Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

SpaceOdyseus

Takove filmy mam rad. Velmi ochotne tomu odpustim beckovost, kdyz me nakrmi hutnou atmosferou. A to se tu presne deje. Temny krimi pribeh, omezeny na jednu noc a jeden ostrov, skvela scenu stavici hudba, jeden spravny polda a par zlych zaporaku. Vsechno tu je a ja si v tom lebedim. ()

kery-

Nejedná se o nic bůh ví jak originálního a chytrého, ale příjemné obsazení a svižné tempo dělají z tohoto béčka velice fajn podívanou. Každá postava ve filmu má osobitý charakter, který se vyvíjí po celý děj a nehledě na to, kdo kope za jaký tým, tak sympatiím se meze nekladou. Mé 4 hvězdičky budiž poselstvím pro budoucí zastřešovatele krimi dramatu - this is the way! ()

Strandmon

Konečně zase film, od kterého jsem nic nečekal a přinesl mi hodně solidní žánrovou pecku s až zabijácky rychlým spádem. Nekompromisní až brutální akce. Výborný Boseman, který mi jako Black Panther tolik nesedl, ale zde divákům nabízí jeden skvělý dialog za druhým. Tempo vůbec nekolísá, celou stopáž se něco děje, takže film bez problému zabaví. Moc se těším na brzkou opakovačku. ()

janesX

21 mostov má jedno pozitívum - nemá kedy nudiť a po celý čas sa niečo deje. Lenže to niečo sme už videli sto krát inde. Postavy sú vám viac menej ukradnuté a ich skutky predvídateľné. Negatíva sú teda síce menšie, ale je ich viac a ten tak trochu brakový koniec rozhodol, že to nakoniec nebolo za štyri, ale tesne vedľa ()

Henry007

V pěkném hávu spícího New Yorku se skrývá pouze tuctová detektivka. Teda, byla to vůbec detektivka? Divák od začátku ví, kdo zločin udělal a brzy také odhalí hlavní "twist" celého filmu. Ani za akční film se to nedá považovat. Hodně se tu střílí, úvodní přestřelka je fajn, zbytek je jen "ok". A thriller? Emoční zapojení, natož napětí, divák vůbec nepocítí. Příběh je zkrátka málo nosný. Na televizní detektivku by stačil, jako celovečerák do kina je to prostě málo. ()

TheSpearCZ

Lidé tu píší, že to je tuctový film, mně naopak přijde, že takovýchto kvalitních filmů rapidně ubylo, a proto jsem rád za každý další podobný přírůstek, který vždy potěší. Najdou se tu nějaké nelogičnosti (hlavně na konci), ale je to vyloženě oddechový cop-thriller s velkou intenzitou, napětím a člověka to ani na chvilku nenudí, takže jsem určitě schopen to přehlédnout. Akce je tu také vydařená a to všechno potvrzuje dobrý výkon Chadwicka Bosemana v hlavní roli, coby Black Panthera. Za mě nadprůměrný snímek, který rozhodně potěšil. Čisté 4* ()

Flopik

Tak toto bola pecka. Na film som narazil v podstate úplnou náhodou a som zato rád. Chadwick v roli detektíva výborný, príbeh nestál ani chvíľku a nedal nám čas na vydýchnutie. V žánri rozhodne chýba akčný, pretože to teda tento film bol. Chytenie vrahov policajtov, skorumpovaný policajti a skvelé zakončenie. U mňa za 5* a doporučujem. ()

majec4

Super jazda. Film ma svoje tempo aj zaujimavu zapletku. Niektori ucastnici zajazdu su priehladny od prvej minuty, ale inak fakt skvele. Ako pisu viaceri, hodilo by sa to do 90tych rokov, no o to viac ma to potesilo v roku 2020. Pacilo sa mi, ze to cely cas ostavalo pri zemi, neboli tam nejake extra prehnane sceny. Herci sa mi pacili. Fakt necakana pecka. Tesim sa ak na to narazim v TV. ()

Massaro74

Skvělý thriller, nabitý akčními scénami a přestřelkami.. Vyšetřováním krádeže 50kg drog, při které jsou zabiti i policisté, se začne rozmotávat klubko machinací a intrik, do kterých jsou zapleteni i členové policejního sboru. Chadwick Boseman v roli poctivého policisty, se snaží oddělit zrno od plev... ()

warrenur

Velmi podareny cop-thriller s vybornym Boseman-om, ktory si to utaha v klude cele sam. Jednoduche a pritom tak zabavne. Hoci sme mohli predvidat uz od zaciatku, ked pani policajni "zaklopali", o co zhruba pojde, zrezirovane je to velmi slusne a zabavnost sa tomu upriet rozhodne neda. Odporucam. Nadpriemer. 65% Po 4roch rokoch som si tuto zanrovku pozrel opat, pacila sa mi este viac. :) ()

Gastovski

Ch. Boseman sundal mundúr imbecilního Černého pantera, ohákl se do obleku detektiva a my s ním zažijeme jednu noční šichtičku v ulicích Manhattanu. Jelikož čas do rána se krátí, film se prakticky nezastaví, nemá hluchá místa a pořád do nás hustí adrenalin. Moc mi přišla k chuti i nejednoznačnost postav, jestli jsou jak se říká "good or bad". Za mě opravdu povedená thrillerová jendohubka, která si na nic nehraje. ()

Voj.ta

Po dlouhý době jsem konečně narazil na pořádnej akční thriller, ve kterym se celou dobu něco děje a ve kterym nemusíte poslouchat polovinu filmu zbytečný dialogy, který mají za úkol jen natáhnout stopáž a u kterých máte čas přemýšlet, co budete dělat o víkendu. Za mě skvěle natočená 90minutová akce! ()

BOURQUE

Po dlhšom čase kompaktnejšia akčná dráma (s kúskami thrilleru) z policajného prostredia. Decentne natočené prestrelky, pomerne dobre zvládnutá naháňačka, atď. Avšak pán režisér Kirk (prípadne scenáristi) trošku prirýchlo odhalil kúsky rébusu (čo je vlastne v pozadí?). Tým pádom ten záver nie je už taký prekvapiví. Nehovoriac o tom, že postráca grandióznejšie vyvrcholenie. Za to je škoda. Inak Ch. Boseman príjemne prekvapil, v roli vedľajších postáv jednoznačná dominancia dvojici J. K. Simmons a S. Miller. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rockerman

Až na ty bullshit kecy, nač potřebovali korupčníci ty špinavé prachy to byla dobrá podívaná především pro chlapy, předpokládám. P.S. Ti naši trapáci ve vládě by se měli podívat, jak se dělá pořádný lockdown! :-) ()

helloween93

Intenzivní krimi podívaná odehrávající se Mannhattanu. Chadwick Boseman v jedné z posledních rolí před svou smrtí hraje poldu, který vyšetřuje nejprve banální přestřelku s policií, ze které je pak mnohem větší případ. Překvapuje mi, jak málo publicity film dostal, přitom je to solidní thriller. Spíš než drama bych film zařadil do kategorie akční/krimi. 4* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)