Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Veldas k tomuto seriálu (12)

Tam za mořem (1994) (S01E13)

Excelentní Brad Dourif bez něhož by tento díl byl poloviční. Zároveň mezi Boggsem a Scullyovou je fakt skvělá chemie. Scénář se dotýká smrti, posmrtného života a spirituality. Emočně pro mě hodně zajímavý díl. ()

Neodolatelné (1995) (S02E13)

No, z tohohle dílu jsem měl skoro stejnou schízu, jako Scullyová. A nemalou měrou se o to zasloužil Nick Chinlund. Nutno podotknout, že jsem koukal v originále a už jen jeho hlas byl strašidelný. Smekám před jeho hereckým výkonem, vážně psycho.. Jinak krimi díl, který měl všechno. Závěrečné shrnutí Muldera v poslední minutě je přesné a k zamyšlení. ()

Podvod (1995) (S02E20)

Tak tohle byla bomba. Moc zajímavý díl. Hrozně divný a hrozně vtipný. Jedna hláška vedle druhé. Zároveň ale nepostrádal určitou dávku mystéria Aktů X a momentů k zamyšlení. Je potřeba se dívat v originále, protože český dabing (překlad) bohužel většinu vtipů a point zabíjí. Bavil jsem se od začátku do konce. 89% ()

Jose Chung "Od jinud" (1996) (S03E20)

Další z povedených komediálních epizod. Opět nabušená hláškami. Pomalejší rozjezd, ale poté celý díl postupně graduje. Skvělý závěr. Stručně řečeno - geniální díl. :) 90% ()

Koleda (1997) (S05E06)

Úžasný díl.. hodně hluboký a s perfektním rozuzlením. ()

Vnitřní zrak (1998) (S05E16)

Jeden z dílů, který mě vážně hodně zaujal. Magická povaha vztahu Muldera a hlavní podezřelé a mimo jiné také skvělý a neortodoxní herecký výkon od Lili Taylor. ()

Bytí a čas (2000) (S07E10)

Smutné. Dechberoucí. Šokující. Bezesporu jeden z nejlepších dílů celých Aktů X. 90% ()

Klub rváčů (2000) (S07E20)

Ne, tohle se nepovedlo. Nejslabší díl celého dosavadního seriálu. Celou dobu jsem si říkal jestli jsem cvok já nebo scénárista. Na konci tohoto dílu jsem se utvrdil v tom, že já to nejsem.. Co to sakra bylo? :D ()

Pán much (2001) (S09E05)

Za mě naprosto skvělý díl! Po dlouhé řadě epizod jeden z nejlepších. Napěchovaný vtipnými hláškami a komickými situacemi. Perfektní vedlejší role - zamiloval jsem si je hned od první scény. A jako bonus můj milovaný Aaron Paul. Potěšil mě i závěr, kde jsem se po dlouhé době dočkal typického filozofického shrnutí od Scullyové, které nutí k zamyšlení a dojemné momentky. 90% ()

Mulder a Scullyová stretávajú monštrum (2016) (S10E03)

Mulder a jeho nová aplikace. Jedna hláška vedle druhé. Několik velmi výstižných narážek na smysl dnešního života. Excelentní Rhys Darby. Stručně řečeno: Tahle epizoda mě odrovnala. :D 92% ()

Ghouli (2018) (S11E05)

Díl by to byl dobrý, kdyby tam nenacpali ty puberťácký scény s rádoby moderními slovíčky a podobný hovadiny.. Vážně někomu přijde normální, aby měl kluk dvě přítelkyně a ještě byl v tom díle za frajera? Vážně?! Navíc to bylo všechno tak okatý.. Ještě zbývalo, aby tam některá z nich v slzách pronesla "Jsem těhotná.", fakt.. Na tohle jsem opravdu alerigckej. Normálně bych dal 4 hvězdy, takhle musím dát jen 2. 40% ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov