Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvorcovia:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (viac)

V dobe poznačenej nebezpečenstvom, klamstvami a intrigami si Cassian Andor uvedomí, že bojovať proti tyranii Galaktického impéria má zmysel. Vydá sa na cestu, ktorá z neho urobí hrdinu Povstania. (Disney+)

Harry89

Absolutní TOP! Tohle je vůbec to nejlepší co jsme dostali od dob ESB.... Fakt doufám, že to Shitney neutne, protože Andor nemá ty správný ovace od tupounů, kteří chčijou blahem z Kylova roztřesenýho lájtsejbru. I přes slapbší první a druhý díl to byla solidní jízda. A teď už akorát "On program!" a čekat na druhou řadu... :) ()

Anosompozer

Bez milosti a s čistým svedomím tomu pálim Hi-5. Radím sa medzi Standy-fandy ktorí vidia ten vyspelý feeling skvelý scenár a dokonalý hudobný podmaz (pri pohrebnom pochode som obhrízal telinu). Vedľa Andora vyzerá Obi-Wan ako malomocný prostitút na invalidnom vozíčku.Nutno dodať že Andor je veľmi špecificky podaný príbeh a nebude sa páčiť mladšiemu publiku a to z neho robí neziskový podnik čo je neskutočná škoda pretože tu sa mohlo roztočiť neuveriteľne fikané dobrodružstvo s úplne inou tvárou na akú sme zo sveta SW zvyknutý v podobe niekoľkých sérii a nie len dvoch. Možno strícovy Mickeymu jebne vyserie sa na zisky a nehá Tvorcom priestor aj na zvyšné série. Uvidíme. ()

LukyVanco

Najlepsi star wars serial bez debaty a mozno najlepsia SW vec od Rogue One filmu. A hlavne dobry SW serial nemusi byt cely v CGI a nepotrebuje roztomilu franchise postavicku, aby Disney zarobil. Vyprava, scenar, rezia, herci ... za mna 5*. Niekomu nemusi sadnu pomalsie tempo, mne to dokonale vyhovuje. Videli sme dejovu linku v Coruscante, Ferrixu, ako aj uplne epicke vazenie na Narkine. Modlil som sa k disney bohu aby konecne vzniklo nieco co nebude tupe a dospele a aha...ono to prislo. Fakt skoda, ze to neocenia deti a buzeranti, ktori su odchovani na novej trilogii... ()

lukas.7

seriál zo Sveta Star Wars a jeho okolie a práve v okolí sveta sa všetko odohráva seriál hodnotím veľmi pozitívne Kassian Andor zachránený chlapec ... Každá jedna epizóda mala niečo do seba  boli pasáže pripadne epizódy kde sa to len rozbiehalo ale nakoniec sa to slušne rozbehlo a Kassian Andor už vie kam bude patriť a to do sveta povstalcov ... Vizuálny efekt herecké obsadenie celkom ma to dostalo a dejová línia ako bola prepletená tak to malo niečo do seba .. Svet Star Wars ponuka veľmi veľa príležitosti a ma hlboký potencioval pre vedľajšie veci okolo povstalcov a tam presne seriál miery a mňa to popravde veľmi baví ... Musím ale povedať že od poslednej epizódy 12 som očakával niečo veľké ako zápletku pripadne že sa niečo stane ale nič také sa nestalo neskôr som si uvedomil že veď nepozerám ( Game of Thrones alebo Rod Draka ) takze serial si ide svojim životom a to že sa nič závratne nestalo neznamená že novej sérii sa to môže stáť :) seriál je veľké prekvapenie zo sveta star wars ktorý ma veľmi baví a som zvedaví čo nám ponúkne ďalej za mňa hodnotenie 8,5/10 ()

besenheim

Můžu s čistým svědomím říct, že tohle je zatím skutečně ten nejlepší seriál ze Star Wars. Někteří se možná tomuto prohlášení budou divit, ale i přesto že Mandalorian byl opravdu skvělý, spousta much se tam našlo a některé z nich byly vysloveně zásadní. Už jen to, že kvalita dílů (zejména ze začátku) byla vesměs dost nekonzistentní a některé z nich doslova nudné. Tímto nedostatkem Andor v žádném případě netrpí a v průběhu první série se díly zdají být lepší a lepší. Tvůrci tentokrát zvolili hodně jiný pohled na dalekou galaxii - o mnoho vyzrálejší. Není to o silných správných hrdinech bojujících proti silným zlým záporákům. Tentokrát příběh objevuje postavy daleko spíše v jakémsi "šedém spektru" a snaží se jim dát mnohem lidštější tvář. A přestože tento nápad lze v moderní tvorbě potkat celkem často, je jasné, že není snadné se s ním vypořádat a podat kvalitní výsledek. Andor tohle však zvládá na výbornou. Seriál dává čas dialogům, abyste poznali charaktery postav, abyste pochopili spletité intriky rebelských senátorů, abyste se nadechli té poněkud ponuré atmosféry opatrné a tajné války proti impériu. A o to víc se vám tají dech, když se schyluje k akci, které je docela poskrovnu a naštěstí nikdy není nevkusná a pompézní. Tímto bez diskuse zařazuji Andora vedle Rodu draka k nejlepším seriálům tohoto roku a pevně doufám, že další Star Wars se aspoň trochu inspirují. ()

UnCool

Čekal jsem od toho víc. Celkem nudné, zbytečná vsuvka s vězením, která jen natáhne děj o pár dalších dílů, přitom je v rozporu s Rogue One, kde Andor říká, že nikdy zavřený nebyl. Impérium je tak hloupé, aže ani nezjišťuje totožnost zadržených a že hledají někoho, koho už mají pod zámkem. Celé je to trochu zmatené a nedořešené. Kvalita se k Mandovi ani nepřibližuje, asi největší problém je nudný hlavní charakter, který furt vypadá jak stroj bez emocí. ()

Boy.Osaka

V rámci SW jsme něco tak komplexního možná ještě neviděli. Nejsem velkým fanouškem celého SW vesmíru natož pak sequelového a podle mě dost podprůměrného Rogue One a když jsem se tedy dozvěděl o preqelovém seriálu moc sem nejásal. Ze seriálů se mi líbila jen první sezona Mandaloriana, druhé dva hrané seriály jsou podle mě naprostý sračky. Nicméně Andor dokázal, že se dá v rámci SW vytvořit něco dospělého, uvěřitelného a hlavně něco s pěknými efekty bez CGI bordelu. I když už vlastně víme jak Andor dopadne, těším se na další sérii. Za mě první série naprostá bomba.. ()

FildasCZ

Upřímně líbí se mi, jak je to udělané konečně je to více vážné postavy jsou dobře napsané a dokonce český dabing to neprasí, ale prostě defakto se tam nic moc  neděje. Možná si to nechají na druhou sérii, ale já pořád čekal, že něco bude, něco se stane, ale ono vlastně kromě velmi emotivního proslovu na konci nic. Tady dávám průměr, protože to ve mně zanechalo emoce, ale jinak je to za me slabší průměr. Upřímně mě hlavní herec ke konci iritoval. Nevím zda to, jak je hloupý a nebo to byl záměr. Naopak mě překvapilo dění z druhé strany imperia. Čekám nové a lepší záporáky v další sérii. 10/10 dávám robotovi ()

patient333

Tak toto je asi najviac podceňovaný počin, ktorý som kedy videl. A bohužiaľ to platí aj pre mňa. Po prvom diely som chcel Andor vypnúť. Špina, hnus, nezaujímavá postavička, ktorá v mojich očiach evokovalo lidl Han solo verziu. Ďalej od pravdy som asi nemohol byť. Dal som tomu šancu a pozrel som si ďalší diel, až som skončil celú sériu. Páni a dámy, toto je dospelé SW, žiadne teen nariekačky, krízy identity, nasilu woke culture (konečne sa chápe, že rôzne rasy môžu hrať aj dobré aj zlé postavy, pričom môžu byť aj zaujímavé a nie len, aby boli), žiadne náhodne čarovné záchrany, slávne rody s potenciálom obrovskej sily. Len brutalita, bezmocnosť, totalita, útlak a následný zrod hrdinov a zloduchov. Obyčajných pracujúcich ľudí a karieristov, imperialistov a rebelov, fanatikov a pragmatikov, politikov a špiónov. Všetko na pozadí známej ságy s vyústením do Rogue One (to znovu pozretie bude mať ešte lepší náboj než pôvodne). Nie, nepreplo mi...Andor je to dospelé čo sme v detskom SW nedostali. To čo buduje dej a dáva postavám zmysluplné dialógy. To čo nepotrebuje naklonenie všetkých hviezd a vesmíru ale ukazuje, že hrdinovia SW boli predovšetkým obyčajní ľudia z každého kúta galaxie. Čo sme tak zúfalo chceli vidieť v novej trilógii, sme dostali v seriály o ktorom skoro nikto nepočul. Môžem povedať len jedno, bravó a žiadam viac. Skvelé herecké výkony, dráma, dialógy, dej napätie, odkrytie tej zahalenej tváre SW o ktorej sa nehovorí. To je Andor. A kto ho ešte nevidel, zmeňte to. Ihneď. ()

pLaysTick

Souhlasím s automatickým průměrem 4/5*. Andor má sice jako celek pomalejší rozjezd, za to finále, to je jízda jako prase. Od dob Mandaloriana asi nejlepší seriál z univerza Star Wars. Herecké obsazení je parádní, Diego Luna a Stellan Skarsgård vedle sebe vypadají jako sůl a pepř. Dvě dochucovadla, které z toho dělají pořádné žrádlo. Hudební podklad může místy lehce pokulhávat, ale asi to není nic, na co bych mohl plivat. Především jsem si užil ten Arc z věznice a jeho zakončení v epizodě s názvem "One Way Out", naprosto skvostná epizoda, ke které se bohužel většina diváků tohoto seriálu ani nedostala. Snad se lidi ještě chytnou, protože je veliká škoda, že se na tenhle klenot skoro nikdo nedívá. Teď už mi zbývá si jen doplnit vědomosti zhlédnutím Star Wars: Rogue One (které mě až do teď absolutně nelákalo) a během čekání na druhou sezónu se modlit, že ji nestihnou zrušit. ()

F_Sanchez

Trošku schizofrenní hodnocení. V porovnání s ostatními projekty Star Wars universa klidně může atakovat nejvyšší příčky, tedy pět hvězd, nicméně v porovnání se současnou "normální" seriálovou tvorbou tak možná lepší tři. Takže nejspravedlivější bude asi průměr těchto hodnot. ()

Neikn

Nejdříve jsem nedokázal dokoukat ani první díl, protože tam nebyli žádné známé postavy a skoro nic se nedělo, ale po měsíci kdy jsem tomu dal druhou šanci, nelituji ani minuty u tohoto seriálu. Všechny hlavní postavy, I když nemají žádné výjimečné super schopnosti, si mě naprosto získali, a to více, než támhle nějaký jedi. Jak jsem řekl, nemají žádné výjimečné super schopnosti, ale jejich lidské schopnosti by je hravě převýšily. Na všech postavách mi záleží stejně i když jsou na špatné straně, a to je dobře. Úžasný vizuál a zvuk, hlavně když v epizodě 6, když prolítaly TIE fightery, tak zněly skutečně děsivě a živě. Jediné co vytýkám je zdlouhavé intro, ale to je přehlédnutelná záležitost. ()

colis

Žádné světelné meče, žádní Skywalkerové, žádné epické bitvy. A to je správná cesta! Skvělé dospělé, ponuré drama, které příjemně, leč ne zrovna rychle, plyne. Moc jsem se bavil a hltal každý dialog. This is the way! ()

hmyzovrah

Náser všech náserů v časech minulých, přítomných i budoucích. Po slabším začátku, na špinavé, cihlami poseté planetě, se zrodil týpek, vypadající jako bezďák. Dluží všem okolo a je to bezprecedentní zloděj, lůzr. To ovšem končí, pač se začíná po galaxii roztahovat parta nácků, zvaných Impérium a jejich Gestapo! Takže teror, vraždění, koncentrační tábory, to vše, zde můžete nalézt a ano, postavy zde umírají, jak na běžícím pásu, skvěle hrajících herců a emzáků :-) Pokud tady hledáte Jedie, sílu, tak se tomuto seriálu raději vyhněte, pač tady je pouze bezpráví, teror, chaos, špína a hromada mrtvých, tak, jak to mám rád. Jediné, co bych tomu vytknul, jsou zdlouhavé pasáže smetánky na Coruscantu, ale je to pozadí začínající rebélie, takže chápu, že to tam museli dát. A teď hodnocení: první půlka série 75% a druhá půlka série 100% ()

VeronicaLake

Ja vlastne ani nemám rada Star Wars. Debaty o tom, ktorá trilógia je lepšia a ktorá stojí za nič, nechápem pretože všetky filmy na mňa pôsobia rovnako. Spin-off veci ma úplne obchádzajú a z hier som dala len KoTR. A ak mám náhodou náladu na psychadelické blikanie svetielok všetkého druhu a výpravné rozprávanie o boji dobra a zla,  nepotrebujem k tomu ani poloslepých stormtrooperov ani máchanie svetelnými mečmi. Idem s deckami do kina na nejaký animák a tam toho mám dosť. Čo ale rozhodne môžem je Faye Marsay. Tak som sa teda „obetovala“, aj keď bolo jasné, že jej screentime bude minimálny a objaví sa až vo štvrtej epizóde. No a dopadlo to tak, že milujem Andor. A snáď mi to Faye odpustí (teda Vel Sartha) ale milujem aj Andora. A idem si to pustiť znovu. Je to surové, mrazivo skutočné a bez psychadelického blikania. Takže, prečo nie. ()

Hansolo35

První tři díly vypadaly zajímavě, ale pak se to nějak zvrtlo do politikaření a politika je nuda. Tenhle vesmír vedou ženy, lesby, indky a černoši. No a podle toho se to taky rychle bortí. ()

Flashback

Možná trochu lepší než ostatní Disney-StarWars shity seriály, ale stále jen laciná studiově působící pohádka plná scénaristických zkratek a chyb. Všichni podstatní jsou v zásadě ženské nebo barevní. Nic proti nim, jen je to prostě zase jenom do očí chčijící Woke Disney/Hollywood kravina. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023