M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

BlackVelvet

Na tohle se da koukat porad - podle mne jeden z nejlepsich serialu vubec. Poprve jsem to videla nekdy jako teenager, nicmene se k tomuto serislu vzdy rada vratim. Tohle je fakt promyslene, humor hodne inteligentni, smutne sceny opravdu smutne a ne nucene. Hodne lidske, hodne pravdive. Proste zazitek. Kdyby se tak na jeden den aspon dalo ziv ve svete MASH serialu :) ()

Ferenc

Seriál u kterého jsem relaxoval při studiu na VŠ. Většina dílů je dobrých, některé jsou slabé jiné vynikající. Stopáž je výborná, když člověk potřebuje pauzu při učení. Velmi mě zaujala myšlenka plk. Pottera, kterou jsem si i zapsal: "Jediný chlap kterého musím vylepšovat jsem já sám." ()

KatyBitch

Potter:Byli jste oba pokárány od majora Burnse za podpálení latríny. Hawkeye: Byla to nehoda. B.J.:Jenom jsme trochu opékali. Potter:Na latríně? B.J.: Ve stanu není dovoleno opékat, pane. Mě MASH nikdy nepřestane bavit, výrůstala jsem na něm. Rozbrečela mě smrt Henryho a zapřísáhla jsem se že nebudu u MASHe brečet, to se mi samozřejmě nepovedlo dodržet- odchod Kuního xichta, Potterův přípitek na jeho kamarády z 1. světové a samozřejmě závěrečný díl "Na shledanou, s bohem a amen". Ale nebrečela jsem jenom smutkem ale také smíchy- Hawkeyho a B.J.vi hlášky jsou legendární. ()

Turk1sh

Seriál, ktorý by som mohol sledovať stále dookola a aj tak by mi prišiel vtipný, ale zároveň aj plný ľudskosti. Životná rola Alana Aldu, pričom každá postava Vás niečím dokáže zaujať. Keď odíde popletený Henry Blake, dokonale ho nahradí obľúbený plukovník Sherman T. Potter....Jednoducho jeden z najlepších seriálov vôbec. ()

Himbajz

Zastávám totožný názor co většina. V pátek doběhne poslední díl a v pondělí si klidně dám první. A tak pořád dokola. Málokterý seriál tak zaujme! ()

mcamino

Na MASH jsem koukal s tátou vždycky, on si nahrával všechny díly, a když nějaký vynechal, příště si ho vyhledal. Super příběhy, žádný díl nebyl nějak slabší. ()

ssarka

tento seriál patří mezi špičku jakýchkoli seriálu,které kdy byly natočené...je to úžasný humor,viděla jsem každý díl alespoň 100x a můžu se dívat pořád dokola..všechny postavy jsou úžasné,nejkrásnější posun je vidět v průběhu seriálu na Margaret a Charlesovi,kteří z totálních kreténu se přerodili do chápavých,vtipných-Charlesův smysl pro humor je božský-lidí..když zemřel Henry nebo když se loučí po válce,tak jsem přes slzy neviděla nic...je to prostě perla,uplně každá postava si mě získala..také hodně tleskám dabingu,který je naprosto bez chyby a možná někdy i vtipnější,než originál a hlavně díky za to,že ten smích do české verze nepustili,to byl hodně chytrý tah..no nic,jdu se podívat znovu :) ()

Finitto

M*A*S*H byl první seriál, co jsem viděl a koukám na něj dodnes, posledních pár sérií sice už bylo poznat, že herci jsou starší, ale tak to holt je, je to pořád král seriálů! Díky tomuto seriálu jsem chtěl hrávat vodní pólo, ale uplaval mi kůň ()

Nechic

M*A*S*H mne přímo šokoval tím, jak lze udělat zábavný seriál v tak strašném prostředí jako je válka. Svou satirou a humorem dostal k obrazovkám ty, kteří o historii ani nezakopli a zároveň dokázal předávat poselství jak z válečných románů, ukázat utrpení války a to, že nikdo není vítězem. Jednou padat smíchy a podruhé cítit husí kůži z té hrůzy se vám asi během jednoho seriálu jen tak nepovede. Věřím tomu, že bez M*A*S*H by o Korejské válce věděl dnes málokdo (ve stínu diskutovanější Vietnamské). Tvůrcům a našemu dabingu patří velké uznání ! ()

Smartynko

Tento seriál je presne taký ako tvrdí golfista. Po skončení posledného dielu si ho pokojne pustím znova od prvého a môžem pokračovať. Je to výnimočne dobre zmixovaný kúsok. Komédia a dráma sa tu stretávajú vo veľmi dobrom pomere a všetci herci hrajú priam majstrovsky. Dovolím si tvrdiť, že keď niekto ide točiť seriál mal by sa najprv pozrieť na toto aby videl ako točiť. ()

mmajjkii

Wej túúú gúúúd, koukal jsem na to už jako malej klučina, líbilo se mi to tehdy a teď snad ještě víc. (255 * 25) * 100% * no prostě vela procent D, IMDb 10/10. ()

Peddro

Můj nejoblíbenější seriál, sedí mi typ humoru, který se v seriálu objevuje. Považuji ho za nejlepší seriál, který kdy TV Nova vysílala. Jediné co bych mohl vyčíst je chyba jinak skvělého dabingu, že podplukovníky nazývají plukovníkem. Plukovník má v US Army orla, podplukovník stříbrný list. Henry Blake je tedy podplukovník, což má i na jmenovce na stole - Lt. Col. Henry Blake. Stejně nesprávně je to i u podplukovníka Baldwina, který poslal Charlese do 4077. Navíc Baldwin má v díle ,,Střídání stráží" na výložkách orla, ale v díle ,,Vážná věc" má stříbrný list, ale nemluví se o tom, že by byl degradován.  Jinak skvělé postavy, dialogy, příběhy. Jen moc nemám rád Radara, protože mě rozčiluje jeho až přílišná hloupost a naivita. Nevěřím, že by mohl být povolán tak prostoduchý trouba. Podle neznalostí a pomalému myšlení by patřil do zvláštní školy. ()

jizvoun

Další ze série děl, která mě provázela v mém dětství až do současnosti. Od prvního dílu do konce má pořád stejně vysoko nastavenou laťku inteligence a vtipu tak, že se mi nikdy neokouká. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young