Picard a posádka prožívají rozporuplné emoce, když zachraňují zraněného Borga. (SkyShowtime)

Ironfood

Ze začátku se rýsuje zajímavé morální dilema, jeho řešení je ale bohužel zjednodušeno tím, že zadržený borg je po odtržení od společenstva poněkud přecitlivělý - zvlášť, když to člověk srovná se Sedmou z devíti:-) ()

majo25

Borg opäť na scéne. A aj keď sa to v závere strháva do značnej sentimentality, celková zápletka je veľmi zaujímavá. Scéna, kde sa Piccard snaží vystupovať ako Locutus, je geniálne mrazivá. Aj keď by bolo zaujímavé, ako tento infikovaný vírus dopadne, po úspešnej infekcii by tvorcom nezostali zadné vrátka na ďalšie epizódy s (ne)premožiteľnými Borgami. ()

PKD

To, jak za to nesmyslné ´´morální´´ řešení a ještě od někoho, kdo si s Borgy zažil své (a to jsme ještě netušili, jak se bude chovat v STP, uf) spéruje adm. Nechayevová Picarda ve 2díle Descent, si vždy! slastně užívám. Za zajímavost ovšem považuji, že stejný herec/stejná postava se objevila v 1.s. STP. ()

noriaki

V námětu a v provedení exelentní epizoda, nicméně vždy se mi zdálo, že je probírané dilema bezpředmětné. Deset minut po příletu Borgů přestane Timova individualita existovat, čímž zmizí jediný důvod proč zbraň nepoužít. ()

sirien

Popravdě - epizoda na mě působila trochu šroubovaně a přišlo mi, že se k pointě nepropracovává zrovna plynule a přirozeně. Což dost oslabilo i pointu samotnou (minimálně morální sdělení). Na druhou stranu to poskytlo docela zajímavý pohled na Borgy a na jejich sebepojetí a ukázalo to určitou hloubku skrývající se za jejich povrchní jednolitostí. ()