Mulder a Scullyová vyhledají ženu s nadpřirozeným spojením s pohřešovanou dívkou. (Disney+)

tron

Ďalšie pátranie po sériovom vrahovi (či skôr v tomto prípade „len“ únoscovi?), ale dosť nudné, určite sa nemôže radiť medzi najvydarenejšie časti tohto seriálu na danú tému. Keďže sme vo svete Aktov X, tak oživené mysterióznym prvkom fantasticky napísanej i zahranej jeho bývalej preživšej obete. Tragická a obetavá žena disponuje špeciálnou vlastnosťou, ktorá je však, ako to už býva, skôr prekliatím, než darom. Práve za ňu (a za smutný koniec) prižmurujem oči a udeľujem tretiu hviezdu. ()

Tommassi3

"Technicky vzato říkala ty stejný slova jako únosce na úplně opačný straně města, Scullyová !!" - "Strašidelný !!" - "Jo !! Tak mi říkaj.." ;) Mannersova velmi zajímavá mystery variace Mlčení jehňátek.. ()

Arkanoid

Fakt to nie je variácia The Silence of the Lambs, len preto, že niekto niekoho unesie. Opäť je príbeh dostatočne originálny na to, aby sa sa od tohto filmu aj knihy odlišoval. Ak ste videli oba kúsky, aj spomínaný film, aj túto epizódu, určite Vás nenapadne hľadať medzi nimi spojitosť, ak áno, v oboch bol únos aj FBI. Myslím, že tam sa výpočet podobnosti končí a ostane Vám hodnotiť epizódu, ktorá bola napínavá, keďže v nej šlo o čas a hlavnú dvojicu prinútila siahnuť až na dno svojich psychických síl. ()

Colonist

Celkem slušný díl, ale celou dobu jsem čekal, kdy se to konečně pořádně rozjede...a najednou byl konec. Je to trošku utahané. S únosy a psychopaty se v Aktech X najdou lepší epizody. Tohle je více postavené na charakterech a jejich vzájemných interakcích (Lucy a s ní sympatizující Mulder), což je fajn, ale i v tomto ohledu si dokážu vybavit povedenější díly (třeba "Mind's Eye" z 5. série, který se tomuto dílu v jistých věcech dost podobá). Navíc díl tohoto ražení by si zasloužil výraznějšího záporáka. Slabší 4. Rychle to vyšumí z hlavy. Často zapomenu, že tento díl vůbec existuje. ()