Akty X - Season 11 (2018) (séria)

Život po živote (S11E02)

(epizóda)

Mulderov mobil prijme správu, ktorá je v skutočnosti prosbou zo záhrobia. Čoskoro ho začne prenasledovať skupina zabijakov. Niekto si zrejme neželá, aby Mulder pomáhal mužovi, ktorý je už 16 rokov mŕtvy. Mulder so Scullyovou zabijakom utečú a pustia sa do riskantného vyšetrovania utajovaného posmrtného programu. (TV JOJ)

classic

Scully je stále dosť sexy, a to je na prahu okrúhlej päťdesiatky. To ma na jednej strane veľmi teší, lebo práve kvôli tomu som sa s chuťou vrátil ku starým - známym, ale na strane druhej ? - Druhá epizóda ma normálne vytočila z mojej klasickej miery zdržanlivosti a nie zbytočnej výbušnosti, aspoň zo súčastnosti, v minulosti som taký kľudný určite nebol. No, keď som postupne vnímal scenár, tak si vravím : „Tu niečo nie je v poriadku” ! Títo dvaja nezničiteľní agenti F.B.I. sa doslova predierajú cez rozličné prekážky, až s takou ľahkosťou, že takéto „šťastie” nemá ani slávny agent s povolením likvidovať nepohodlných jedincov, i on sa viacej natrápi, keď sa nachádza v ohrození vlastnej existencie. Mám taký pocit, že celý ansámbel mal zo všetkého jednu, veľkú srandu. „Najprv boli na gauči, na ktorom relaxovali, čochvíľa im to bude odopreté, aby konečne na záver taktiež zasadli opätovne na túto legendárnu pohovku, na ktorej musia teda poriadne zrelaxovať, pretože sú strašne unavení”... Takýto scenár patrí jedine do koša na odpadky !!! ()

Tom_Lachtan

Tohle je vážně ten nejhorší úvod, který mohla Akta X mít, po prvním díle, který znásilňuje "hlavní příběh" v míře nevídané, je tu tohle. Tady se zas vykopávají mrtvé tváře, zjevuje se další zlá organizace, která nedává vůbec smysl a podstata episody je neskutečně béčková, že by béčkově působila i na začátku devadesátých let. Respektive, ono by to mohlo být i slušné, ale to by si někdo musel dát alespoň trochu práce se scénářem. Akta X křížená Matrixem se prostě nekonají. Asi naštěstí, chtělo by se dodat. ()

imaginer21

Jestli jsem předchozímu dal (skoro) odpad, tohle je určitě poctivější záležitost. Sice je pořád cítit odér bezradnosti v psaní originálních scénářů s někdejší kvalitou, ale zachraňuje to (a to dost hodně) starý dobrý suchý humor, hlavně Mulderův. Dokonce celá epka by mohla mít náběh na parádní spikleneckou linku v mytologii, ale už předem cítím, že toho tvůrci (už) toho nejsou schopni. Ono taky docela chápu i je - dostali po dak dlouhé době možnost oživit to, na čem kdysi pracovali každý den a kvalitní psaní jim šlo od ruky. Když si dáte (nucenou) pauzu, na rozjezd něčeho dobrého jako kdysi potřebujete víc času, protože za tu dobu se nezměnil svět, ale i vy sami. Každopádně toto bylo už poctivě na půl cesty k navázání na feeling starých dobrých X-Files, kterých se fanoušci nikdy dosyta nenabažili a touží je mít i po těch 16 letech. Chápu je všechny. ()

Autogram

Pokračovať v živote simuláciou v mobile a tak získať nesmrteľnosť, to nie je až taký zlý nápad, ako je zlé jeho spracovanie v tejto epizóde. Akčné prestrelky a jeden zúfalý príhovor zo záhrobia, to nie je to, čo očakávam od Aktov X. A dorazili to zamotaním všemožných nedávnych špionážnych káuz z nášho skutočného sveta. ()

Macinkacz

Tož nenechme se odradit hodnocením, díl není úplně tak špatný, jak to tady vypadá. Nápad to má náhodou dost dobrý. Já pořád úplně nevím co všichni chceme. V 10. sérii nebyla skoro žádná mytologie a nic moc vracení se do minulosti a taky se to divákům nelíbilo. Já myslím, ze Carter 11. sérii nezačal úplně nejhůř. 70% ()