Ponorka

Nemecko, (2018–2023), 28 h 6 min (Minutáž: 45–62 min)

Predloha:

Lothar G. Buchheim (kniha)

Vicky Krieps, Pit Bukowski, Julius Feldmeier, Joachim Foerster, Leonard Kunz, Ben Münchow, Leonard Scheicher, Rick Okon, August Wittgenstein, Rainer Bock (viac)

Seriál Ponorka, sa nechal inšpirovať knižnou predlohou rovnomenného románu Lothara-Günthera Buchheima a nemeckým filmom režiséra Wolfganga Petersena z roku 1981. V ôsmich častiach nás zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, do hlbín Atlantického oceánu, v ktorých bude štyridsať členná posádka ponorky zvádzať neúprosné boje v drsných podmienkach. (RTVS)

Mr.Nobody

Konečně. Konečně nějaké válečné drama, které není jednostranně zaměřené. Kde nikdo není ani úplný klaďas nebo záporák. Až na pár výjimek jsou ty postavy dobře napsané. Každá postava má své světlé i temnější momenty a často se pohybují v šedé zóně. Jenom někdy je dost složité sledovat děj, jak se promíchaly posádky dvou ponorek. ()

kotrlak

Limonáda, válečná červená knihovna, ponorková "Ulice". Ale tak když může úspěšně kurvit historii svejma kravinama Tarantino, tak proč nenatočit trošku béčkovitej ponorkovej seroš...první season je hodně nablblá, speciálně díky lesbolásce mezi uvědomělou národní socialistkou a komoušskou interbrigadýrkou, postupně se to zlepšuje, třetí season je až na pár scén koukatelná. Moje oblíbená postava je Herr Forster, člověk inteligentní, pracovitej, říšskej patriot a oddanej národní socialista. Akorát jeho osud tvůrci poněkud posrali, páč místo toho aby po válce kouřil čvaňháky v Argentině nebo Brazílii, tak chudák citlivá dušička spáchá sebevraždu, páč mu dojde že je "bad boy"...yeah, sure...no a podobnejch kravin je tam naseto spousty, ale zvyk jsem si a užil si to. Výprava a obsazení je vynikající, to si snad tenhle seroš ani nezaslouží... ()

Miroslav.Zac

V žádném případě se nejedná o nějakou levnou produkci, akce je zde sice míň, ale život ponorkářů nebyl jen o potápění lodí, herecké výkony slušné. Tři série svědčí o tom, že je seriál oblíbený. ()

cb566524

Skouknout a zapomenout, je to dost slabé, s původní Ponorkou se to nedá srovnat. Chvílemi dost nepravděpodobný děj a paradoxně, málo ponorek. V překladu jsou zajímavé perly, třeba otevřete raketomety :-) ()

agil001

Začátek se jevil velmi dobře. Kvalitně natočené. Postupně se to se otočilo na hyperkorektní dílo o tom, že přece Němci nebyli tak zlí a jen naletěli několika šílencům. Když se polovina posádky rozhodla unést loď a vzdát se v Americe, měl jsem problém se dívat dál. A zakončil to gestapák, který prozřel. Jako romantický film dobrý, ale se skutečností nemá nic společného. ()

Siolik odpad!

Bavaria Fiction uvádí poněkud zdlouhavou fantasy na téma 2. světové války, kde neplatí logika a nefungují fyzikální zákony. ()