Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

Vědma

Tohle je příběh od Jacka Londona. Krásný. O skutečném psovi. Není podle mě dobré z toho dělat pohádku se psem, který dělá věci, které by skutečný pes nezvládl. Já si pořád ještě na tyhle poloanimáky nemůžu zvyknout. ()

corona

Genderovo a rasovo vyvážená kinder verzia starej klasiky, Bol by s ňou Jack London  spokojný ak by ju videl? Myslím že nie, jeho knihy drsné, zobrazujú život, aký bol skutočne a zvieratá v knihách väčšinou nekončia dobre.  Aspoň Bucka mohli animovať v inej podobe, ako severského psa, toto dobrosrdečné, ťažkopádne čudo by ťažko získalo rešpekt v divočine. ()

ilemas

Hned po dočtení drsné kruté knihy o týrání psů jsem se podíval na nejnovější filmové zpracování s mým oblíbeným hercem Harrisonem Fordem a hned od samého začátku jsem nechápal jakou sračku z toho udělali. Dětská komedie s digitálními psy a jinými zvířaty s průhlednými triky mě krom krásné přírody děsně nudila. Chápu , že je to film pro děti, ale když natočili drsněji Bíleho Tesáka, proč to nešlo i tady? Tohle je fakt pro ty nejmenší diváky už jenom scházelo aby psi mluvili. Odpad!!! Jednu dávám jen za krásnou přírodu a HF. ()

M.i.k.e

jde sice o adaptaci knižní klasiky,nicméně tu jsem nikdy nečetl a ani po shlédnutí tohoto kusu nemám potřebu to napravit.Jde sice o film,který nijak neurazí,ale zároveň ani nemá čím překvapit a i když se ze všech sil snaží diváka napínat,všechno nakonec dopadne tak jak divák čeká.Digitální pes je každopádně ok a to i přesto,že chvílemi vypadá ve výrazu trochu jako Scooby-doo ("hraná" verze)...60% ()

Vyhy

Jsem z toho poněkud rozpolcený. Na jednu stranu jsem rád, že se nepustili do natáčení s živými zvířaty (jelikož by to bylo hodně náročné a některé scény by natočit ani nešly), ale na druhou stranu koukat se celou dobu na digi zvířata, která k těm reálným mají daleko, to taky chce odvahu. Ale když na tu ideu přistoupíte a budete to brát jako rodinný film, dá se to přežít. Líbí se mi, že se snažili držet se předlohy, kterou jsem náhodou toto léto četl. I když se nemohli inspirovat zcela stejně, protože se vydali směrem rodinného filmu a ne drsného dramatu jako v knize, tak to působilo velmi dobře. Příště bych vypiloval digitální zvěř, která by v dnešní době dle mého názoru mohla vypadat už lépe, a byl by to skvělý rodinný film, který by si užili nejenom děti, ale i my ostatní. ()

Kwaichi

Nevyužitý potenciál A-čkových hercov. Buck sa síce neustále predvádzal, ale jeho bezduchý pohľad nedokázal zakaždým zachrániť situáciu. ()

bourec

Pravdou je, že to, co předváděj psy v čele s hlavním psím hrdinou by nikdy z živýho psa nedostali.Ty pohybový eskapády,mimika, z který je znát, co má pes na srdci, všechno je na vysoký úrovni.A tak jedinou výtku mám k příběhu,protože ta první část s Omarem je o kus zajímavější, než ta druhá s Fordem.Jako celek dobrý na jedno podívání, víc nic.80%. ()

Wormboy

Zo začiatku som mal pomerne dosť veľký problém zvyknúť si na plne CGI verziu hlavného hrdinu, ale postupom času som sa do toho dostal a možno povedať, že som si užil príjemnú jazdu v krásnej prírode doprevádzanú výbornou Powellovou hudbou a celkovo všadeprítomným "feel-good" oparom. 3,5/5* ()

Juto

Ani by som neveril že všetky zvieratá sú CGI. Tak že po tejto stránke je to nadpriemerne. Remeselne je film výborný, len tomu chýba lepší príbeh. 6/10 ()

pakobylka

Digitální psi ... digitální sobi ... digitální ptáci ... digitální ryby ... digitální medvěd ... digitální emoce. A k tomu všemu na miskách lékárenských vah poměřovaná rasová a genderová vyváženost, bez ohledu na dobové reálie. Ještě mi tam chyběla alespoň maličkatá rolička, alespoň (psí) štěk pro nějakého představitele LGBT komunity (nehledejte v tom, proboha, nic proti ní). ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- A udělat záporné postavy z Indiánů, jak tomu bylo v samotném závěru předlohy Jacka Londona, to už by dneska nejspíš vůbec neprošlo, to by mohlo být označeno za používání nevhodných zažitých stereotypů. A tak je filmaři pěkně nenápadně vypustili a místo nich natrčili zelenáče bílé pleti ("euroameričana"), který by ve skutečnosti měl pramalou šanci, aby v divočině vůbec přežil, natož aby v ní kohokoli našel. Měl jsi tohle všechno zapotřebí, milý Bucku ??? Dobrá, dobrá, s pomocí zestárlého Indiana Jonese jsi zjistil, kde je tvůj opravdový domov a kdo je tvá opravdová rodina, jenomže kam mám vlastně zařadit film, v němž jsi tím nejhlavnějším hrdinou ? Ať je to jak chce, podstata tvého příběhu je převelice drsná - odehrává se v těch dávných dobách, v nichž slabí neobstáli ... psi ani lidé. V dobách, v nichž platil zákon tesáku. Je možné ho zfilmovat jako dobrodružný snímek pro mládež, ale je nesmyslné pře(po)tvořit ho (bez zásadní změny dějové osnovy) na rodinný, potažmo dětský film s digitálními polidštěnými psi, kde ty, milý Bucku, svědomitě plníš úlohu psího gentlemana a ochránce všech bezbranných, dokonce i divokých králíků. Tak prostě zvířecí svět nefunguje, to ty přece dobře víš - pokud by ses takhle prezentoval, neměl bys v něm ani tu nejmenší šanci. A co ostatní členové tvého spřežení ? Někteří chlupáči byly O.K., ale koho proboha napadlo zařadit mezi saňové psi jedince s kraťounkou srstí bez podsady ? Že by psi krátkosrstých, potažmo hladkosrstých plemen zatoužili po pozitivní diskriminaci ? Jenomže takoví tahouni by byli už dopředu odsouzeni k umrznutí ... pokud by ovšem nebyli digitální. A potom: Psi prý utekli !!! Taková malá náplast na dětskou duši. Londonova pravda byla jiná, krutější a pravdivější. Myslím, že by se nestačil divit, co se stalo s jeho povídkou. Kam se to proboha filmový svět ubírá ... a kam až dojde ? Nooo ... nevím, jestli to chci opravdu vědět, ale řekla bych, že je tam tma ... 2,5* ()

mortak

Já chci toho pravého Bucka od Jacka Londona. Skutečného Bucka, který byl hozen do krutého světa, a naučil se rány přijímat i rozdávat. Tu filmovou CGI obludu, tu čtyřnohou Armádu spásy, toho ušlechtilého superpsa, si prosím strčte někam. Dvě hvězdy za to, že i přes všechny ty instagramové obrázky z toho občas ten Jack London probleskne. ()

angel74

Nečekala jsem, že film s názvem Volání divočiny mi nabídne plně digitálního psa v hlavní roli, čímž ve své pochybné pokrokovosti zdaleka nekončí. To jsem si rovnou mohla pustit nějaký animák. S Jackem Londonem nemá tenhle snímek nic moc společného. Pokud budeme děti krmit podobnými digi pohádkami, tak v reálu ani nepoznají, jak se skutečná zvířata opravdu chovají. V krajní situaci pak na svou neznalost přirozeného chování a přírodních zákonitostí mohou pořádně doplatit. My dospěláci na rozdíl od nich totiž víme, že sebevětší hafan pouhým vyceněním tesáků medvěda k ústupu nepřiměje. Snad jen kvůli účasti sympaťáka Omara Sye a úsměvné scéně se zlatým šutrákem, který Buck upustil z tlamy zpátky do vody, když se Harrison Ford nedíval, zůstávám s hodnocením u třech hvězdiček. (50%) ()

CinemaRanger

Kdyby tam nehrál můj oblíbenec Ford, tak se na to v životě nepodívám. CGI zvířata mě vůbec nelákala. Nic méně po zhlédnutí musím konstatovat, že se jedná o dost fajn film, který rychle uteče a nenudí. Ford opět výborně hraje. 7/10 ()

Sabrewulf odpad!

Volání fušeřiny. Abnormální urážka filmařského řemesla. Já už mám plné zuby všech těch digitálních umělin. ZVRACET se mi z toho chce! Práci se skutečnými zvířaty už asi zvoní umíráček, pohodlnost vítězí. Kdyby ty hnusně digitální zvířata aspoň mluvila a dalo by se to brát jako pohádka, ale ono se to tváří strašně vážně jako dobrodružný film a pak taková pěst na oko. U scény, kdy digitální vůdce smečky odchází od poraženého digitálního Bucka, ten se jakože vzepře a digitální vůdce smečky se otočí s lidským výrazem ala:" Co si dovoluješ vstávat? Chceš se mi vzepřít?", jsem se zavrtával hluboko, ale opravdu velmi hluboko do křesla. Studem samozřejmě. Aby to nebylo málo, tak nesmí chybět dnes už nezbytná rasová korektnost, protože jim nestačí, že bělochy tam mají PŘIROZENĚ doplňovat indiáni, tam ten černoušek prostě MUSÍ být! Ty vole, kdyby šlo aspoň o nějakou postavu exoticky pojatou, nějaký černošský moudrý kmet, který kdysi po dlouhém putování dorazil až sem a žije tady, ale oni tam strčí úplně suverénně černouška ve svetříku jako pošťáka se psím spřežením. Černoušek ve svetříku na Klondyku. Přirozené úplně stejně jako digitální vichřice a čokli. A jako třešnička na dortu tu máme nechtěně směšnou karikaturu záporáka, který na všechny furt řve, všechny chce zastřelit, čokly i Forda (kdyby to šlo, jistě by chtěl zastřelit i to zlato, co hledal), aby i ta nejtupější americká děcka pochopila, že to je záporák. Ten film si nejde nijak užít, i když je tam skutečný strom, tak se ztratí ve všem tom hnusném digitálu. Hrůza, kam se ta filmařina ubírá... ()

Cedr

Yukon je definitivně malebný.Vážně ale nevím co jsem jinak čekal. Na rodinný film to relativně ujde ale ten CGI pes prostě fakt ne dík. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu