Picard, Worf a dr. Crusherová mají za úkol zničit továrnu na zbraně. (SkyShowtime)

sirien

Hlavní námět změny velení na Enterprise je dobrej a novej kapitán je ve skutečnosti docela zajíamvá postava. Bohužel, Riker se nechová jako první důstojník vlajkové lodi, ale jako uraženej spratek. Bokem toho je b-story kde Picard vede Commandos přepad na nepřátelském území, která a) nedává smysl a b) je out of character pro Picarda i Dr Otravnou - a která nefunguje ani jako "akční" pasáž. ()

noriaki

Chain of Command jsem měl zafixovanou jako jednu z nejlepších epizod Star Treku. I když postupem času trochu vybledla, k absolutní špičce ji pořád počítám. Nesmlouvavě prosazované nové pořádky, výslechová linie a efektní eliminace hrozby nepřátelského útoku jsou působivé i po letech. Děj je jen střípek něčeho mnohem většího odehrávajícího se v pozadí, něčeho co brutálně vtrhlo do mikrokosmu Enterprise a vyžádalo si to i změnu na postu kapitána. Jen ten Riker by se nemusel chovat jako umanuté děcko. ()

Loki_Six

"Lemec is a Cardassian, and Cardassians are like... timber wolves, predators - bold in large numbers, cautious by themselves, and with an instinctive need to establish a dominant position in any social gathering." ()

PKD

Nikdy nemohu dostatečně poděkovati kpt.Jellicovi za to, že přiměl naši poradkyni nositi uniformu! Konečně! Jinak je to Jellito a nikdo ho nemá rád, což není žádný div, když ho hraje hajzl z Robocopa a Total Recall.;-) Výslech (a trochu toho mučeníčka) Picarda je sice fajn, ale na Sheridenův nemá ani omylem. To měla tenkrát Tai, svatou pravdu. Ale jinak jsem samoz. rád, že to Ronny Cox osvěžil. ()

majo25

Až na logický lapsus toho, že sa akčnej špionážnej misie zúčastňuje aj postarší kapitán elitnej hviezdnej lode, ide o epizódu s výborným nápadom (dočasnej) zmeny velenia Enterprise, z ktorej vyplývajú nemalé vzťahové komplikácie. Naviac konflikt s Cardassianmi (táto rasa má asi najlepšie masky), teda s iným nepriateľom ako stále len Romuláni, je vítaný. Večný záporák Ronny Cox (záporácky senátor zo seriálu HB) sa do takýchto rolí presne hodí. ()