Biely tesák 2: Mýtus bieleho vlka

• Česko Bílý tesák 2 (viac)

Aljaška na počátku tohoto století byla krásná, romantická, ale i nebezpečná země. Uprostřed hlubokých lesů, pod zasněženými skalnatými štíty rýžuje Henry Casey v klidu a pokoji písek zlatonosné řeky - a na zápraží solidního srubu zaslouženě odpočívá po svých posledních dobrodružstvích Bílý Tesák. Jeho vlčí a psí instinkty ale možná už vzdáleně signalizují začátek nové napínavé cesty... Tahle mírumilovná selanka skutečně dlouho netrvá, a když je Henry po ztroskotání v peřejích zachráněn indiánskou princeznou Lily, zjistí, že je pokládán na lidské převtělení vlka, který jediný může její hladovějící kmen přivést opět na stopu ztracených stád karibu. Tak se ze staré indiánské legendy zrodil Bílý Vlk, který se spolu s Lily a Bílým Tesákem (jenž se po malé aféře s bílou vlčicí zase včas vrátil) vydává na nebezpečnou stezku. Čeká ho na ní boj s tlupou proradného reverenda Druryho, uvězněné stádo karibu a láska váhající Lily, která si nakonec (k ulehčení všech) přece jen vybrala... (oficiálny text distribútora)

VanTom

Nějak nám divoký Bílý tesák ztaťkovatěl (a "zvlčákovatěl"). Samozřejmě i zdětinštěl, jak najednou zastupuje běžného domácího pesana, který sice dovede zavrčet, ale hlavně přátelsky hlídá, hraje si, "radí" a zamilovává se (podobně jako páníček). Indiánský mýtus i padoušský zlatokopecký komplot postrádají jiskru, krajina majestátnost (točilo se tak v 5 omezených lokacích) a naivní, vypulírované dobrodružství životnost (i když půvabná Charmaine Craig by krev rozproudila). ()

blackJag

Jack London se v hrobě obrací jak je jeho slavné dílo przněno podle představ studia Walt Disney. Hloupý scénář, špatné herecké výkony, i ta příroda je nasnímána jako pro potřeby reklamy na Milku, jen fialová kravka chybí v záběru. Tohle je špatný vtip i v případě, že je výsledek již předem určený pro domácí video. Pokud něco ve filmu působí roztomile, tak psí štěňata na úplném konci, ale ať mě vzteklý husky kousne do prdele, jestli takhle vypadají vlci. 25% ()

DaViD´82

"Jsi bídák!" "Silná slova..." Má tohle odkaz Jacka Londona vskutku zapotřebí? Směska trapnosti, vlezlosti a tvůrčí, scénáristické i herecké neschopnosti. Účast zoufalého Alfreda Moliny je jednou z nevyřešených záhad kinematografie. Nechutný paskvil v pastelových barvách á la Disney. ()

Brouk

Molina,Hawke... oči zavírám, nostalgii přidám, i za Bílého (původního) Tesáka, příroda famózní, ale víc jak na 2* to fakt není..... ()