Star Trek: Nová generácia - Série 4

(séria)
USA, (1990–1991), 19 h 43 min (Minutáž: 45–46 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Gates McFadden, Marina Sirtis, Brent Spiner, Wil Wheaton, Whoopi Goldberg, Colm Meaney (viac)

majo25

Štvrtá séria je o máličko slabšia ako skvelá tretia séria. Obsahuje veľa skvelých epizód, ale aj veľa nadpriemerných a dokonca jednu iba priemernú (Amorek). Nemá žiadny nosný príbeh, ku ktorému by sa nejako vracala, ale na konci poteší prítomnosťou Leonarda Nimoa alias Spocka. 5*-vých epizód je mnoho, najlepšie z nich sú To najlepšie z oboch svetov (2), Spomeň si na mňa, Prvý kontakt, Poľný súd a Oko mysle. ()

sirien

...nevydrželo. Snaží se to držet a povšechně je s04 skutečně tak dobrá, jako s03 (stejný počet 5 a 4* dílů, ale s03 měla víc těch 5*), ale bohužel má v průběhu asi tři zakopnutí na dva až tři díly každé, kdy kvalita padne na hubu. Pocitově silné 3*, ale na víc to nemá. ()

• Toto je jediná epizóda, v ktorej hral Alexandra Rozhenka (Worfovho syna) Jon Steuer. Režisér Jonathan Frakes sa o Steuerovi vyjadril, že „bol priveľmi plachý, nebol bojovník. To bol pravdepodobne dôvod, prečo bol preobsadený.“ V ďalších epizódach hral Alexandra Brian Bonsall. (koba)