Nesmrtelný příběh z pera Jacka Londona o přátelství chlapce a vlka znovu ožívá uprostřed nespoutané aljašské divočiny, nad jejíž krásou se tají dech. Ethan Hawke v něm hraje mladíka, který se snaží najít zlato v nebezpečném údolí Yukonu a splnit tak poslední přání umírajícího otce. Na své obtížné a dobrodružné cestě se setkává s přítelem, který navždy změní jeho život. Je jím Bílý Tesák, napůl vlk, napůl pes. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Jmenuju se Jack Conroy !! Psal jsem vám dopis !!" - "Ti, kdo mě znaj, vědí, že neumím číst, a tak mi nepíšou.." ;) Jeden ani nemusí být příliš zdatný čtenář, aby hned zkraje odhalil, že tuhle velmi volnou adaptaci známé novely nelze vnímat jako čistě londonovskou, protože napomádovaný Randal Kleiser svůj snímek činí spíš takovou zmrzlou Lagunou disneyovského střihu, která ten knižní předobraz opravdu velmi zásadně aktualizuje a upravuje pro mladší cílovou diváckou skupinu.. Činí tak však velmi citlivě, když navíc zachovává a vypichuje to zásadní poselství Londonovy klasiky říkající, že láska a trpělivost může vlka i člověka (z)měnit stejně dobře jako naopak násilí a zloba.. Tenhle Bílý tesák už skutečně není příběhem psa, ale jeho pána, jehož si střihnul mladý Ethan Hawke.. Zajímavé rovněž je, že jsem poměrně nedávno znovu zhlédl Annaudův jiný zvířecí biják, totiž legendárního Medvěda, jehož mi právě Bílý tesák nezřídka značně asocioval, nejen dík velmi zdařilým pasážím s čistě pouze zvířecími herci, ale jak jsem nakonec z titulků ke svému překvapení zjistil, snad i proto, že toho medvěda, který Jacka napadne, si zahrál právě Bart, kterého si jeden mohl užít právě ve zmiňovaném Annaudově snímku.. ()

pakobylka

Částečná inspirace vpravdě nezapomenutelnou knížkou Jacka Londona je zřejmá, snaha o navození pravé drsné severské atmosféry rovněž, přírodní scenérie se nemají zač stydět, herci jsou vesměs typově dobře vybraní - ti dvounozí i ti čtyřnozí ... tak kde se stala chyba ? Některé scény jsou na vysoké profesionální úrovni - a jiné působí víceméně poloamatérsky ... jednou mají srdce - a podruhé zase ne. Celek je pak velice nevyrovnaný ... stejně jako mladík Jack, který (na rozdíl od Bílého tesáka) nemá na to, aby si mě získal na svou stranu. P.S.: Jako rodinný film "Bílý tesák" v pohodě obstojí ... navzdory všem mým připomínkám. ()

Kotsour

Zatím nejnovější zpracování klasického díla od Jacka Londona, které do jisté míry vypráví jeho vlastní vzpomínky a v prostředí krásné, ale drsné a izolované Aljašky nás seznamuje s poměry na Klondajku. Chemie mezi mladým chlapcem a psem-vlkem poměrně funguje, ale celý film těží především z Londonovy předlohy. Přes nádherně natočenou přírodu a poměrně věrohodně nastíněný běžný zlatokopecký život je zde však i dost nedostatků, které celkový dojem kazí. Především akční scény působily občas nepřirozeně a vývoj vztahu mezi hlavními postavami je dost rychlý a nelogický. Vzhledem ke knižní předloze je zde i dost nepřesností a zbytečné postavy navíc, příběhu to ale podle mého nijak neuškodilo. Celkově je to příjemný rodinný film. ()

waska

Pěkná adaptace na jeden z nejznámější dobrodružných románů Jacka Londona. Knižní předlohy se drží poměrně volně, ale to je možná výhodou. Krasní psi a nádherná Aljaška mě nutí dát hvězdičku navíc. Když jsem tenhle film viděl jako malej, podívat se na Aljašku byl můj sen. O 16 let později sen trvá dál a už je zatraceně blízko.. ()

Duke90

Příjemný a lehce dojemný příběh mladého zlatokopa, který postupně naváže přátelství s nedůvěřivým "polovlkem" a vznikne z toho velmi silné pouto v jinak hodně drsném prostředí pro oba protagonisty. Knihu jsem četl tak dávno, že prakticky nemám co porovnávat, ale z tohoto zpracování jde cítit Disney na sto honů a je tedy spíš určeno jako dobrodružný film pro celou rodinu, což není žádná zásadní chyba. Verze ze sedmdesátých let s Francem Nerem je však poněkud hrubějšího rázu a to mi k dané látce pasovalo mnohem víc. Když Disneyho, tak převážně v animovaném provedení... ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na Aljaške, v okolí Hainesu a Skagway. (MikaelSVK)
  • Kríženec psa a vlka Jed si zahral aj v známom sci-fi horore Vec (1982), kde bol "krížencom" psa a mimozemšťana. (MikaelSVK)
  • Z filmu je patrné, že filmaři použili více vlků, kteří hráli Bílého tesáka. V některých scénám se mění barva jeho očí ze šedozelené na hnědou. (MartinM)