Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Tomko87

Trocha vybočujúca marvelkovka. Keby tam nie je jedna postava, a potitulková scéna, ani neviem že je od marvelu. Prvá polka bola fajn akčárňa s výbornou choreografiou, druhá, až príliž veľký digi bordel. ()

PanPyzamo

Nebudu lhát. Film mě podle traileru moc nezaujal. I tak jsem ho chtěl vidět, protože prostě Marvelovky jsou fajn a věřil jsem, že to bude dobrý. Ono taky bylo. To ano. Příběh podle mě nebyl až tak dobrý, jak je tomu u Marvelu zvykem. Ne, že by Marvel měl nějaké mistrovské děje, ale prostě podle mě to nebylo tak dobré, jako nějaké jiné filmy, které již od tohoto studia vyšly v minulosti na povrch. Co ale bylo naopak více než dobré byla místy hudba. Co ale bylo bez pochyby nejlepší a co Marvel vždy uměl a nejspíš vždy bude umět je akce. Akční scény jsou zde supr, ačkoliv teda nejsou příliš časté. Nastane několikrát pomalé tempo a na nějaký ten fight si počkáme. Jakmile ale nastane, tak vás čeká epická CGI nálož boje, kterou jsem hltal. Do toho ještě sem tam přijde na řadu nějaký ten vtípek, jak už to u Marvelovek bývá. Abych to shrnul. Za mě dobrý film, který doporučuji a to klasicky fandům Marvelu. 7,5/10 ()

pepan9135

Filmu jsem ze začátku moc nedával jelikož mě trailer moc nezaujal...nakonec musím říct že Marvel žije...Shang-Chi se jim velmi povedl. Obsazení bylo suprový...záporák a příběh je také velmi fajn. Krásné barvičky...krásný svět a Ochránkyně dává + body. Film velice doporučuji protože jsem vážně nečekal že bude tak fajn. Těším se na pokračování a další Karaoke. ()

Simon.Dobes

Od filmu som toho moc neočakával, jednak pre neúspech Black Widow a preto, lebo sa jedná (vo filmoch) o nového superhrdinu. Lepšie to ale dopadnúť nemohlo! Bolo to skvelo napísané, hravé, vtipné a krásne to vykresľuje hrdinovú origin story. Musím vyzdvihnúť Awkwafinu, ktorá nás celý čas príjemne zabávala a úlohu jej sadla. Veľkým prekvapením bol návrat Bena Kingsleya ako Trevora Slatteryho známeho z Iron Mana 3, ktorý tu bol hlavne pre zábavu (a darilo sa mu!). Taktiež sa vrátil aj Tim Roth ako Emil Blonsky/Abomination - bolo to dobré cameo (väčšiu úlohu bude mať v seriáli She-Hulk). No a nemôžem zabudnúť na Wonga a na nezabudnuteľnú scénku z finále, kde spieval karaoke so Shang-Chim a Katy. Celý film je jedno úžasné dobrodružstvo! ()

CAR0DEJ

Napriek tomu, že táto marvelovka nepôsobí dojmom, že bude v aktuálnej fáze 4 veľmi dôležitá, mne táto adaptácia celkom sadla. Pre mňa správne vyváženie humoru a dobre natočenej akcie. Scéna v autobuse bola fakt skvelá. Go busboy ! A herečka, ktorej humor sa mi páčil v Raye a poslednom drakovi sa ani tu nenecháva zahanbiť. Veľmi príjemný zážitok z veľkého plátna. A to, že je to všetko také rozprávkové bolo roztomilo zabalené vďaka Trevorovi Slatterimu a Morrisovi. ()

SamGee

Marvel Studios ponúka svojim verným fanúšikom čím ďalej tým viac tímoviek a sóloviek, ktorými dávaju novým super-hrdinom možnosť zažiariť na striebornom plátne. Platí to aj pre novinku Shang-Chi a legenda o desiatich prsteňov, v ktorej Marvel predstavuje splynutie bojových umení s plnokrvným super-hrdinovským žánrom.     Zápletka sa zameriava na mladého muža menom Shang-Chi (Simu Liu).  Pracuje ako hotelový sluha a vedie bezstarostný život  až kým ho neskontaktuje jeho  otec Wenwu (Tony Leung), vodca teroristickej organizácii Desať prsteňov. Chce objaviť bájnu dedinu, ktorá podľa povesti ukrýva bránu do temnej dimenzie. Shang-Chi tak čelí osobnej dileme – postaví sa proti otcovi, aby spasil svet, alebo sa prída po jeho boku?   Samotný scenár predostiera mýticky boj dobra a zla, ale väčšinu času sa venuje rodinnej dráme. Táto dejová vložka vie zapôsobiť na divákov autentickými emóciami a umiestňuje postavy do situácii, kedy sú ich presvedčenia v rozpore s inými. Tým je film o niečo osobnejší. Popri dramatickej zložke boduje fantasy stránka, v ktorej predmety sršia magickými schopnosťami a bájne bytosti sa vyskytujú vo všetkých možných formách. Podľa mňa dodali tvorcovia čínskej kultúre osviežujúci pohľad.  Samozrejme, nemal by som opomenúť akciu, ktorú považujem za jednu z najlepších z dielne MCU. Všetky akčné scény vynikajú kinetickou kamerou Billa Popa (trilógia Matrix), prešperkovanou choreografiou a osudovosťou. Neviem, kto pracoval na choreografií, no zaslúží si obrovské uznanie.  Diváci si okrem šialenej akcie užijú výklad histórie teroristickej organizácie a odkazy na marvelovský svet. Dej nemá výrazné nedostatky ako v niektorých sólovkách (Ant-Man, Captain Marvel), trpí však jednou vadou.  Katy (Awkwafina), kamarátka hlavného hrdinu, má ukrátený charakterový vývoj, čo spôsobuje, že sa nestihne rozvinúť ako nová postava. Čo sa týka prsteňov, niektorých naštve, prečo tvorcovia nevysvetlili ich pôvod. Pre mňa to nehralo zásadnú úlohu, keďže snímka sa zameriava viac na osobný konflikt medzi postavami. Asi producent Kevin Feige si necháva odpovede na neskoršie.   Herecké obsadenie je podarené. Simu Liu žiari v hlavnej úlohe a ľahko si získava obecenstvo bojovými chvatmi a znázornením súboja s vlastnou identitou. Ženské charaktery sú prepracované, či už ide o urečnenú Katy, Shang-Chiho sestru Xialing (Meng’her Zhang) alebo majsterku Ying Nan (Michelle Yeoh). Vo filme sa vratí aj herec, ktorý sa raz objavil v marvelovskej sérii. Nespomeniem jeho meno, ale môžem povedať, že má najvtipnejšie repliky z celého filmu. Tony Leung ako antagonista si kradne scény pre seba. Darí sa mu prezentovať svoju postavu nie ako jednorozmerného zloducha bažiaceho po moci, ale ako komplexnú osobosť s ľudskými chybami. Očakával som, že maskovaný bojovník Death Dealer bude mať promitnejšiu rolu, ale vyskytuje sa iba v akčných scénach. Tvorcovia ju mohli buď viac vykresliť alebo úplne vyškrtnúť.   Príjemným prekvapením je soundtrack od Joela P. Westa. Jeho hudba vzdáva hold ázijskej kultúre a spolu s rappovými skladbami sa dostáva ľahko pod kožu.  Niet čo vytknúť technickej stránke filmu.  Počítačová animácia nepôsobí umelo, kostýmy s rekvizitami majú jedinečný štýl, vizuál srší pestrofarebnosťou a kulisy rozširujú svet Shang-Chiho.      Akčné fantasy Shang-Chi a legenda o desiatich prsteňov prekvapuje fanúšikov MCU osobným príbehom, dych-berúcou akciou, uveriteľnými postavami, podareným vizuálom a exotickým prostredím. Je to typ marvelovky, ktorá zvláda predstavenie nového hrdinu a zároveň odkrýva neznáme teritórium v rámci svojho rošíreného sveta. Určite si ho pozrite, budete mať z toho nezabudnuteľný zážitok.   Príbeh: 8/10, Herci: 7/10, Hudba: 7/10, Akcia, kamera: 9/10, Špeciálne efekty, vizuál, kostýmy: 8/10, Celkovo: 8/10. () (menej) (viac)

Rian_witcher

Po dlouhém covidovém čekání konečně zajímavý film z Marvel univerza. Začnu negativy. Celý snímek působí jako dojmem, že je cílený vyloženě na čínský trh a jeho publikum. Neznám komiksovou předlohu, tak je to možná jen můj pocit, ale na 100 "šikmokých" herců připadá jeden "bílý". Druhým mínusem je pro mě i chaotický průběh soubojů. Tam by se mi více líbila klasická honkongská škola, s méně digitalizací a více osobními střety. Tím ovšem negativa končí a dál už je jen čistá zábava s výbornými herci, slušnou porcí humoru a spoustou a spoustou odkazů na předchozí i budoucí filmy Marvelu. A fauna tajemné vesnice je prostě úžasná, počínaje obřími lvy a konče chundelatými bezhlavými pejsky s křídly :-) Dlouho jsem přemýšlel nad 3 *, ale nakonec s odřenými zády dávám 4*. ()

patukgames

Přes všechnu bolest z Black Widow jsem se podíval na Shang-chiho a musím říct, že jsem si ho užil více. Ze začátku se táhne děj Wenwua a jeho manželky Ying Li, jak se poznali, jak spolu žili a jak porodili Shang-chiho a Xialing.  Je super ukázat minulost tak skvělého záporáka jako je mandarinka teda Mandarin :D  Následuje součastnost, kde si Shang užívá práci a Kate krade auto LOL. Ta cringe Katy mě tam už začala tak vytáčet, že jsem měl chuť všechny scény s ní přeskočit kekw. Naštěstí ale následovala scéna v autobuse, kterou jsem si náramně užil a razor fist byl vynikající. Cameo Wonga jako good, ale nemuselo tam být "Emile dostal jsi na prdel" xD. Další camea jako jedna black widow a Extremis z IronMana 3 ty ta už vůbec nemuseli být. Pak odhalí Wenwu svůj plán na záchranu jeho manželky. Konečně nějaký záporák, kterému fandíte. Na scénu přichází Trevor a jeho bezobličejový mazlíček KEKW srandovní. Dostáváme se k lesu do vesnice, který otevírá a zavírá cestu do vesnice a k vodopádu, kterým když přejedete tak se dostanete do nového světa. Ty kráso ten les byl bomba a to kouzlo projet vodopádem a dostat se jinam O_O.  Ten svět, lišky, koně a další zvířata, ty kráso proč to marvel neukázal dřív O_O. Dostáváme se do finále, kde je dost CGI, ale ty draci mám na ně slabost  narozdíl v GOT.  Ale furt to CGI je lepší než v BW co si budeme, takže za to bych trošku ubral hodnocení. A už jsem říkal jak je hustý vidět vysávat duše? Že ne? Ty kráso konečně promakaná smrt někoho jinak, než prostě zabitím či lusknutím. Takže ve výsledku jsem si Shang-chiho náramně užil, štvala mě Katy a CGI ke konci, na pohyblivý les,  zvířata u vesnice a draky jsem dostal slabost. Takže bych to hodnotil 4/5* ()

zodiak217

Wow, čo to do pekla bolo??? Tie bojové scény a efekty boli epické. Tento film si zaslúži Oscara za vizuálne efekty. Wow, vyzeralo to tak neskutočne až mal človek pocit, že je to skutočné. Tak dobre to vyzeralo. Najskôr som si myslel, že to bude len ázijská bum - bum splácanina, ale Marvel opäť raz nesklamal a ukázal nám dych beruce divadlo najvyššej úrovne. Toto rozhodne baví od úplného začiatku až po koniec. Skvelo vyvážený humor, vkusne rozrozpravany príbeh, herecké obsadenie, hudba a tie epické bojové scény. Oh z toho som bol unesený. Výborná práca. Neviem sa dočkať pokračovania. Marvel je jednoducho záruka kvality a úspechu. ()

Dexter666 odpad!

Nesmrteľný tato pozve svojho syna a dcéru, aby sa zjednotila roztrúsená rodina tým, že na neho pošle dvakrát (!) hŕbu zabijakov. Pri oboch pokusoch mu sekunduje tlstá hrbatá Číňanka, lebo sú kamaráti od strednej. Napriek tomu, že sa tak dlho poznajú, ona nemá tušenie, že bol vychovávaný ako bojovník-asasín. Pri spoločnej večeri týchto protagonistov, kde sa mláti prázdna slama som to vypol a vymazal. Ja už nechcem vypínať mozog a baviť sa, keď pozerám film. Toto ma vskutku uráža a na tzv. štvrtej fáze sa podielať nemienim - nie som žiadny veľký fanúšik MCU a toto stálo fakt za hovno. ()

meda2016

Poprvé, když zrak zavadil o název filmu, četl jsem mylně Legenda o deseti prstech a čekal, že pointou bude jejich postupná amputace u hlavních postav. Možná by to bylo lepší. Při každé úžasné scéně. ()

Kushina

Marvel prostě byl, je a dost pravděpodobně i zůstane jedním z nejlepších tvůrců sci-fi universe filmů. Shang-Chi je důkazem toho, že není potřeba horda alienů s milióny akčních scén, stačí trocha čínské kultury a bojového umění a vznikne úžasný film. Teda jo konec byl trošku přehnaný, ale jinak to působilo docela decentně, na klasickou marvelovku určitě :D 80% ()

hufnagel

Začiatok a autobusová jazda navnadili,ale potom to stratilo tempo a záver to trocha zachránil.Taký nevyrovnaný americko ázijský mix.A celému,ako bych to správne nazval,adolescentnému scenáru chýbalo pomaly všetko,okrem slušného CGI. ()

BlackAdder87

Nevím, jestli český distributor zmršil název z neznalosti, nebo se ho snažil "vylepšit". Mě "Legenda o deseti prstenech" evokuje Road Trip zakončený výstupem na sopku. Ne že by se tady pár paralel s Pánem prstenů nenašlo. Legenda o deseti kruzích by byl mnohem vhodnější název a odpovídal by i Iron Manovi 3, kde byl takto překládán. Co se filmu samotného týče jedná se o solidní průměr, který má své silné i slabé stránky a vcelku není vůbec špatný, mezi marvelovkami bych jej ale zařadil někam na chvost společně s Black Widow a Captain Marvel. Prostě taková výplňovka jako příprava na další fázi Marvel Cinematic Universe. ()

Diaconix

Shang-Chi  a Katy: “Vítejte v cirkusu!” Fantaztycka marvelofska asijzka jizda, kera mě přyběhem, dynamiku a akci odburala. Nečekal sem od teho nic moc a o to vic sem byl ohromeny. Jasne, zapomeňte na to, že se jedna o čistu marvelovku (i když konec vam řekne… wau) a přy sledovani děja mi občas myšlenka utekla do Mstitela z pišťalu či serije Šaolina, ale jako celek i ze žlutyma tvařema to fachči. Miluju marvelovky a tato prvni asijzka jizda mě nezklamala. Mimochodem: Ptá se vnuk dědy: "Dědo, neviděl jsi ty pilulky co jsem měl na lince? Bylo na nich napsáno LSD." "Kašli na pilulky vole, viděl jsi toho draka v kuchyni?" Mandarinum zdar! Zdař buch! ()

halberdier

Na Shang-Chi jsem snad jako na první Marvelovku příliš nětešil (podobně jako třeba na Eternals). I samotné trailery byly průměrné, takže jsem čekal, že Marvel možná poprvé šlápne vedle. Opět se tak nestalo a Shang-Chi mě mile překvapil. Je to příjemná fantasy s prvky rodinného dramatu. Marvel opět naservíroval trochu jiný oriogin, který cílí hlavně na asijské publikum, ale bavit by se u něho měli všichni. Simu Liu v titulní roli je nakonec celkem fajn, nad všemi však ční svým charizmatem Tony Leung Chiu-wai. Akční scény a souboje jsou povedené, fínále samozřejmě opět muselo obsahovat digibordel. Marvel opět naservíroval trochu jiný žánr a opět se mu to vydařilo. Asi nebudu mít touhu Shang-Chiho vidět brzy znova, ale je to povedená oddychovka pro celou rodinu. ()

mouzi

Vlastně vůbec nevím, o co jde, na tento snímek jsem narazil čistě náhodou. Pak jsem zjistil, že je to další marvelovka a začal jsem se trochu bát. A měl jsem proč. Všechno je tu tak nějak prvoplánové a dějová linie je až nepřirozeně jednoduchá. Nebudu hodnotit očekávání asijského publika, protože je neznám. Ale pro Evropana to musela být celkem zívačka. Jo, byly tu dobré scény, hlavně zezačátku, ale potom se z toho staly čistě digitální a bezduché akční orgie. Fakt netuším, kolik dalších skvělých nápadů má ještě Marvel v rukávu, ale pokud má mít tahle záležitost pokračování, tak dost pochybuji, že bude kvalitnější. Už jsem si zvykl, že se Marvel přestal brát tak nějak vážně a místo na kvalitu vsadil na kvantitu. Ono se není čemu divit, jakousi značku si udělal a lidi na to pořád budou chodit. A čím víc nových věcí (a levnějších), tím větší bakšiš, že jo. ()

MiniRecenze

První hodina byla docela fajn. Ale v momentě, kdy je film přesunut do pokémon světa jde vše do haj... E! Nesmyslná bitva bez střelných zbraní se spousta vykrádaček z Mortalu Kombat! Navíc vše zhoršuje jeden dialog ve dvou jazycích a když se ke všemu objeví Kaiju 4.kategorie,tak si opravdu řeknete, že ti asiati jsou cáklí! Hodně podprůměrná marvelovka. ZKLAMÁNÍ!!! 4/10 ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)