Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Petrval

Má manželka je mi nadevše i nad osud planetu Zemi. Marvelovský Crouching Tiger, Hidden Dragon. Taky hodně kung fu a létání, ale zde je to takové průměrné a ničím nevyskakující nad ostatní,klasický digitální bordel .Hlavní hrdina i Xialing byli nezajímavý a Awkwafina vyloženě otravná a dost zbytečná. Děj byl dost jednoduchý a předvídatelný. Pár bitek + závěrečná velkolepá bitva byla OK a docela to celé odsýpalo. Slabé  3* ()

Bratyslavcan

V prvom rade by som vyzdvihol perfektnú bojovú choreografiu. Naozaj super súboje, až na to special bojové umenie z dediny Ta Lo. Bolo divné, dosť podobné skôr tancu. Ďalej sa mi veľmi páčili kostýmy, či už civilné alebo tie bojové. Samozrejme tam bolo veľa scén kedy si poviete: hmm toto by sa v realite takto asi neodohrávalo, ale to sa automaticky nesie so žánrom fantasy. Fantasy prvky boli nádherne, škoda že CGI občas zlyhávalo. Potešil som sa postave, ktorú stvárňoval Ben Kingsley a osviežil ňou film svojím humorom. Ku koncu príbeh skôr rozprávka. Dokonalé to nebolo, ale aj tak na vysokej úrovni. ()

lukas.pukas.

pusobilo to na mne hodne jako pohadka pro dospele, tim nechci rict ze to je spatny film , akcni sceny proprcovane , cgi uz tam je zbitecne moc slo to dost poznat i u scen ktere by sli natocit i normslne po staru , mozna ze mi to jenom prislo ale zda se mi ze i nektera auta a jine veci jsou delane cgi a pusobi to na mne lacine.Dejove jdem se nenudil ale uz toho mame si myslim ve svete marvel hodne a uz by to mohlo stacit dslsi svet na zemi , na druhou stranu to byla i zabava 66% ()

Zaks

Nová svieža marvelovka, ktorá viac-menej splnila očakávania novej éry univerza. Mix akcie a fantasy, tentokrát za hlavnej účasti borcov z Ázie. Nechýbajú ani rádoby milé a vtipné momenty cez zbytočnú postavu Bena Kingsley a jeho miláčika. Možno prekvapivo, ale na mňa lepšie pôsobili scény v civilnom svete ako tie z krajiny Ta Lo, vrátane záverečnej megabitky, preto topkou filmu zostáva neskutočná akcia v autobuse. ()

AJensen

Jednoznačně největší překvapení roku. Dobrý příběh, herci, akce "tradiční", přehledná. Celý film je svěží závan větru v 100x ohraném MCU. ()

ArchAngel_

Původně to vypadalo jako slabší Marvelovka, nakonec to má asi zatím nejlepší akční sekvence ze všech. A slušnou myšlenku i příběh. Jsem velmi mile překvapen. Jedna z nejlepších Marvelovek, s originálnějším pojetím, ale skvěle zapadá do série. Jen tak dál! Hodnocení: 85% ()

wistar

Shang chi je vlastně klasická marvelovka s nějakou cizokrajnější omáčkou (Kung Fu a mytologie). Shang chi je fajn zábava u které vypnete. První půlka filmu nám pěkně představuje postavy jenže to je pak smeteno SGI draky. 6.5/10 ()

OsOscar

Do poloviny to u mě bylo za 2* Hromada klišé, jen jste si mohli odškrtávat jedno za druhým. Konec to vytáhl na 4* Sice to zůstalo nepříliš invenční, přesto jsem si závěrečnou akci fakt užil. ()

Vectrex

Keď si človek ide pozrieť Marvelovku, tak svojím spôsobom očakáva nejaký ten kvalitný základ, korenený akciou, humorom a CGI, a preto (aspoň ja) tam hľadám aj čosi viacej (nejaké príbehové zvraty, slzičku alebo postavu čo mi prirastie k srdcu). Žiaľ, v tomto ma Shang-Chi riadne sklamal. Myslím, že postava je strašne odfláknutá - herec nemastný neslaný (a hlavne nesympatický), vo flashbackoch z minulosti sa sám na seba vôbec nepodobal a kostým taktiež nič moc (jeden pulover). Hlavný záporák bol na záporáka strašne útly, správal sa iracionálne a tváril sa stále rovnako. 10 prsteňov bolo vlastne 10 náramkov (že by to niekto nesprávne preložil z mandarinštiny?) a spôsob ich využitia pripomínal štýl Greena Lantherna (stačí si ich nasadiť a čo si človek predstaví, to sa práve deje). Spôsob akým postavy po celý čas umierali bol strašne malicherný, keď človek uváži, aké údery pred tým bez problémov ustáli. Finálny CGI boss už v dnešnej dobe nikoho neprekvapí, ale jeho eliminácia prebehla bez akéhokoľvek inteligentného zvratu, takže zo stoličky som sa nepostavil. Pritom ten film nebol zlý, úvodný súboj v autobuse sa u mňa zapísal pozitívne, no to - čo nasledovalo, som tomu (ne)hercovi už vôbec neveril. Moje detstvo zdobili mená ako Bruce Lee, Jackie Chan, Jet Li... ale meno tohoto amerického Kung-Fu majstra si bude zrejme pamätať len málokto. Keď prihliadnem na osobnosti, ktoré marvel do hlavných roli obvykle obsadzuje, teraz šliapol riadne vedľa. ()

FraFan

Odcházel jsem naplněn zklamáním nad stokrát opakovaným tématem, což by zas až tak nevadilo, kdyby tam byla alespoň špetka invence či jiného pojetí. Postrádal jsem vtip, nápad i spád. Nezaujalo. ()

teekanee

Za mě hodně dobrý. Film má skvělý tempo, asi nejlepšího Marvel záporáka na jedno použití, sympatický hrdiny a akce je naprosto lahůdková a humor více než ujde. 83% ()

tein

Nic jsem od tohoto neocekaval a docela mile mne to prekvapilo. Po priserne Black Widow a slataninam od DLC konecne zase koukatelna komixovka. Muj oblibeny film to rozhodne nebude a stacilo to videt jednou. Co jsem ale nepochopil je ten preklad - zadne prsteny jsem opravdu v celem filmu nevidel. ()

Berserkr1111

Hodně slabý 3 hvětdičky. Typická marvelovka, která vám fakt nepřetíží mozek a dokonce se u ní bavíte, když půlku mozku vypnete. Jsou tam věty typu: "Musíš otce zastavit!" Ještě, že jsi mi to řekla, zrovna jsem chtěl jít na kafe, zatímco se otevírá brána do pekla a nechat ho zničit svět. Tohle by mě fakt nenapadlo, kdyby jsi mi to neporadila... :-D Jak jsem říkal, když půlku mozku vypnete. ()

panfilmu

Tohle, ale opravdu nebylo dobrý, nebylo to o ničem, nebylo to ničím zajímavé a nic se tam vlastně nestalo, tak na co jsem sakra přes dvě hodiny koukal, no přece na multikulty volovinu, která vznikla jen proto aby se rejžovalo dukud to jde, naštěstí jsme na to nebyl v kině, ale ty dvě hodiny mi nikdo nikdy nevrátí, mohl jsem se třeba projít, zabít, nebo ožrat, vše by bylo asi smyslupnější než koukat na tuhle nekonečnou nudu. Jo, to by mohl být název druhého dílu této sprzněnosti : CHANG CHI - NEKONEČNÁ NUDA. ()

Johny203

Prvý Ázijský superhrdina prichádza do MCU v najmenej americkom filme a prináša do tohto sveta Ázijské  obyčaje. To nemusí sadnúť každému ale rozhodne sa jedná o ozvláštnenie deja a to je v prostredí Marvel filmov tak vítané osvieženie. Navyše tradičná Ázijská akcia je vyšperkovaná do lahodnej podoby. Shang Chi je až prekvapivo charizmatický hrdina, ktorého ďalšie vystúpenia v rámci filmového sveta, budem s radosťou očakávať. Vyčnievajúcim z radu je aj záporák, to sa ale už nedá povedať o závere filmu. Fantasy pasáž mi síce nevadí ale klasická MCU šablónovitosť už áno. Tým pádom sa ma počas finále chopila bezosudovosť, tým pádom sa vytratilo napätie. Ďalším negatívom bol klasický Marvel humor, ktorý bol dávkovaný v absolútne nevhodných momentoch, či klasická nevtipnosť vtipov. Ústrednou postavou toho bola Awkwafina, ktorá mi inak neprekážala. Nutno ale dodať že polovica humorných momentov bola trefná a nebolo to také zlé ako v niektorých iných filmoch. Ďalším klasickým neduhom je nevyváženosť kvality trikov počas celého filmu. Po Black Widov sme znovu dostali iný film, ktorý zakotvil vo vodách nadpriemeru. V porovnanú etnických filmov nakopal Shang Chi, Black pantherovi zadok. ()

Merotren

Jeden z těch lepších kousků a po Black Widow příjemné zlepšení. Po dlouhé době jsem měl pocit, že se koukám na MCU, ale jako MCU to nepůsobí. Líbilo se mi zasazení, lokace, vizuál, choreografie soubojů. První půlka je skvělá, druhá už to trochu bortí, hlavně ten konec, jakmile to začne jet full cgi, ale ne nijak drasticky. Co se těch soubojů týče, jsou dost dobré, ale mohly být skvělé, kdyby se utrhli z těch nastavených řetězů a trochu víc věřili choreografům. Jako by prostě každý jejich projekt měl nastavené hranice, jak má vypadat a působit Marvel blockbuster a nikdy ty hranice nepřekročit, včetně té choreografie (mají talentu na rozdávání) a vizuálu (na tu asijskou kulturu a estetiku mohli přitvrdit, ale bez cgi), prostě se jednou za čas zbavit toho MCUismu včetně těch nevhodně vložených vtípků, které zbytečně rozbíjí tempo a napětí. Simu Liu není špatný, ale taky nijak neoslní stejně jako většina postav. V čem ale tenhle snímek exceluje a díky tomu to pro mě vytahuje z nadprůměru, je jeden z nejlepších MCU záporáků vůbec s tváří Tonyho Leunga. Skvěle zahraný a napsaný (Po Thanosovi, Lokim a Kilmongerovi), jeho ark i docela emocionální a toho prostoru kolik dostává, prosím víc takových v budoucnu (ne jak v Black Widow představení jednoho z nejhorších a nejnudnějších záporáku v posledních 30 minutách).  Do ideálu tomu několik věcí schází, ale jinak jsem se celkem bavil. Viděno při premiéře. 7,5/10 ()

PETERSEQ

Upřímně jsem od toho moc neočekával, ale ve finále je tento film příjemné překvapení, rozhodně lepší než nový Dr. Strange. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)