Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

anais

Začal bych tím, že tohle je asi o 1000% lepší film než Wonder woman. Prakticky ve všem. A je opravdu škoda, že s tím Marvel nepřišel dřív, ale až tak nějak zpětně (a ještě v době pandemie...). Není to dokonalý film, a ani v rámci Marvelu to nezkouší nic nového. Je to spíš taková poctivá sázka na jistotu. Ale výborně tu funguje obsazení celé "rodiny" - pro mě asi největší překvapení jindy televizní David Harbour se skvěle načasovaným komediálním timingem, a Florence Pugh, která je tak nějak přirozeně dobrá a cool. Jinak to trpí klasickými marvelovskými neduhy - dobře vystavěné první dvě třetiny a pak sešup k pompéznímu digibordelu... i přesto film funguje na emoční rovině a v pandemických dobách temna je fajn se do světa MCU po čase vrátit. ()

rikitiki

Dobrá akce, leč vztahy mezi postavami a ani děj nefungují. Rvou se a perou, ale když začnou mluvit, padají z nich tak tupé fráze, že by jim divák nejraději zacpal pusu a poslal je zpátky do nějaké bitky. SHRNUTÍ: Další zfilmovaná položka od Marvelu. ()

HellFire

Klasický nadprůměrný Marvel s pitomým záporákem, který hlavní hrdince vykecá všechny své plány. Stokrát ohraná pohádka. Nic víc. Jsem mile překvapen, že si film nehraje na feministickou propagandu a nehaní muže. Zkrátil bych to o 20 minut. ()

hansel97

Solidní rozloučení dobře podkreslující dlouho (ne)známou postavu jejím backstory, rodinou a nečekanými zvraty. Ovšem pozornost na sebe možná až moc (třeba účelově) strhává mnou milovaná Florence Pugh. ()

claudel

10. filmový víkend ČSFD - Scarlett Johansson a její postava si konečně zasloužila samostatný film. Trvalo to několik let, počkali jsme si a v první půlce jsem si i říkal, že to čekání za to stálo. Druhá půlka ale sklouzla do kecání, vtipného i nevtipného hláškování a slabší akce. Celkově průměr, nicméně okolnosti příznivé, opět kino, dokonce letní kino a filmový víkend ČSFD, takže dojmy nakonec pozitivní. ()

JASON_X

Otravně feministická comicsovka, která záhy po nádherně temném začátku sklouzne a zabředne do bahna obvyklého melodramatického patosu, infantilního humoru, stupidního děje a nudného (hlavně babského) tlachání, a kterou stojí za to vidět jen v případě, máte-li v oblibě trikově nabušené akční vizuálno. Malé bezvýznamné plus za tlustého plesnivého vousáče Red Guardiana Alexeje, za přesvědčivého superzáporáka Drejkova, za Solovjov Ejr a tak podobně. Ale u všech ďasů, že tu Jelenu tedy hrála übernesympatická pizda... ()

luka4615

Black Widow konečně dostala svůj kýžený snímek, nicméně já si už pár minut po projekci nejsem jistý, zda to vlastně bylo vůbec potřeba. Je to dáno zejména rutinním příběhem, který do originu této vedlejší postavy z MCU nevnáší žádné zásadní elementy, díky nimž přehodnotíte celou její úlohu a motivace z předchozích snímků. Poté je tu akce, která je sice zhruba do první poloviny vkusná a neokoukaná, avšak v polovině druhé se celý tento koncept jako zázrakem vypaří a my dostaneme opulentní CGI omalovánky, u nichž je hrana mezi uznáním a pohoršením vážně velmi, ale opravdu velmi tenká. Ale abych snímek Black Widow jenom nehanil musím uznat, že herecký výběr je zde vážně fajn (David Harbour a Florence Pugh!) a dospělý přístup k látce v první polovině mě vyloženě bavil a užíval jsem si ho. Je tedy vážně velká škoda, že se tvůrci celý tento slibně načrtnutý koncept rozhodli ignorovat a vydali se tou jednodušší cestou, která už se mi ale po té plejádě předchozích snímků začíná tak nějak zajídat. Tak třeba příště u samostatného filmu s Yelenou! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „It's funny. My whole life, I didn't think I had any family. Turns out I got two.“ ()

mm13

Tak toto bol riadny guláš! Posledná tretina už chvíľami vyslovene bolela a dvíhala žalúdok. (nehovoriac o tom, že som nečakal Natašin origin len v spomienkach... a mal byť natočený niektorým zo šikovných ruských remeselníkov... to by bol v rámci série zárez, ako sa patrí) ()

Morholt

No ano, v intencích dnešních trendů se jedná o čistě holčičí záležitost a chlapi se zde vyskytující jsou buď jednodušší otylí tupouni nebo chtějí prostřednictvím zmanipulovaných děvčat ovládnout svět. Ale marná sláva, je to prostě dobrý. První hodinu bych dokonce označil za vynikající. Je tu výborná akce, která působí ve světě Avengers příjemně dospěle a pokud by tvůrci dostali zelenou pro erkový rating, byla by to naprostá bomba. Navíc při castingu měli šťastnou ruku s Florence Pugh, která z mého pohledu zcela zastínila Scarlettku coby hlavní hvězdu. Po hoďce film zpomalil a došlo na nějaké ty rodinné hodnoty a démony minulosti, které si museli jednotliví aktéři mezi sebou vyjasnit, ale pak zase film naskočil na vlnu akce, která sice už byla klasicky avengerovská, ale pořád v pohodě koukatelná. Navíc jsem tu měl Rachel Weisz, na kterou bych se vydržel dívat i kdyby ty dvě a čtvrt hodiny seděla bez hnutí na židli. Moc jsem nečekal a o to víc jsem spokojen. 80% ()

Lucasion

Pokud tohle měla být finální tečka a rozloučení s postavou Black Widow... Tak to si to skutečně mohli odpustit. Pokud chcete dělat věci hloupě a špatně, tak je prosím nedělejte vůbec. Za mě dost možná nejhorší Marvel snímek a to jsem si myslel, že po Eternals se už odrazíme ode dna. Ač Scarlett Johansson miluju a její postavu Black Widow zrovna tak, tak po vzoru Wonder Woman 1984 je mi strašně líto, co s touhle postavou potažmo filmem tvůrci udělali. Pominuli přetáhlou délku, tak mi vlastně vůbec nedává smysl k čemu tento film je. Postavy, tak jak je najdete. Tak jsou stejné i na konci. Vývoj charakteru zamrzl. předvídatelné scény i vývoj děje nejsou však hlavní problém. Chybí mi důvod, proč se ve filmu děje, to co se děje. Hlavní padouch je zlý. Chápu. Ale proč? Kdo je tahle postava? Jakou má motivaci? Proč dělá, to co dělá? Za celé dvě hodiny o tom nepadne jediné slovo. Padouch je zlý, protože je zlý. Těžko pak mohu s jakoukoliv postavou ve filmu soucítit. To nejde. Harbour skvělý, Weisz jsem rád, že opět vidím ve filmu. Ale k čemu to všechno? Ten film jak začne, tak skončí. Tohle je prostě strašně zbytečný film. Dlouho jsem se takhle nenudil. A to u filmu od Marvelu. Před lety bych nevěřil, že se tohle stane. (40 %) ()

RelaxMan

Průměrná Marvelovka, která do půlky funguje docela dobře a pak se to nějak začne kazit. Popravdě jsem od toho nečekal film roku, ale na druhou stranu jako fanoušek Avengers jsem se na něj těšil. Trošku jsem se obával, že to bude spíš pro feministky a že nezkušená režisérka, tomu taky moc nepřidá, což ve výsledku i potvrdilo. Herci hrají vcelku dobře. Hlavně Harbour mě bavil. Co se týče triků, ohně a výbuchy, tak tam jsem byl hodně zklamán, vypadají totiž velmi levně. Tak snad další ze série Avengers bude povedenější. ()

Lacike

Roky som sa tešil na sólovku Black Widow kvôli Scarlett a keby prišla oveľa skôr, niekde na prelome prvej a druhej fázy, tak by som bol pravdepodobne spokojný. Teraz sme ale dostali klasického Marvelovského bastarda, ktorý chce potešiť všetkých a vo výsledku neuspokojí nikoho. Akotak sa mi ešte páčila prvá polovica, ktorá je v takom reálnejšom Bourneovskom štýle. Aj keď aj v nej som mal niekoľko problémov. Keďže som už nevidel všetky Marvelovky a mnohé z nich som s radosťou vymazal z pamäti, tak som sa trochu strácal v deji. Ako samostatný film to príliš nefunguje, keďže dej neraz odkazuje na udalosti z iných filmov. Vďaka tomu je aj vývoj charakterov skokový a dramatická stránka ma dvakrát nestrhla. Akcia bola síce priemerná, ale vo veľkej miere v reálnom štýle, takže prvá polovica filmu je taký súčasný nikoho neurážajúci priemer za 5/10.. V druhej polovici sa to všetko rozpadne, lebo do toho znova začnú nonstop tlačiť sitcomovský humor, postavy menia strany zo scény na scénu, akcia sa zmení na full digibordel mizernej kvality a do toho sa obnaží tá antiWeinsteinovská lobby z ktorej sa mi chcelo grcať. Druhá polovica je tak za 3/10. Takže celkovo to je za slabých 4/10. Marvel definitívne ide mimo môj vkus a do budúcna tam nevidím projekt, ktorý by som chcel ešte vidieť. ()

ScarPoul

Black Widow bola vždy super vedľajšia postava. Ako hlavný ťahúň je ale nemastná neslaná. Neviem, či už Johansson prestávalo baviť hrať túto postavu, ale posledné filmy tie jej pohľady a utrpenie boli skôr na škodu a chýbal im nadhľad. Tento film, to ukazuje asi najlepšie. Snaží sa pôsobiť ako zlepenec väčších dejových línií ale aj to končí niekde na pol cesty, pretože tých presahov je naozaj málo. Celkovo sa ale jedná o obstojný film na jedno pozretie, ktorého podobne, ako niektorých jeho kolegov z Marvel Univerza, čaká veľmi rýchle zostarnutie. O takých 5 rokov to naozaj bude pôsobiť ťažkopádne. Klady tu ale sú. Jednak to má znesiteľnejší a funkčnejší aspekt rodiny, ako všetky Fast and Furious dokopy, akčné finále ktoré je plné skvelých nápadov a v neposlednom rade to má Florence Pugh. Nepamätám si, že by dakedy v Marveli nejaká postava ponúkla takú hĺbku a škálu emócií ako tu ukázala ona. Kvôli nej som zvažoval tú štvrtú hviezdu. Nielenže zatienila všetky zvyšné postavy, ale zároveň bola natoľko zaujímavá, že som zvedavý čo ponúkne nabudúce. Najväčším problémom filmu je, že vieme čo sa s postavou Nataši stane. A možno práve preto viacej zamrzí fakt, že ma celé jej dvojhodinové snaženie vlastne nechalo chladným. A to som mal Johansson v tejto úlohe fakt dosť rád. A to že jednu z najkrajších žien, nechali 99% filmu pod maskou zamrzelo tiež. ()

Gwaihir

Byla-li by bývala tahle sonda do "rodinných" a "osobních" záležitostí jedné z černých vdov uskutečněna v době, kam v podstatě chronologicky náleží, a zároveň nikoli pouze jako ohlédnutí, které zpětně vysvětluje její původ a snaží se vyplnit určitou mezeru v jejích osudech, dávalo by to v rámci celku mnohem větší smysl a současně by to jistě také dopadlo na úrodnější půdu. Tematicky jde o zajímavý příběh, dokonce i s určitým přesahem, jemuž docela sluší temnější a drsnější ladění, ale jemuž naopak ubližuje často přepálená akce, slabší míra napětí a víceméně snadno porazitelní nepřátelé. Výsledný dojem je tak poněkud rozpačitý. 65 % ()

BoPo

#MeToo sa odrazilo v zápletke a predovšetkým v tom, že na režisérsku stoličku posadili Cate Shortland, ktorá nemala dovtedy v životopise nič, čo by ju oprávňovalo k tejto pozícii (ak teda nerátame absenciu semenníkov). Našťastie sa to neprejavilo nijako negatívne. Naopak. Black Widow s obrovským prehľadom natrháva vagínu Captain Marvel a úspešne rozkopáva obrnené poprsie Wonder Woman. Marvelovsky nabušená (a miestami sympaticky kreatívna) akcia, ktorá je popretkávaná súbojmi za ktoré by sa Jason Bourne rozhodne nehanbil. Príde tu aj na humor, ale našťastie nie často a je dobre pôsobiaci. Black Widow som si užil a určite radím k tým najviac vydareným sólovkám Avengerov. Škoda, že tvorcovia nemali "gule" na to, aby príbeh hodili skôr do štýlu Logan: Wolverine. Príležitosť na to bola nemalá. Potom by sme možno dostali kandidáta na najlepšiu marvelovku. David Harbour ako Hellboy nezažiaril, ale tu dodal všetko potrebné a bol tmelom celého filmu. ()

Marcos22

Black Widow je bez okolků tím nejlepším superhrdinským filmem s přívlastkem „ženský“. Režisérce Cate Shortland se podařilo zcela eliminovat násilné prosazování genderové rovnosti, jak je tomu u hollywoodských trháků v poslední době zvykem. Divák nemusí řešit palčivé otázky, zda-li jsou ženy společností vnímány stejně jako muži, a může si tak plně vychutnat povedenou dámskou řežbu. Právě akce dává filmu spád a 133 minut uteče jako voda. Způsobem zpracování Black Widow evokuje vynikající Atomic Blonde, konkrétně svými perfektně zvládnutými bojovými scénami tělo na tělo, kterých je tu opravdu hodně a nepůsobí jednotvárně. Duo Scarlett JohanssonFlorence Pugh, výborně doplňuje dvojice Rachel Weisz a David Harbour. David Harbour v roli Red Guardiana, na rozdíl od Hellboye, exceluje, a vždy když se na plátně objeví, můžete čekat odlehčení a fórek ve stylu ragnarokového Thora. K dokonalosti a plnému ohodnocení chybí snad jen originálnější scénář, zodpovězení otevřených otázek z MCU světa a rozvinutí vztahu Natashy s Brucem Bannerem. Black Widow je pro mě tím prvním pravým pokoronavirovým blockbusterem, zásluhou něhož se začnou diváci rychleji vracet do kin. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout famózní soundtrack a jeho načasování. Z fráze „This´ll be the day that I die“ písně American Pie od Dona McLeana doslova mrazí. 80 %. 👍 (07.07.2021) ()

MoiJe

Chudák Natasha, zase je len podpornâ postava pre rise inej Marvel hviezdy. A celá Avengers rodina sa na ňu vybodla, ani len jediné cameo sa ani druhoradí hrdinovia neunúvali poskytnúť. Nudiť som sa nenudila, parkrát som sa zasmiala, pár bitiek na blízko tam je (ten trik s nožom je už ale solídne obohraný), ok teda. Ako prvé kino po dlhej dobe to síce nie je nič pamätihodné, ale ani prepadák. 3D neodporúčam, časti sú vyložene len celé rozostrené. ()

Dale

Dalo by sa povedať - úplne zbytočná marvelovka, ale keďže každý film z tejto série zarobí riadny balík, tým pádom nemôže byť zbytočný. Čo sa týka scenára, je to fakt bieda, Scarlett si zaslúžila poriadny film s nejakým dejom a obstojným záporákom. Tu, okrem jej akože sestry, nie je absolútne nič zaujímavé, tá tajná red room je jedine na smiech. Akože rodičia sú tu úplne zbytoční, aj keď sa Rachel Weisz a David Harbour snažia vniesť trochu zábavy. Florence Pugh má síce zaujímavú postavu, ale ona fakt nie je typ na hranie akčnej hrdinky, epic fail. Mám taký dojem, že Marvel sa už totálne vyprdol na kvalitu a budú točiť jeden veľkonákladový shit za druhým, hlavne že sa kotúľajú lóve. Nikdy som nebol fanúšikom komiksov, ale niektoré ich filmy som si celkom užil, tie časy sú už, zdá sa, nenávratne preč... ()

vurhor

Jeden z hlavních důvodů, proč považuji druhý díl Kapitána Ameriky za jeden z nejlepších MCU přídavků, spočívá především v jeho přízemnosti - žádní létající superhrdinové, mohutné vesmírné obludy, atd., zkrátka jen stará dobrá surová akce s mírnou nadsázkou a cool efekty. To samé jsem očekával taky od Black Widow. A po přečtení anotace jsem si od toho sliboval něco ve stylu ženské verze Jasona Bourna. To jsem ale bohužel vkládal do filmu příliš velkou důvěru. Black Widow je bohužel po mnoha směrech jen další typicky průměrná marvelovka na sobotní odpoledne. To znamená napětí téměř žádný, příběh laciný a záporák nudný/nezajímavý. Na druhou stranu to má sympatické postavy, zábavnou akci a občas fajn humor. Zkrátka úplně klasická průměrná marvelovka na tři hvězdičky, která neurazí, pobaví, ale zároveň na ni člověk během pár hodin rychle zapomene. A to to ze začátku vypadalo tak slibně! Z expozice vyzařoval příslib jakési hloubky a serióznosti, které obvykle jiné marvelovky nemají, ale pak se tvůrci stejně krapet utrhli ze řetězu, přičemž divákovi naservírovali tradičně přespříliš efektní žoviální podívanou, při které ani na vteřinu nepocítíte strach o hlavní hrdiny. Black Widow je ve výsledku docela zábavná. Ale v žebříčku všech vydaných MCU filmů bude asi někde veprostřed. Btw, Florence Pugh je oficiálně moje nová oblíbená herečka! Lepší 3* ()

JohnCZ

Skromný a emotivní začátek (s luxusním openingem) se tradičně zvrhne v klasickou marveláckou zábavu plnou bitek a CGI efektů. A i když je na Black Widow občas vidět, že je o cosi levnější, než ostatní MCU komiksárny, je to právě přesně ta komornější přímočarost s focusem na postavy, která mě baví daleko více, než monumentální a nepředvídatelné blbnutí s paralelními světy. A k tomu je to ještě jen tak zlehka šmrncnuté mým oblíbeným filmovým žánrem - špionážním thrillerem. Holčičí dobrodružství done right. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)