M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

ostravak30

Seriál M*A*S*H je samozřejmě jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. A je zajímavé, že je to nejúspěšnější seriál v ČR všech dob. Žádný jiný nebyl tolikrát za sebou reprízovaný. Je dokonce lepší než film. Navozuje pocit, že byste s nimi chtěli v té Koreji být. Že ty postavy byste chtěli potkat. První polovina byla vtipnější, druhá půlka je více vážnější. Škoda, že po úmrtí Henryho Blakea zmizí i další postavy takže v tu chvíli se vtipnost ztenčuje. Úvodní znělka je asi jedna z nejznámnějších znělek světa. Je to seriál, který mi často i pomáhal. Zvedal mi náladu, když jsem ji neměl. Znovu a znovu se rád dívám na epizody, přestože jsem je již viděl všechny. A tak si musím pozdychnout, že je škoda, že nevysílali i další seriály spojené s M*A*S*H: Co bylo potom nebo i další, i když samozřejmě tak úspěšné nebyly. Vůbec nejpádnější důvod, proč je seriál tak slavný jsou hlavně dialogy. Výborně napsané. Ty úžasné slovní přestřelky. A Hawkeyeho hlášky a vůbec sarkasmus je něco, čemu jsem se chtěl vždycky přiblížit a zatím se mi to ani náhodou nedaří. A půjde to těžko. Jsou geniální. ()

chesterko

Partička doktorov a sestier v podaní tejto skupiny hercov, ktorý za krátky čas prirastú k srdiečku, kde každá postava dofarbuje každodenné problémy a radosti, ak sa to tak dá nazvať, svojím osobitým humorom, charakterom a vnímaním reality, v čase vojny by mal byť dnes (píše sa rok 2023) povinnou jazdou. 256 častí plné trefných dialógov, smiechu ale aj sklamaní a smútku. MASH je ako kniha,  ktorú môžete otvoriť kdekoľvek a začať hltať. Amen ()

RafaKrakal

Každý díl srší nadsázkou, humorem, vše na pozadí hrůz korejské války. Přes počet dílů si M.A.S.H. udržel svou kvalitu do poslední scény, přestože po odchodu několika hlavních postav to neměl vůbec jednoduché. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec a kdo doposud neviděl, měl by se "dovzdělat". ()

pAšA

Seriál kde žádný díl nezapadá a vše je vyváženo pečlivou směsicí humoru a příběhů z války do jednotného celku. Nemám co bych dodal...škoda že těch hvězdiček je tak málo :-) ()

jamoje

tento serial jednoznacne chyta za srdce.... podla mna je to najlepsie spracovanie vojnovej absurdity a nezmyselnosti ake kedy uzrel svet strieborneho platna.... kazda jedna cast je uzasne vtipna a ritom velmi vazna a smutna.... dakujem vsetkzm co sa na tomto veldiele podielali. vdaka tomuto serialu je zo mna pacifista :))))) ()

Doudik.t

Tento seriál se stal již kultem. Řekl bych že i symbolem protiválečné satiri. Proč se to povedlo? Odpověď lze najít v citu pro každý jendotlivý díl. MASH leckdy tančí na velmi tenkém ledě, avšak kdo by si myslel, že zesměšňuje válku jako takovou, ten by se mýlil. MASH si nedělá srandu z války, ale z jejích příčin! Důvodů a nesmyslnosti zabíjení a šílené birokracie. Tento seriál snad ani nelze hodnotit méně, než pěti hvězdičkami ()

Danthare

Nadčasový seriál plný dobrého vtipu, na který můžeme doma koukat kdykoli. Alan Alda ve své životní roli, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, atd. všichni skvělí, vedeni skvěle napsanými scénáři k jednotlivým epizodám, s přibývajícími díly seriál graduje a končí krátce potom co chytl druhý dech na velmi vysokém čísle 256., ale zato v tom nejlepším . Velmi povedené. Jednoznačně 100%. ()

sendisis

Tato mobilní nemocnice MASH 4007 si mě získala. Vynikající herci a postavy - Hawkey, Trapper, B.J., Radar, Charles Winchester, plukovníci Henry Blake a Sherman Potter, kuní ksicht Frank Burns, šťabajzna Houlihenová, Klinger... Válka je vůl a všichni to ve MASHi vědí a perou se s ní jak se dá. Skvělý humor se vším všudy, kterého si cením především kvůli situaci, ve které vzniká. Válka. To nejkrutější, nejdeprisivnější prostředí, ale tito lidé se s ním úžasně vypořádávají. Kultovní seriál, ne jedné generace, klasika :-) ()

mablo

Nejlepší seriál všech dob, geniální scénař, herecké postavy a jejich typologie...to vymyslet muselo dát asi práci:) ...souhlasím s golfistou, že po posledním díle, kdy to obrečíte možná jako já, můžete začít od znova a jedete tak pořád dokola ()

MartyMcFly89

Kdo by neznal ironicky protiválečný MASH (mimochodem, anglické slovo znamenající drtit). Vše důležité zde již bylo řečeno, souhlasím s tím, že to má skvělý dabing (Trávníček - jeden z nejlepších novějších dabérů). ()

Toumyk

Seriálová klaska, má velmi dobrý dabing...v originále jsem viděl snad jen 2-3 díly. Člověk může u tohoto seriálu v klidu všechno vypustit a užívat si chvíle plné napětí, vtipu i romantiky...zkrátka pohoda. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young