Neviditelná bytost začíná v cirkusovém městečku vraždit účinkující. (Disney+)

Arkanoid

Stalo sa nečakané. Epizóda The X Files je vtipná nielen hláškami, ale asi prvýkrát aj situáciami. Nie je to našťastie humor trápny, ale absurdný a bizarný. Inak to ani nešlo pri téme vyšetrovaní vraždy v meste cirkusantov, kde Mulder a Scully podozrievajú každého, kto sa vymyká normálu – čiže celé mesto. Výborná bola scéna v múzeu, kde tvár jeho majiteľa tvorcovia kvôli zohaveniu nezobrazili priamo, len buď cez odrazové plochy alebo z profilu, čím sa budovala jeho tajomnosť. Epizóda mi pripadla neobvyklá aj na The X Files, no o jej kvalite niet pochýb. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vypadalo to tak hrozně, že to pak vystavoval jako nefalšovanej padělek." Městečko znetvořených cirkusáků mě docela bavilo. Jen toho vraha jsem odhalil na první pohled, neboť jsem se nenechal odlákat opičími stopami ani mořskou pannou, a to je od Akt X v tomto směru patrně první zklamání. Zato jsem se poučil, že nasazovat pouta eskamotérovi, není ten nejlepší nápad. ()

Nikolas__

Pečeť X - 200%_ Tak tohle je popravdě absolutní nářez, při prvním shlédnutí totální pohlcení, atmosféra, podivnosti, nechutnosti - prostě totální bizár. Rozhodně jedna z naprosto nejlepších a nevtipnějších epizod seriálu. Vždycky jsem jí nesmírně zbožňoval. Ono to vlastně není ani tolik komediální, jen šíleně ujeté, ale přesto pořád hororové. Monstrum vypadá vážně skvěle, masky a efekty taktéž, hudba boží a ta již zmíněná atmosféra by se dala krájet. Super postavy, geniální scénář. ()

Veldas

Tak tohle byla bomba. Moc zajímavý díl. Hrozně divný a hrozně vtipný. Jedna hláška vedle druhé. Zároveň ale nepostrádal určitou dávku mystéria Aktů X a momentů k zamyšlení. Je potřeba se dívat v originále, protože český dabing (překlad) bohužel většinu vtipů a point zabíjí. Bavil jsem se od začátku do konce. 89% ()

helraiser

V aktech X se mi humorné epizody většinou moc nelíbili, toto je ovšem vzácná výjimka, která se už později mockrát neopakovala. V podstatě se jedná o hororový příběh okořeněný o černý humor. Děj se odehrává v cirkusovém městečku které obývají opravdu nevšední cirkusáci, bizarní postavy které jsou opravdu k pokukání a právě tyhle cirkusáky začne někdo vraždit. Kdo za tím stojí? Opravdu existuje podivná mořská pana Fuschi. Na tyto otázky se snaží nalézt odpověď naše dvojice hrdinů. Je to bizarní, vtipné, plné hlášek a opravdu bizarního černého humoru. Tento díl jsem si opravdu neskutečně užil. ()