Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Kámen

Na to, že tento film má 81%, tak je to fakt křeč, nuda a snůška nesmyslů. Navíc neuvěřitelně tupě načasovaný, ani jeden představitel Rusa nevypadal jako Rus, mizerný herecký obsazení (Connery to fakt nezachránil). Pro mě 1*, u druhou dávám za zpívanou hymnu... ()

bobstock

Když se dá dokupy akční profík McTiernan spolu s největším paranoikem studené války, nemůže z toho vzniknout nikdy nic špatného. 80% ()

Renfield

Na filmové palubě velí John McTiernan, k ruce mu jsou Sean Connery, Sam Neill a Basil Poledouris, to vše navíc v dávno kultovním ponorkovém filmu, jak bych mohl nebýt nadšen? Vlastně těžko říct, každopádně mě tohle torpédo minulo jako Rudý říjen. Co se děje týče, ten mě v napětí udržoval jen v několika málo scénách, přesněji v té nejsilnější vůbec, Jack Ryan a jeho sestup k ponorce... z té je McTiernan cítit nejvíce! Špatné není ani následné dění, "seznamování", torpédo a tak dále, ale zbytek si říká o zjednodušení, nebo lepšího herce v téměř hlavní roli. Alec Baldwin prostě hrát neumí, což je zde znát minimálně dvakrát tolik, když má sekundovat fantastickému Connerymu! Jeho Marko Ramius je skutečným kapitánem, většina scén s ním, je úplně jinde, než zbytek filmu... takže tím to možná bude, herci. Ale to není vše, vůbec nic bych nenamítal, kdyby se ve filmu mluvilo jen anglicky, ono to v mnoha ohledech i dává smysl. Jenže tady musí být mix, mix často velmi směšný a samozřejmě do extrému (nejen jazykového) vyhnaný. A Basil Poledouris? Téměř nezklamal. Takhle, jeho hudba je opět výborná, jenom jsem měl občas pocit, že patří do úplně jiného filmu, chorály obzvlášť. Na druhou stranu alespoň je Hon na ponorku něčím originální. 65% ()

aLPaC

Triky teda nic moc (mám na mysli torpéda, výbuchy apod.), ale jinak vynikající akční thriller s excelujícím Seanem Connerym v hlavní roli. ()

Kratoc

Je nutné řící, že celá série s J. Ryanem těží hlavně z výborných knižních předloh od mistra v oboru (military thriller) Toma Clancyho. I když je pravdou, že zrovna v tomhle filmu není Ryan tou hlavní postavou, na každý pád film má spád a i když ponorkovým filmů nadále kraluje "Das Boot", tak tenhle film má grády. Oproti takovým filmů jako třeba K-19: Stroj na smrt byla asi lépe zvolena hlavní postava Ramiuse, kdy Connery se do role sovětského kapitána hodí více než Ford. A svou roli si naplno užívá - od dob Bonda sice zestárl, ale na jeho herecké výkony to rozhodně nemá vliv. Možná naopak - čím starší, tím lepší. ()

Hepy13

Nemám rád tyhle "ponorkový" filmy :-) Všechno je vždy stejné, děj se odehrává v nějakých řídících místnostech, miliony tlačítek, posílání torped - jednoduše chybí napětí. To není jako když sledujete honičku aut na dálnici, nebo třeba válečnou bitvu s tanky, vzdušné souboje stíhaček a vrtulníků, zkrátka s ponorkou se nedá udělat pořádná akce. Je to jen spousta kecání o mezinárodní bezpečnosti, ať se tvůrci sebevíc snaží tak filmy s ponorkami jsou vždy na stejné brdo. No a Connery? Tak ten byl společně s Baldwinem v tomhle nudném filmu totálně utopenej. ()

petikacka

Jedna z klasik 90.-ek. Naprosto odzbrojující Sean Connery a výtečně zpracované téma studené války mezi Ruskem a Amerikou. Nejvíc miluju scénu, kdy sedí u amerického vyslance ruský velvyslanec a opět mu říká: "Víte ztratili jsme kontakt s naší ponorkou." A amík mu odpoví: "Už zase?!" Jooo zlaté časy filmů. Za mě 95% ()

reich

Strhující film podle románu The Hunt for Red October od Toma Clancyho, ve kterém exceluje hvězdný Sean Connery jako Marko Ramius, kapitán ponorky Rudý říjen. K tomu mu sekundují další hvězdní herci: Sam Neill jako kapitán Borodin, James Earl Jones jako admirál Greer a celý to uzavírá Jack Ryan, kterého hraje Alec Baldwin. Film si udržuje napjatou atmosféru a rozhodně člověka nebude nudit. 100% ()

Zeek

Film shlédnutý, kniha přečtená (stejně jako všechny Clanyho knihy), obojí super. Pokud někdo jako John McTiernan čerpá z Clancyho kvalitní předlohy, tak z toho může vzniknout jedině dobrej film. Moje hodnocení: 80% ()

Caesar1993

Výborně natočené, potěšilo mě to i jako člověka háklivého na držení se knižní předlohy. Pan Poledouris opět ukázal, že se může řadit k velikánům filmové hudby jako Nino Rota a Ennio Morricone. Zklamal mě akorát dabing, jeden hlas na více postav, špatný výběr dabérů. Nicméně na filmu to neubralo, tvůrci za dabing nemohou. ()

icoico

drama/napeti : 5 / 5 . prekvapiva zapletka : 5 / 5 . inovativni hudba : 5 / 5 . herectvi : 5 / 5 . stupidnost dialogu : 0 takze bonus pro scenar : 5 / 5. secteno prumer : 5 / 5 = 100% ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)