Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

LexBarker

Tak a máme tu konec první série... Teď zase čekat rok a pak zase rok :)  Seriál se rozjížděl pomalu, není zde tolik zajímavých postav jako v GoT, časové skoky mezi některými díly nebyly úplně přehledné ( úplně vidím průměrného amerického traktoristu, jak se nechápavě otáčí ke své Mary, wtf? ) a vše je natočeno daleko více komorněji než kterýkoli díl GoT. Nemá to tu epickou rozmáchlost svého předchůdce a přesto se tvůrcům podařilo přikovat mě každé pondělí do mého houpacího křesla a těšit se na nové pletichaření... Nakonec jsem podlehl a užil si každou minutu temných intrik a dobrých hereckých výkonů. ()

Motinski

Rod draka pôsobí oproti GoT menšie, skronnejšie a pracujúce ešte viac s dialógmi. Politické intrigy a herecké výkony niekedy až zatieňuju veľkoleposť drakov a ani nemáte pocit že sledujete seriál s fantasy prvkami. Som rád že som späť v tomto svete, užívam si to a ak mám pravdu povedať, nečakal som že výsledok dopadne takto dobre. Prvá séria je stále len rozbeh. Rýchlejšie skákanie v čase mi nevadilo ajkeď nemôžem povedať že je všetko bezchybné. Väčšinou sa nachádzame v rovnakých lokalitách čo na jednej strane chápem, na druhej je mi ľúto že nevidíme obrovský svet aký nám ukázala Hra o Tróny. Držíme sa veľmi dobre predlohy, čo je tiež fajn a nebýva často zvykom. Potenciál je obrovský a tí čo čítali knihu Oheň a krv vedia o čom hovorím.    1.séria 8/10 ()

dr.horrible

Skvost. Tvorcom Rodu draka sa nateraz podarilo vyvarovať všetkým neduhom seriálových Trónov a zároveň nadviazať v odkaze toho najlepšieho. Od začiatku a stále. Scenáristicky, castingovo, herecky. S01: 100%. Rhysa Ifansa momentálne strašne nenávidím. E08 je vrchol. Obľúbené postavy Targaryenovci a Mysaria. ()

sir-dave

K původní sérii to má dle mého daleko. Rody ve Hře o trůny měli zajímavější dějové linky, vesměs až na pár drobných výjimek. U Targaryenů prozatím nemám dojem, aby to především sami utáhli. Tam, kde rody bojovaly o trůn a do toho ledoví mužíci za zdí, tady pár štěkání, aspoň v první sérii. Navíc druhá polovina po časovém skoku slabší. Milly Alcock hrála svou roli lépe. A spoléhat na to, že natlačím vše zajímavé do posledních pár minut každého dílu je nouze. (hodnocení za 1. sérii) ()

DJ_bart

Moc domů, málo draků.... můj hlavní problém netkví v tom, že by tenhle spin-off nebyl kvalitní; to určitě ne. House of the Dragon však staví na všem, čím mě Hra o trůny odjakživa srala nejvíc – na politikaření a nekonečným žvanění o ničem. Tenhle fikční svět mě zkrátka nikdy nebavil a nikdy snad bavit ani nebude.... zarytý fanoušci Game of Thrones to ale nejspíš budou milovat no matter what. ()

• Název této epizody pochází ze vznešených slov rodu Hightowerů. (mikki089)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)