Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

DonBraso

Čekal jsem to o raketu horší a ono vlastně i ta druhá část nebyla vůbec špatná. Začátek je na pěst už v castingu. Tyhle ksichty a pelmel prostě nechceš vidět a jen čekáš, že někdo musí zařvat a pokud možno hned. No chvilku si počkáš a začne to. Díky bohu, protože casting je fakt bída a svým způsobem to nemá moc kdo zachraňovat. Z toho všeho vyhrávají ty starší a hlavně Bill Sage. Jako fajn, na tu přepálenou stopáž vcelku jsem zapomněl, protože ta klasická utíkací koncovka s tím okolo i bavila, protože skočila metrovým skokem hodně dopředu a už byl člověk pomalu dole v lese. Dialogy a chování postav nebyla v tomhle po chuti žádný krvi a ani zde to není bůhvíjaký, ale někdy je to prostě na pěst a někdy to zkousneš. Ta mytologická omáčka a tom, že nějaký lidi žijí mimo civilizaci a že jim srmdí spodek těch maloměstských sráčů vezme za svý úplný konec, který to rozstřelí jak rozštěp s Van Dammem. Když přimhouříš oko, tak vlastně z těch pachů krve už bylo dost na blití a tenhle to vzal malinko z gruntu a špatný to prostě nebylo. ()

AndrewNewman

Človek čaká, že pod názvom Wrong Turn nájde klasický béčkový horor s kanibalskou hordou, topornými hercami a absolútne nesympatickými postavami (okrem tých, čo prežijú samozrejme) a dostane tak akurát nejakú variáciu na Midsommar a Shyamalanovu Dedinu, akože prečo?! To je ako by človek sledoval ďalší diel Conjuringu pričom zistí, že za všetkými tými zabuchnutými dverami a ťahanicami po podlahe vlastne stojí nejaké magnetické pole, namiesto démonov. Dve hviezdy pridávam za to, že diváka tento debilný koncept donúti dopozerať film do konca, ale baviť sa pri ňom rozhodne nebudete. Ale ak máte radi filmy, ktoré sú plné WTF momentov, nech sa páči. ()

Naghavi

Velice povedený reboot série a nezdá se, že by měl mít pokračování...Pochybnosti a nářky místních specialistů vůbec nechápu, vždyť tomu filmu nechybělo v rámci lesního survivalu nic, jen zmutované hnusáky vystřídali divnolidi, no a co? Možná bych pár z nich v čele s Livingdeadem nechal u těch hodných lidí na pár týdnů přespat. ()

halberdier

První Wrong Turn se svezl na vlně vidláckých hixplotation, které byly populární na počátku milénia (The Hills Have Eyes, remake Texas Chainsaw Massacre) a patřil určitě k těm povedeným. Bohužel následovaly čím dál slabší pokračování a 5. a 6. díl sérii definitivně pohřbil. Proto byl reboot/remake asi jediná možnost jak zkusit sérii znovu nastartovat. Z traileru jsem se obával, že půjde o PG-13 slátaninu, ale stejně jako mě i většinu fanoušků série musel reboot překvapit ne-li zaskočit, protože 1) to není vůbec špatný film a 2) s původním filmem má společný jen název a základní premisu. Nový Wrong Turn jde svojí cestou a je to úplně jiný film. Původní film byla "jen" béčková řezničina, kdežto v rebootu jsou náznaky žánrového přesahu a není to jen tupý horror o vidlácích z lesa. Postavy se chovají uvěřitelně, spíš než na krev ( i té se dočkáme) film staví na atmosféře. Samozřejmě, že nový Wrong Turn nic nového do žánru nepřináší, jde jen slušný lesní horror, u kterého však musím tvůrce pochválit, že měli odvahu a pojali reboot po svém a zcela jinak, než kdokoliv očekával. Víc takových netradičních remaku (7/10) ()

Ace.A.T.L.

No, kde se tohle v někom bere? Myšlenka a nápad celkem slušný a i slušně zpracovaný. Atmosféra by se dala chvílema krájet a beznaděj taky. Jinak nic extra inovativního, ale na druhou stranu ani úplně okoukanýho. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Brodequin

Nebylo to zas až tak špatný, jak jsem si myslel. Určitě mě překvapilo to, že s původním Wrong turn to nemá nic společného. Zařadil bych to do průměru...ale jedna věc mi tam fakt vadila a stává se to v poslední době čím dál tím častěji. Aneb pojďme být ve filmech strašně korektní. A tak se připravte, že černoch chodí s běloškou, že parta obsahuje dva chlapecké cukříky a že otec dívky má tak 70 a jeho žena 40. Na Asiaty se však nějak zapomnělo. :-( Tenhle gender placement už mi vážně leze krkem. A to nejsem žádný hater. ()

SpicyNugget

Parta kámošů si vyrazí na výlet do hor. Ač je místní varují, že nemají za žádných okolností sejít z cesty, to by nebyli mladí, aby neměli svůj vlastní rozum. V horách totiž žije Nadace - potomci Amíků, kteří sem v minulém století přišli hledat komoušský styl života (všechno je všech, nikdo nemá nic a všichni jsou si rovni). A polozvěř z Nadace rozhodně nejsou lidi, kteří by byli milosrdní... Pokud jste neviděli žádný z předchozích dílů a pojedete tento jen tak na nudu, budete příjemně překvapeni. Já jsem si užila celkem pohodovou naháněčku a vyvražďovačku, neporovnávala jsem to s jinými díly. Děj to má slušný, trochu zvrácený happyend mě potěšil (protože u vyvražďovaček jsem vždycky zvrácená) a ač to má skoro dvě hodiny, mou pozornost si film udržel. Špatný film to určitě není (tedy pokud jste neviděli předchozí verze). ()

Kushina

Nebyl to úplně klasický horor, spíš taková relativně reálná situace, která by se klidně mohla stát. Proč by banda vidláků nemohla žít někde v lese a zabíjet lidi, co jim naruší teritorium? Sice pochybuju o tom, že americká vláda je tak blbá, že by na to po tolika zmizeních nepřišla, ale tak proč ne. Jak říkám takový reálný horor. 60% ()

veverysiak

Beriem to ako pošpinenie mena kultového filmu, hovorím filmu, lebo za zmienku stojí akurát pôvodný kúsok zbytočne pokračujúcej ságy, tuto sa to chlapi snažili domotať s pár realistickejšími trilermi ako boli Village alebo Wicker Man, pridali trochu krvi, kostí a tkanív, čím predpokladali, že to bude stačiť, nestačilo, takže 20%. ()

hony23

Silně podhodnocený horor, kterému by určitě slušela červená čísla. Počátek sice vypadá banálně, porážková mládež zatouží po dobrodružství v hlubokých lesích a stává se snadnou kořistí tamních obyvatel. Pak to ale začne být zábavné a vyvine se z toho celkem originální příběh. A když k tomu připočtu slušný rozpočet, skutečné herce, solidní vizuál při ztvárnění brutálních scén a velmi dobré finále, jsou to zasloužené 4 hvězdy. ()

Shefca

Slabší tři za tuctový lesní slasher s poměrně originální zápletkou. Bod dolů za to, že si to říká Wrong Turn. Wrong Turn bez Three Fingera, to je jako Halloween bez Michaela. a bod dolů za tu neskutečnou míru inkluze, za kterou by se styděl snad i Netflix. ()

brasek odpad!

Nerozumiem... snímok podľa názvu má byť remake pôvodného filmu (čo by som uvítal), alebo pokračovaním (čo nie je dobrý nápad, pretože rôzne pokračovanie nestáli za veľa). Dostal som snímok, ktorý je prakticky úplne niečo iné, nové a stále rovnako špatné ako posledné filmy Wrong Turn. ()

Skylwalker42

Napřed jsem byl mylně chycen na to, že se jedná o sedmé pokračování. Série Pach krve byla sama o sobě otřesná, ale bavily mě ty bezduché vyvražďovačky a oni, mutantní kanibalové.  Vzápětí jsem se dočetl, že je to reebot a dle "lepšího" hodnocení,  že to bude prostě fajn filmík, který půjde ve stopách oné série. ANI OMYLEM! Má to společného jen ten název. Jinak nic. Zhola nic. Jedna velká, ale opravdu velká KATASTROFA! ()

etsaym13

Nechápem ako sa to mohlo takto dokašľať. So sériou Pach Krvi to okrem názvu nemá nic spoločné. Dával som nádej tomuto filmu keď som videl že má vzniknúť, no sklamanie prišlo rýchlo. Max. 30%. ()

johankazarku

Myslím, že po predošlých nevydarených častiach sa inak ako odbočiť od klasického wrong turn nedalo. Prvá polovica zaujímavá, top scéna s padajúcim stromom. Druhá polovica ma prekvapila ale pre mňa nudnejšia. ()