Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (6)

Černobyl (2019)

K velmi dobře hodnoceným záležitostem přistupuji často opatrně, protože jsem nejednou zjistil, že se můj názor od toho většinového odlišuje. U Černobylu šly veškeré obavy velmi rychle stranou. Craig Mazin si dal na scénáři opravdu záležet, seriál byl od začátku do konce prostoupen fantastickou atmosférou, překvapivě jsem byl ušetřen patetických scén, které tak nesnáším, a jako bonus jsem dostal i vynikající herecké obsazení. Navíc mi dokázali tvůrci připomenout tu úžasnou masáž mozku, které se mi tehdy dostávalo z televize, z tisku, ale hlavně ve škole. Tehdejší propaganda musela trhnout rekord v bagatelizování skutečných událostí. ()

1:23:45 (2019) (E01)

Nejsem si jistý, jestli jsem už někdy viděl tak silný úvodní díl seriálu. Nemyslím si. Nechávám stranou, jak to bylo doopravdy a jak si filmaři případně vypomohli, protože mě absolutně dostala atmosféra první epizody. Ten pocit strachu, marnosti a deprese byl téměř hmatatelný, tohle byl fakt silný zážitek. ()

Please Remain Calm (2019) (E02)

Kromě trochu divného Gorbačova nemám ani ke druhé epizodě negativní připomínky. Tento seriál mě zaháčkoval hned od prvních momentů a nedokážu si představit, s jakou hrůzou by museli tvůrci přijít, aby mě to celé přestalo bavit. Zatím velká spokojenost. ()

Open Wide, O Earth (2019) (E03)

Obě předchozí epizody jsem velmi chválil, třetí díl mi přišel ještě o něco lepší. Znovu musím tvůrce pochválit za naprosto dokonalou atmosféru, která seriál posouvá hodně vysoko, zatímco dnešní horory mi připadají spíše legrační, u Černobylu mě často mrazí kolem páteře. A ať už se v epizodě odehrálo cokoliv, největší dojem na mě zanechal pohřeb s domíchávačem. ()

The Happiness of All Mankind (2019) (E04)

Čtvrtá epizoda se mi zdála být tou nejslabší (zatím). Ukázat, co všechno bylo potřeba vykonat a na jak velkém území- proč ne? Ale s partou rasů jsem strávil přece jen příliš mnoho času a závěrečná polemika o pravdě mě otrávila podobně jako deLaFereho. Najednou se vytratil pocit, že sleduji reálné události, který ve mě seriál dokázal vyvolat, místo něj se mi vrátilo znechucení z podobných prohlášení, kterých má dnes každý nýmand plnou hubu, protože dobře ví, že mu nic nehrozí. ()

Vichnaya Pamyat (2019) (E05)

Na závěrečné epizodě mě nejvíce zaujaly dvě záležitosti. 1) Velice se mi líbila rekonstrukce možných událostí před samotnou explozí, ta byla zpracována výborně a velice mě bavila. 2) Nadchl mě soudruh Legasov, díky jehož podrobnému vysvětlení jsem i já pochopil fungování jaderného reaktoru i důvod výbuchu reaktoru RBMK. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD