Je jaro roku 1943 a Robert Ehrenberg opět vyplouvá na nemožnou misi s velmi mladým a nezkušeným velícím důstojníkem a posádkou U-949, kterou pronásleduje pomstychtivý britský velitel Swinburn. Musí tak mít v rukávu víc než jen jedno eso, aby se posádka vzepřela smrti. Hagen Forster je mezitím pověřen misí v Lisabonu, během níž se setkává s Klausem Hoffmannem, který neoficiálně pomáhá americkému námořnictvu navázat prostřednictvím svého otce Wilhelma Hoffmanna spojení s říšským námořnictvem a ukončit tak válku. Wilhelmova dcera Hannie je v Kielu uvězněna v manželství bez lásky a mezní situace jejího postavení a nebezpečného režimu ji následně přivedou ke hře s ohněm. (Viasat)

Aileena

Značně rozpačité dojmy. První půlka (možná i větší) se mi vlekla, přišlo mi, že nic nesouvisí s ničím. Ke konci se konečně začalo něco dít a okolnosti dávat trochu širší smysl. Závěr vzali naopak velkým hákem, některé dějové linky byly zakončeny hodně divně, nebo vůbec (zn. domysli si). Za mě nejslabší série - možná jsem se na ni až příliš těšila a očekávání bohužel nenaplnila. ()

strachon

Chci věřit, že slabší dojem oproti předchozím řadám má na svědomí skutečnost, že tuto jsem sledoval s českým dabingem. Ten dělal seriálu hodně špatnou službu jednak nevhodným obsazením některých postav, jednak špatným vyladěním (až moc zjevně studiového) zvuku. Jinak děj celkem dobře navazoval na předchozí řady, příjemným osvěžením byl přesun části příběhu do Portugalska. Celkově na televizní produkci stále dost slušné. ()

Galéria (1 040)