Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Muffino

Příliš délky, příliš nudy, příliš povídání, příliš nelogičností, příliš nepřehlednosti. Florence nakonec o dost převyšuje Scarlett. Napodobení seskoku její sestry je tak jednou z mála světlých chvilek. Velká škoda. ()

Cardo

Předtím než jsem se podíval, znal jsem už dávno ohlasy, ale bylo to ještě slabší než jsem čekal. Děj připomínal svou rychlostí a záživností život lenochoda, do půlky filmu je vám úplně jedno co se bude dít, tu druhou polovinu se objeví na chviličku i tempo, ale pořád je vám úplně u prdele jak to dopadne, protože je zápletka nefunkční jak klávesnice pod vodou. Co se akce týká, tak ta tam byla tak moc líná, odfláklá, nekreativní a nevynalézavá, že po filmu půl hodiny jen přemejšlíte, kde tam vůbec bylo něco nazývatelnýho akcí. Něco jako vtip je tady tabu, postavy se chovají zbytečně zle a dementně zároveň (nevím jestli je pro to nějaký slovo), to platí asi hlavně pro Black Widow a asi Yelenu, pak Melissa je dost bezcharakterní a Red Guardian? To je jedinej sympaťák, bral bych ho i později v Avengerech jako náhradu za Kapitána Ameriku, ale nevím jestli by to fungovalo. Vynechal jsem záporné postavy a to protože se dají popsat jedním slovem, to slovo kdybych vám měl napsat na papír, zůstal by čistý, takhle bezduché a prázdné postavy jsem dlouho nebo nikdy neviděl, nevím jestli byl horší Dreykov nebo Taskmaster. Feminismus z toho byl cítit víc než půl roku hnijící zdechlina na sluníčku. Pak jsou ve filmu i nelogické pitomosti. Nečekal jsem, že nějaká marvelovka bude horší než Ant-man & Wasp, je. Kousek světa MCU, který měl zůstat nezmapovaný, protože nepřinese nic zajímavého, pokud možno, vynechte tento film. 3/10 ()

Bohdy67

Ja nejak nevim co si myslet.... Byli tam urcite zajimave a dobre momenty... Jako sovinistickemu praseti se mi samozrejme nejvic libil Red Guardian... Scarletka a jeji segra taky v pohode... Mamina vlastne taky... Scena ve vezeni se mi fakt libila....ale celkove mam poct z takoveho jakoby patosu...Pribeh me fakt nebral, coz by mel byt zaklad. Malinko ( asi o kozy Scarlett) lepsi prumer 55% ()

Polux

6/10 | Standardní ukázka standardní kvality pásové výroby Marvelu. Tj. nadprůměrné produkční kvality (rozpočet, výprava, velké akční celky, tuny triků), schopní a sympatičtí herci, nevýrazný záporák, humor nebo pokusy o něj a obligátní digibordelové finále (ve kterém si fyzika, logika a pravděpodobnost bere tradičně dovolenou). | Škoda promarněného potenciálu nepostavit celý film jako týmovku s Rennerem na dnes už legendárním running joku "tenkrát v Budapešti" a klidně i se zapojením Pugh (pokud by si během filmu s Rennerem vybudovali nějaký pracovní/osobní vztah, tak potitulkovka by imho zafungovala ještě mnohem lépe). Zvláště s ohledem na to, že tak jako tak jde o bokovku, která MCU nikam dál neposouvá a kdyby vůbec neexistovala, tak se nic nestane. | Johansson i Pugh jsou úplně v pohodě, Harbour není zdaleka tak rádoby vtipně otravný, jak naznačovaly trailery a Weisz je stále hot chick, která ale bohužel má mnohem méně prostoru, než jsem doufal. Kdo je ovšem trestuhodně nevyužitý, tak je Kurylenko, která je ve filmu snad 5 minut a řekne 1 větu. Akce je čistý průměr, ale na druhou stranu je jí docela dost. | Celkově bylo fajn, se po 2 letech zase podívat na něco z MCU a co jsem čekal, to jsem dostal, takže no hard feelings, ale nemám jediný důvod se na to někdy v budoucnu podívat znova a do budoucna by bylo záhodno, aby si Marvel tyhle fillery, když už musí být, nechával na vod a ne do kina. | PeZet ()

Dr.Love

Film který dostal na prdel po právu za to že upřednostňuje, jako většina soudobých marvelovek, zprávu před dějem a scenářem. Zprávu o tom jak je patriarchát špatný a jak jsou ženy to nejlepší co tuhle planetu kdy potkalo. Jo jasně sestřičky Gonzalessojc by na to měli asi jiný názor. Takže když už budujete Strong Female Charakter vyserte se laskavě na patos typu bouraní zaběhlých struktur a laskavě vytvořte uvěřitelný background postavy nebo postav a přestante jim psát monology z propagačních materiálů. Nebo realistnočnost celého filmu podkopnout aférou Shouldergate, protože nechat chlapa hrát celou dobu v obleku a pak na konci když už sundá helmu tam vrazit Olgu, neboť ten rozdíl v ramenou není vůbec do očí bijící. Pug z Florencie, Harboura, Weiszovku už nechci nikdy vidět všichni tři si odříkali svoje repliky, udělali komediální vsuvky a odporoučeli se do věčných luhů hereckého hřbitova. Rachel ma tak přiblblej ruský přízvuk že ruským divákům museli v kině upadnout uši. David hraje debila a nemusí ani moc snažit a Pug no pug hraje sama sebe nesnesitelného mopsíka který všude běhá a chčije na vše co může. Tohle je to nejlepší co scénaristi pro Black Widow vymysleli. Jako vážně. Protože hlavní postava už SFCh už je a dost pořádně tak jí na krk hodí další bandu "probuzených" sestřiček. Opravdu nepotřebujeme armádu zapomenutelných woke Strong Female Charakterů. Tohle je do nebe řvoucí agitka a to doslova. Chudák Black Widow. Takže proč tu nevisí rovnou odpad? Pořád je tu nějaká dějová linka které se film snaží držet a jo ta je dobrá ač přitažená za vlasy jak gumička ve vlasech Pug. Jako obvykle skvělé CGI a trochu jsem si užil hudební doprovod. Takže jednu tam ještě nechám, ale tohle nebere konce a mam pocit že M-SHE-U se předhání s Disney o to kdo víc dojebe svou značku, jestli Marvel nebo Star Wars. ()

Kritickej

5/10 Nemůžu si pomoct, připadá mi, že se to Marvelu nějak rozpadá pod rukama. Nebo jen už nejsem schopnej udržet všechny dějové linky. Od tohohle jsem doufal, že se bude přibližovat Captain America, ale dostal jsem jen rutinní akční film. ()

Stinger78

Nijak zvlášť povedená marvelovka, až mi skoro přišlo, že touha, aby každá postava z Avengers měla svůj film, nebo seriál, vede k rozplizlosti a nudě. Jak mám Scarlett rád, tak tady mě moc nebavila, ale o to víc to fungovalo u Florence Pugh, coby její sestřičky. Film plynul, plynul, já si u toho i četl a jak jsem pak zjistil, tak jsem neztratil nit. Na doma dobrý, do kina bych na to asi nešel... ()

Rebel24

Natasha Romanoff sa ocitla v najzbyticnejsom filme MCU, aky dodnes vznikol. Keby to natočili po Civil War, aspoň dáva zmysel co sa deje a dá sa ospravedlnit aspoň pár z asi tisíc logických absurdit, ktoré sú azda v každej scéne. Takto ide asi o podobný príklad ako keď sa o 7 ráno prebudí ožratý chlap a začne poskakovat na parkete, pričom všetci sú už dávno preč a nikoho to už nezaujíma. Proste po funuse. Tých pár plusových bodov za úvodný náznak niečoho... A American Pie potešil. 40% ()

Radim98

Úvodní titulky jsou samy o sobě na 10 hvězdiček a zasloužily by, aby po nich následoval film, který je právě tak temný a mrazivý. Úplně to ve mě probudilo touhu po konspirátorském špiónském psycho-thrilleru o kostlivcích studené války. Ale to by to nesměl být Marvel. Zbytek už je klasická braková MCU fáze 4. Tedy lepší nevidět a dělat že neexistuje. Tradiční snaha vytvořit zde propojení v rámci MCU a vzbudit zájem o zdejší prázdné béčkové postavy je dojemně tragikomická tak jako napříč všemi ostatními pouzůstatky vyhořelého univerza. ()

AmunRa

Ano, David Harbour, jetě jednou David Harbour, Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz. Trikaři odvedli dobrou práci. Scénaristu a hlavně režiséra už proboha k ničemu nepouštějte, protože bez špičkového obsazení by to byl ještě větší průšvih než to je. Takhle se film s odřenýma ušima vyhrabe na průměrné hodnocení. Smutná rozlučka Scarlett Johansson s Marvelem. ()

Jenda1cz

Začátek mě celkem bavil, ale ta hromada scénáristických nesmyslů mě přímo ubíjela. V ostatních marvelovkách tolik nedomyšlených scén nebývá a navíc, když už je film o ultra tajné agentce, tak by tyhle nedopalky měly být ošetřeny o to víc. Akčních scén bych ocenil zase míň. Potom, co všechno jsme v Marvel světu viděli, nás nějaký převrácený auta neosloví. Hyper-realistické scény ano, ale těm se tu nevímvůbecproč tolik prostoru nedává. Navíc, když polovina filmu skáče neustále skáče mezi akčními honičkami a sentimentálními rozhovory, chybí mi prostor pro navázání vztahu k postavám. A pak je mi jedno, kdyby náhodou umřeli. Napjatě se necítím. Spíš depkařím. U takovýho oddychovýho filmu škoda. ()

Thalin

Že je Black Widow silná, to víme dávno. Byla k tomu konec konců vycvičená a absolvovala spoustu akcí, kde to dokázala. Ale tady jí pomalu scénáristi dali do vínku onu typickou nesmrtelnost hlavních hrdinů, která je akorát směšná. Když se hlavní postavě stane toho tolik, že by logicky měla být už v půlce filmu mrtvá, ale ona si dál běhá, tak to prostě nejde brát vážně.  Tady to opravdu táhla hlavní její sestra. Florence role sarkastické mladší sestřičky, která si ráda utahuje ze schopností téhle avengers, opravdu sedla. Ale jinak to bylo zmatené, spousta hluchých míst a někdy i docela nelogické. Je to takový nemastný neslaný průměr. ()

Gelaos

Po Endgame mě MCU prakticky přestalo zajímat a 4. fáze se moc nepovedla ale nakonec jsem se rozhoupal dát jí šanci. První na pásce je Black Widow, která patří ke slabším marvelovkám a kterou měli vydat ještě před Endgame, jelikož nyní je víceméně zbytečná. Ale přinejmenším tři věci se mi líbí: 1) dokreslení a uzavření postavy Černé vdovy; 2) akční pasáže v první půlce, které jsou bližší Bourneovkám/Bondovkám nežli typickému marvelímu superhero mlácení; 3) na poměry MCU nezvykle mrazivé úvodní titulky. Škoda že syrovost a špionážní styl se ve druhé půlce překlopily do klasické marvelí šablony. ()

ondaboss

Kandidát na kravinu roku. Nesmyslný scénář. Zcela banální, vycucaný z prstu.  Motivace postav se mění jak svatí na orloji.  Co taky chtít po osudu postavy, která je při uvedení vlastního samostatného filmu už po smrti. Akční scény ve srovnání s předchozím MCU k smíchu.  Těšil jsem se jak malej kluk, ale naprosté zklamání.  Jedna hvězda za Davida Harboura. Je sqělej. Aspoň malinko to drží nad vodou. Druhá hvězda za kostýmy. ()

Darthorias

No po veľmi dlhom čakaní je výsledok pomerne nemastný neslaný . Film sám o sebe je dobrý ale má dosť nedostatkov alebo nedoladení . Plusy: super hudba, akčné scény ako obvykle výborné, stopáž mi prišla veľmi rýchla ani som nevidel ako a ubehli 2 hodiny samo o sebe je to plus ale v istom aj mínus lebo mi to prišlo príliš vzaté hopom . Mínusy: úvod okolo 15 minút je veľmi dlhý a to aj na Marvel filmy , uplne nevyužité postavy a to kokrétne Taskmaster a Red guardian ktorý mohli naozaj zažiariť no bohužial nato vôbec nedostali priestor, film zanechal priveľa otázok ktoré budú musieť odhaliť až seriáli no a z tím spokojný niesom, no a herecké obsadenie nebolo zlé ale Florence Pugh musím konštatovať ako mínus svoju postavu ale absolútne nevedela predať tak aby si ju divák obľúbil (i ked to možno tak pôsobilo len na mňa). Takže celkovo je Black Widow slušná Marvelovka ktorá nerobí ságe hanbu ale ani ničím poriadnym neohúri takže hodnotím na 75% z veľmi odretými ušami. Vydeľ v 4DX ()

dranesy

Akční B s kabátem Marvel. Vizuální efekty top jako vždy a u Marvel se už prakticky čekají. Příběh zajímavý a Red Guardian baví celý film. Tím pozitivum končí. Ve filmu je spousta hloupých scén. Já chápu, že hlavní protagonistky jsou cvičený zabijáci, zocelený tvrdým tréninkem, ale jim prakticky celý film nic neublíží a nikdo si s nimi nedokáže poradit, na všechno mají odpověď, jen čekají nejspíš na vhodný okamžik, až bude film dostatečně natáhnutý.   Stručně: Vizuál a příběh dobrý, postavy zajímavé ale akční výbuchy a další akční scény jsou jako s B filmu, kde nikoho nezajímá fyzika, nebo jak moc rozlámaný by člověk měl být, když mu něco vybuchne pod nohama.. ()

ProkesPetr

Asi všichni se shodneme že nejlepší na celém filmu je začátek, o tom žádná řeč, kort titulky přidali minimálně půl bodu do mého hodnocení. Ale jinak si myslím že je to slušný. Postavy jsou slušné, realističnost je v některých momentech trochu jinde, bitky 1v1 jsou slušné, Taskmaster překvapivě není hlavní záporák a celkově je nevyužitej a nezajímavej. První půlka filmu je skvělá a kdyby takovej byl zbytek bylo by to lepší než Captain America Winter Soldier. Avšak CGI to většinou kazí. 7/10 ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)