Keiko, která se tulí k manželovi (což je docela bizar, když víte kdo je uvnitř té holky) a je odmítána svou vlastní dcerou. ,,Vsadím se, že jsi v dětství byla skokan´´. ;-) ()

Kvalita života (1992) (S06E09)

Generace mašinek, ze které později vzejde roztomilá a sobecká Peanut Hamper/Koš Buráků z Lower Decks, na scéně.;-) La Forge poněkud zarostlý, takže vypadá, jako by se 14 dní nemyl a ostatní se diví. Special quest star, částicová fontána (ne zcela vyhovující požadavkům) a dr.Farallonová. ()

Změna velení 1/2 (1992) (S06E10)

Nikdy nemohu dostatečně poděkovati kpt.Jellicovi za to, že přiměl naši poradkyni nositi uniformu! Konečně! Jinak je to Jellito a nikdo ho nemá rád, což není žádný div, když ho hraje hajzl z Robocopa a Total Recall.;-) Výslech (a trochu toho mučeníčka) Picarda je sice fajn, ale na Sheridenův nemá ani omylem. To měla tenkrát Tai, svatou pravdu. Ale jinak jsem samoz. rád, že to Ronny Cox osvěžil. ()

Aquiel (1993) (S06E13)

Cliff Bole´s THE THING. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)