Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (229)

Hladomorna (1995) (S03E08)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Jeden z těch dalších čistě detektivních dílů o vrahovi. Každopádně je to pořád vysoký nadprůměr, jen to nepatří mezi moje oblíbené epizody. Ale funguje to, je to temné a je to takový klasický, normální díl, s napínavým dějem. Takže tak. ()

Nisei (1995) (S03E09)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Opět napínavý začátek dvojdílu, který patří k těm mytologickým peckám z této série. Zápletka se mi líbila, a celý díl si na stoprocent užije každý fanda seriálu. Nebo taky možná ne, já nevím. Jen málo co vytknout, proto že to prostě zabaví, i napne. ()

731 (1995) (S03E10)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Výborný díl snad se vším všudy. Nepamatuji si jestli je to lepší než první část, nebo horší, ale to je jedno. Celkově musím dát nějaké opáčko tohoto super dvojdílu.  Zábavné, napínavé, přiměřeně akční, dějově obsáhlé. ()

Zjevení (1995) (S03E11)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Úžasná epizoda, která zase nesklidila moc velkou fanouškovskou popularitu. Což se z nějakého důvodu stává snad u všech dílů s náboženskou tématikou, asi proto lidi obecně nemusí sérii sedmou, která je podobných dílů plná. Naštěstí já je mám rád, takže já jsem byl s tímto dílem spokojen. ()

Válka koprofágů (1996) (S03E12)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Bereme-li v potaz, že Humbug je prostě moc šílený a ne klasicky komediální, tak právě War of the Coprophages je teoreticky první správná komediální epizoda seriálu. A povedla se, takže já nemám co namítat, i když nějaké zlato to pro mě taky není. ()

Syzygie (1996) (S03E13)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ S touto epizodou je to trošku složitější. Mě se líbila vlastně celkem dost, ale je taková, vážná / komediální. Nebo jen taková divná. Nevím, každopádně to fungovalo, a bavilo mě to. Nějaké trošku WTF scény to ani nijak neshazují. Naštěstí. ()

Groteska (1996) (S03E14)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Jedna z nejtemnějších, nejoriginálnějších, nejděsivějších a nejdepresivnějších epizod seriálu. Tenhle díl je opravdu ukázkový a miluju ho. Parádní atmosféra a skvělé vizuály. Zajímavé je že mi Grotesque sedla naplno až po druhém shlédnutí. ()

Piper Maru (1996) (S03E15)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ S Piper mám problém takový, že některé scény působí tak trošku divně, ale jinak je to klasická solidní mytologie, která se ale na ty největší pecky nechytá. Je super že se vrátil Krycek, a je to pořád zábavné, a poměrně napínavé. Druhá část je ale myslím lepší. ()

Apokryfy (1996) (S03E16)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Výborné pokračování skvělého Piper Maru. Perfektní úvodní scéna, napínavé a přiměřeně akční pasáže, dobrý scénář, no prostě jako vždy suprově povedená mytologická epizoda. A je to pořád zajímavé, a rozvíjí se linka černého oleje. ()

Průbojný (1996) (S03E17)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Docela jednoduchý námět posouvá nahoru skvělý scénář a výborné zpracování. Jeden z nejlepších záporáků v historii X-files. Kitsunegari z páté série taky stálo za to. Tento díl bohužel patří k těm neděsivím částem, každopádně je velmi napínavý. ()

Teso dos Bichos (1996) (S03E18)

Slabší pečeť - 55 - 69%_ Pořád celkem zábavná epizoda, která má sice trošku zvláštní scénář, a hlavně naprosto pošahaný twist u konce, každopádně zpracování je poměrně dobré takže podle mě tento díl špatný rozhodně není. A však nic skvělého taky není. ()

Pekelné peníze (1996) (S03E19)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Vážně dobrá temná drama epizoda, která opět neschytala příliš velké ovace. Já to sice dokážu pochopit, ale i tak má tento díl poměrně hodně rád. A ten konec je strašně drsný a nepříjemný. Originální zápletka, a průběh je zajímavý. ()

Jose Chung "Od jinud" (1996) (S03E20)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Jedna z nejgeniálnějších, nejlepších a nejvtipnějších komediálních epizod seriálu. Ani jiné úžasné záležitosti jako Small Potatoes, Bad Blood, nebo Arcadia na ní nemají, protože tohle je suverénně neskutečně promyšlené. Fakt super, efekty vtipné, scénář skvělý. Skoro i na úrovni polo komediálního Humbugu. ()

Avatar (1996) (S03E21)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Epizody věnované Skinnerovi jsou někdy pouze solidní (ten díl kde byl nakažen v šesté sérii, nebo ten se včelami ve čtvrté), a někdy vážně výtečné (Kitten). Tahle je taky velmi povedená, celkem děsivá, napínavá. A svým způsobem i jedinečná. ()

Bažina (1996) (S03E22)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Jedna z nejlepších epizod této série. Vtipné, trefné, znepokojivé, originální, nápadité, zábavné, skvěle zpracované, skvělé zahrané, úžasné napsané, parádně vyhradované. A taky to má jedinečné skvělé prostředí, což tomu ještě přidává. Poslední záběr opravdu mírně WTF a bylo to trošku moc i na tenhle díl, ale tak ok. ()

Mokrý spoj (1996) (S03E23)

Standartní pečeť - 70 - 79%_ Jeden z těch dílů na které vůbec nemám potřebu vzpomínat. Prostě jiná verze dílů Blood (2x3), který mi přišel o něco zábavnější. Je to nadprůměr, což je dobře, a nic jiného k tomu nemám co říct, takže tuto epizodu jen označím za vážně dobrou, ale není to legenda. ()

Talitha Cumi (1996) (S03E24)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Závěr je to rozhodně skvělý, každopádně finále prvních dvou sezón přece jen fungovaly o  něco lépe. Hlavně to není tak zajímavé, jako třeba 1x24, a není to napínavé jako 2x25. Protože Anasazi je oproti tomuhle vážně lepší. Každopádně i tak to funguje velmi dobře. ()

Season 4 (1996) (S04)

Čtvrtá série byla první co mě vyloženě zklamala. Rozhodně není špatná ale po neuvěřitelné kvalitě prvních tří sérií jsem čekal o něco víc. Je to společně s osmou sezónou ta nejdepresivnější a nejtemnější, ale bohužel je až moc temná a často není nic vidět. Přesto nějaké epizody jsou fantastické. Herrenvolk 4/5 - Parádní začátek sezóny, je to klasická podařená mytologie, ne nejlepší ze sezóny, ale skvělá. Home 5/5 - Nejlepší epizoda čtvrté série a jedna z naprosto nejlepších i za celou historii seriálu. Hororové, temné, drsné, vážné. Přesně takhle se dá popsat i celá série, škoda že více epizod nevypadalo takhle. Teliko 3/5 - Slabší epizoda, přesto ne špatná. Zápletka je relativně zajímavá, bohužel není zajímavě zpracována. Unruhe 5/5 - Výtečná temná epizoda, která je takové klasické MOTW, ale se skvělou zápletkou a trošku to sérii povyšuje. The Field Where I Died 3/5 - Obzvláště v jedné scéně naprosto mimózní epizoda, i když pěkně natočená. Nic skvělého. Sanguinarium 4/5 - Relativně solidní epizoda, bohužel potenciál mohl být naplněn lépe. Musings of Cigarette Smoking Man 4/5 - Zklamání, ale pořád kvalitní epizoda, kterou si ale rozhodně nechci pouštět častěji. Tanguska 4/5 - Opravdu dobrá mytologická epizoda. Není to nejlepší dvojdíl ale podařený určitě je. Terma 4/5 - Epizoda přibližně na úrovni předchozího dílu, tudíž skvělé. Paper Hearts 4/5 - Úžasná a i docela emotivní epizoda, která se zase věnuje Mulderovi a funguje vážně dobře. El Mundo Gira 4/5 - Solidní MOTW nechutná epizoda, která ale rozhodně nepatří do nějaké síně slávy, a to ani v rámci této sezóny. Šlo to udělat i lépe. Leonard Betts 5/5 - Konečně, od čtvrté epizody, zase vynikající MOTW (paper hearts nepočítám). Tohle se vážně povedlo, je to nechutné, monstrum je super. Never Again 3/5 - Dost rozporuplná epizoda, ten kdo si ji vůbec pamatuji ji buď nenávidí nebo miluje. Já jsem něco mezi, přijde mi rozhodně slabší ale není to nic hrozného. Stojí to ve stínu pozdějšího Milagro. Memento Mori 4/5 - Skvělé! Není to perfektní ale i tak mě to bavilo a bylo to napínavé. Kaddish 2/5 - Jedna z mých nejméně oblíbených epizod X-files. Promrhaný potenciál na super epizodu o golemovi ve všech ohledech. Unrequited 3/5 - Průměrná epizoda která nemá skoro šanci zaujmout a jedná se pouze o zklamání. Tempus Fugit 4/5 - Vážně dobrý mytologický díl, ale mám problém s jedním rozhodnutím scénáristům, což je spoiler, takže ti co to viděli už asi ví o čem mluvím. Max 4/5 - V pohodě, ale předchozí díl si pamatuji lepší. Synchrony 4/5 - Bombová epizoda se skvělou zápletkou na kterou se občas zapomíná. Je to jedinečné! Small Potatoes 4/5 - Naprosto suprová komediální epizoda. Občas dost vtipné, ale mezi zlatý fond komediálních epizod se to zařadit upřímně nedá. Zero Sum 4/5 - Tuhle epizodu nezbožňuji. Je to celkem solidní, ale není to nic úžasného. Elegy 3/5 - Další průměrná epizoda, která si ale kupodivu zrovna našla docela dost fanoušků. Demons 5/5 - Nesmyslně přehlížený klenot, tuhle epizodu miluju a Mulder je tu skvělý. Gethsemane 5/5 - Akta X už měli lepší závěry sezón, ale i tahle epizoda je ukázková a sezónu taky zachraňuje. Komplet série - 8/10 () (menej) (viac)

Herrenvolk (1996) (S04E01)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Takže, jako úvod do sezóny relativně fajn, každopádně se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě epičtější, no, to nutně ne, ale  prostě to mohlo být ještě lepší. Každopádně i tak je Herrenvolk výborná mytologická epizoda, která nenudí. ()

Domov (1996) (S04E02)

Pečeť X - 200%_ Bez jakékoliv debaty je toto nejlepší, nejnapínavější, a nejděsivější epizoda čtvrté série, která je vesměs klasický MOTW hixploitation, ale funguje naprosto perfektně. Krutá a drsná atmosféra je zde dost silná. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov