Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

boss123

Táto epizóda je pre mňa emocionálne najsilnejšia z celého seriálu. A to hlavne, preto, lebo ukazuje dôsledky vysokej radiácie na ľudské telo. Hlavne príbehová línia s Lyudmillov Ignatenko a Vasilym ignatenkom je po stránke pocitov a emócií až neskutočne silná a vrcholí v závere. V tejto epizóde musím vyzdvihnúť hlavne prácu maskérov to, čo sa im podarilo to sa len tak nevidí. Legasov, Shcherbina aj Ulana Khomyuková postupne zisťujú, čo ich pobyt v meste Pripiať bude stáť a aké následky na nich zanechá. Táto epizóda bola veľmi silná. Dávam jej 5z5 a 90%. ()

Kaka

Tempo ztrácí, ale přibývá spousta detailních informací, parta řízkovitých horníků a výborně sehraný je vztah Legasova a Šterbiny, ze kterých se postupně stává svérázná dvojka nerozlučných amigos. Syrová autenticita a naléhavost s puncem skutečné události samozřejmě stále drtí vše v cestě a tahá kvalitu vysoko nahoru. ()

castor

„Při vystavení tak silnému ionizujícímu záření se rozpadá struktura buněk. Naskočí puchýře, kůže rudne, pak černá. A začne se projevovat poškození buněk. Odumírá kostní dřeň. Selhává imunitní systém, orgány a měkké tkáně se začínají rozkládat. Tepny a žíly se otevírají jako síto, takže není možné ani podat morfium proti bolesti. A ta je nepředstavitelná.” Oheň se podařilo uhasit, úkolů je ale ještě zatraceně hodně. Radioaktivní trosky, masivní evakuace, likvidace zvířat, ochranná obálka okolo elektrárny. Parta horníků, totálních řízků, je cool. Naturalismus v zobrazování účinků radiace udeří vskutku přesně. Působivá hudba s varujícími tóny. ()

Big Bear

Požár reaktoru se pomalu ale jistě daří statečným osádkám vrtulníků dostat pod kontrolu, katastrofa ale samozřejmě pokračuje dál... Jádro se taví a hrozí, že kontaminuje vody tekoucí do řeky. Je třeba povolat horníky, kteří štolou odspodu vytvoří prostor pro chlazení... Gorby povoluje jakékoliv prostředky... Opět tu vidíme až neskutečnou obětavost ruských obyčejných lidí i nehoráznou aroganci moci totalitní země.* * * * * ()

Ruut

Ze začátku jsem měl obavy, že vyběhne do sklepů Vetřelec, o něco později zase že Bruce Willis začne vrtat do betonu nálož aby zabránil druhému Armageddonu a skoro se zrodila Moucha, ale show jede dál a je to opravdu hustý … ()

Anderton

Tak sa bližšie pozrieme medzi pacientov, u ktorých postupuje rapídnym spôsobom rozklad buniek a nie je to vôbec príjemný pohľad. No a čo po tom, keď od nich ešte musíte mámiť dôležité informácie z večera nehody. Mierne nadbytočná sa zdala súkromná línia manželky hasiča, ktorá sa navyše chová značne nelogicky, vzhľadom teda na okolnosti, aké sa v závere dozvieme. Poteší partia svojráznych baníkov, ich predák by si taktiež zaslúžil zlízať nejakú tú smotanu, nielen ústredné hviezdne trio. ()

Frajer42

Boj s neporazitelným a neviditelným nepřítelem pokračuje. Radioaktivní peklo s atmosférou dohnanou na samou hranu divácké snesitelnosti. Syrové, naturalistické a nekonečně zajímavé. Boj s časem. Řešení hlavního problému a plánování, jak se vypořádat s následky. Spousta lidí a činů, které nejsou ani tak projevem nějakého hrdinství, jako spíše projevem lidské povinnosti. Nádherné pojetí celé katastrofy, po jejímž zhlédnutí má člověk takřka chuť spáchat sebevraždu. Taková dávka beznaděje a deprese se jen tak nevidí. ()

classic

Bohužiaľ, ale 3. epizóda extra vychvaľovaného Černobylu, ma oslovila tak v rozmedzí 60. - 80. %, keď som po intenzívnom zamýšľaní sa nad pôsobivými obrazmi, uvážil, že i napriek nim zostanem pri zemi, čo nie je nič iné, ako dobré, i keď ponúkané sekvencie, režisérom - Johanom Renckom, boli excelentné, až normálne zachádzali do explicitného extrému... _Väčšinou som bol s týmito „hrdinami” buď v špitáli, kde handicapovaní, poznačení a mimoriadne ožiarení ľudia končili - tragicky, s ukrutnými bolesťami, ktoré sa z minúty na minútu zväčšovali, zhoršovali, až boli pochovaní v špeciálnych, masových hroboch, čo sa následne zabetónovali, na mysli mám konečnú scénu, v ktorej účinkuje - „hasičová žena” . So svojím chlapom bola do absolútneho konca, obklopovala ho v nemocnici, aj keď jej to vyslovene zakazovali, čiže riskovala i kvôli tomu, že je tehotná ! Hysterické, ale zaujímavé, čo si musela i ona vytrpieť. Do Moskvy zavítala aj vedkyňa, ktorú stelesňuje Emily Watson, že i túto ženu uvidí, ba KGB ju čochvíľa zatkne. Naturalistické zábery na týchto jedincov ! Alebo som bol s baníkmi, ktorým šéfoval skúsený predák, čo si nikdy servítku pred ústa nekládol, a jeho chlapi boli poslaní do hl. e-p-i-c-e-n-t-r-a diania, pod Černobyl, aby sa prekopali ku spodným zásobám pitnej vody. Už tradiční - Legasov a Sčerbina boli spoľahliví, vidno, že sú to veľkí ťahúni Mini-série. Viac-menej, veľmi dobrá časť, ale zdá sa mi, že herci sa už akosi začínajú - opakovať, ako obohraté platne, čiže automaticky prehrávať. Dúfam, že štvorka a päťka ma vyvedú z omylu... ? ()

marhoul

Fyzicky se cítím ozářená. Po každém díle mi je hnusně, myju se, drhnu se a nakonec kopnu i tvrdé. Sbírám se z toho desítky minut, přičemž nejsem princeznička s růžovými iluzemi. Obávám se, že realita mohla vypadat i hůř. Dále: nikdy nepojedu do Černobylu na, nyní docela populární, dívandu. Opakuji: NIKDY. A kdo z mých přátel tam pojede, toho doma uvítáme v olověných vestách, s dozimetry místo brože a panákem jódu na prahu našeho hájemství. Nesouhlasím s názorem, že třetí díl nemá takovou sílu, jako díly předešlé, na mě působil stejně intenzivně. Horníky a domíchávač- to z hlavy dlouho nedostanu. ()

AlfaNumerO

Další díl to pět dokázal. Naturel, atmosféra, pojetí, syrovost, těžkost rozhodování, lehkost smrti. Víc než kdy jindy na místě výrok: "Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika." Dechberoucí zážitek. 97% ()

Necrotongue

Obě předchozí epizody jsem velmi chválil, třetí díl mi přišel ještě o něco lepší. Znovu musím tvůrce pochválit za naprosto dokonalou atmosféru, která seriál posouvá hodně vysoko, zatímco dnešní horory mi připadají spíše legrační, u Černobylu mě často mrazí kolem páteře. A ať už se v epizodě odehrálo cokoliv, největší dojem na mě zanechal pohřeb s domíchávačem. ()

ALIENka_

Pořád se nestačím divit, jak někdo, kdo má na listě víceméně špatný filmy, může udělat takovej masterpiece. Atmosféra seriálu je nepřekonatelná, jsem u něj posraná víc než u všech horrorů dohromady, takže myslím, že nic víc netřeba říkat. Prostě tomuhle kousku nemám co vytknout, doufám jenom, že získá pořádnou řadu cen a zaslouženou pozornost. Celou sérii jsem viděla už 5x, takže myslim, že to mluví samo za sebe. Hodnocení: 10000/10 ()

Sidonka

Původně jsem dala 4 hvězdičky, pak jsem musela přidat i tu poslední. Jinak to prostě nejde. Na tenhle seriál už asi nikdy nezapomenu, ta tíha... ne, nejde, nejde to člověku z hlavy. A ti horníci jsou prostě fajn. Parta řízků, kteří jdou přímo k věci a před nikým a ničím se nepo..rou. Prostě udělají tvrdou práci, která se udělat musí. Můj pradědeček byl taky horník a byl zavalený v dole, položil tam svůj život. O riziku se vždy vědělo, jít do Černobylu byla teprve mega odvaha. Říkám si, jak moc a dalece měli horníci, likvidátoři a jiní na výběr a zda opravdu všichni věděli o důsledcích. Každopádně, za tohle bych každému dala pořádnou doživotní rentu a metál. A ten bezohledný přístup k nim... "Až to skončí, bude o horníky alespoň postaráno?" "Já nevim." Uf, já bych to asi nedala. - Fajn, že seriál na toto téma vznikl. - Mírná výtka k některým detailům? Některé situace se až polopaticky vysvětlují, některé postoje a situace se opakují, nakonec však ani to není ke škodě věci. Jednoznačně převládá spokojenost. Po tolika prázdných seriálech a filmech, které jsem v poslední době viděla, konečně něco co má srdce, napětí a zarývá se to člověku pod kůži. ()

Trevor

Napriek tomu, že sme boli svedkami asi najemotívnejšej časti, ľudí ktorý videli viacero dokumentov o havárii a osudoch ľudí v meste Pripjať alebo si prečítali o ich osudoch v knihách táto časť neočarí až tak, ako predchádzajúce dve. Sledovanie a osudy v nemocnici trochu zaostali za očakávaním z toho, že seriál sa zaradil na čsfd na 2. miesto medzi najlepšie seriály a ani ten betón v závere nebol tak dobrý ako ten z Kežmarku... ()

Radda

Vydržím opravdu hodně, ale záběry na hasiče nebo spíše co z nich zbylo byly extrémně silné až šokující. A to jsem si po prvních dvou dílech myslel, že už mě nemůže nic překvapit. ()