Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Salmayo

Když jsem přežil žvatlajícího učitele jodu,tak přidá gang přerostlejch křečků nebo co.. LOL, ale něco na těch SW je !! Aspoň, že to rychle uteklo .) ()

Gagner

Po velmi naivním začátku, plném příšerek pro děti jsem byl docela zklamaný. Není se čemu divit, po temné páté epizodě je to velký pokles nakloněný dětem. I místo medvídků bych uvítal "dospělejší" rasu, ale nakonec to napravil konečný souboj otce, syna a imperátora, kde mě fakt mrazilo. Když nepočítám právě tuto nepřekonatelnou scénu, dal bych možná i průměrné hodnocení, ale vzhledem k zakončení tohoto vynikajícího a již nesmrtelného příběhu si nemohu dovolit nižší. Ať nás síla provází ! ()

Barbuchas

Tak se mi zdá, ale tvůrci starých filmů počítali s tím, že někdo přijde a bude chtít natočit příběh o tom, jak to všechno bylo před tím... Některé události si o to úplně říkají! Příběh je trochu pohádkový a konec až moc sladký a předvídatelný. I když po těch šesti dílech to asi jinak dopadnout nemohlo... ()

Dejvi21

Asi to má své mouchy, ale tato sága, původní trilogie obzvlášť, si mě natolik získála, že je s klidem přehlédnu. Nedovedl bych si představit lepší zakončení. Nejlépe mé pocity vystihuje uživatel Cival. SPOILER... závěrečné zjevení ducha Anakina bylo velmi příjemným a dojemným překvapením. KONEC SPOILERU ()

betyn

Z původní trilogie se jedná jednoznačně o nejslabší díl a to proto,že…Naprosto čitelný děj,s tím má ale problém celá sága a to i kvůli jejich názvům,díky kterým víme co se ve filmu zhruba stane :-),to bych ale jako hlavní problém neviděl,někdy prostě nejde natočit film ve kterém režisér diváka posadí na zadek :-).Větší a o dost závažnější problém je,že film je natahovaný (díky tomu je i nejdelší) a v některých částí nudný.Další minus je,některé opravdu klišé scény,typu ‘‘zpívající zrůda a všude okolo poskakující mimozemšťané‘‘ nebo ‘‘závěrečná hostina,která mě připomínala tu Galskou z Asterixe :-)‘‘ a výtky mám i k závěrečné bitvě.Záchrana od Bobrů mě přijde vystřižená z nějaké pohádky a místy to vypadalo spíše jako groteska :-).Nicméně přeci jenom bych vyzdvihl hudbu,která skvěle pokračuje,tam kde skončila,tedy u pátého dílu a závěrečnou bitvu se světelnými meči.Jinak mě závěrečný díl zklamal,IV jsem dal 4 hvězdy,protože to byl film,který byl minimálně v trikách přelomový,V plnotučné 4 hvězdy,jelikož tento díl se mě opravdu líbil a byl víc než důstojným pokračováním a VI? celý film se chystá to co divák ví už od prvního dílu a to souboj otce a syna,uvnitř je jen velmi málo… ()

raky5

Pre mňa je celá trilógia jednou veľkou bublinou. Pravdepodobne najväčšou v histórii celej kinematografie. Donútil som sa to dopozerať len s veľkým sebazaprením a jediné, čo dotiahlo moje hodnotenie od odpad k 1 hviezde je Williamsova hudba. Hlavné postavy bojovníkov sú nesympatické, počas 3 filmov som si nevytvoril ani k jednej z nich vzťah. O ostatných príšerkach ani nehovorím. Celá pasáž na Mesiaci mi prišla ako z nejakého animovaného filmu pre deti. Toto má byť najväčšia sci-fi sága všetkých dôb? Choreografie bitiek sú hrozné a Emperorov koniec vrcholne smiešny. Nehovoriac o dialógoch a kvázi vtipných dobrodružstvách R2-D2 a Androida. Vlastne si viem predstaviť, že by celá trilógia bola vtesnaná do jedného filmu, možno by to potom bolo o čosi lepšie. ()

Hepy13

Začátek byl příšernej, to vypadalo jako na nějakym karnevalu, naštěstí rychle maškarní párty skončila a mohlo se dál pokračovat ve Star Wars tak jak je známe. Epizoda V zůstává nepřekonána, návrat Jediho bych zařadil někam mezi Novou naději a Imperium vrací úder. Těm efektům se snad ani nechce věřit, když se podívám na rok kdy byl film natočen. Já se chci taky podívat na Endor, tam je to celý tak krásný a žijou tam roztomilý bytosti. ()

RomeroIsGod

Nesmrtelná klasika a v dětství moje nejoblíbenější filmová série společně s Bondem. Nemá cenu nic psát, všechno tu už bylo řečeno. Kdo neviděl jako by nebyl. 100% ()

Blue.Shark

Přestože triky, na kterých prostě Star Wars staví, jsou opět na vyšší úrovni, zdaleka zde nejsou použity tak skvěle, jako v Epizodě V. Trochu mě to mrzí, jelikož lesní planeta si o nějaký ten velký boj (to, co se tam odehrálo prostě velký boj nebyl) přímo říkala. Samozřejmě se mi líbila provázanost děje i příběh (přes svou jednoduchost). Slabinu tohoto dílu bych ale viděl v dost velké roztahanosti, kdy se sice pořád něco děje, ale je to poněkud nudné a (v případě medvídků...medvídci? Fakt?) i celkem nedůležité. Film je to pořád excelentní, ale kdyby se obsahem trochu více podobal předchozímu dílu, vůbec by mi to nevadilo. ()

toi-toi

Hviezdne vojny sú pravdepodobne jednou z najdôležitejších a najväčších filmových sérií všetkých čias. Ich zakončenie by si zaslúžilo menej infantilné, prvoplánové vyvrcholenie a kvalitnejšieho režiséra. ()

Pawlisman

Z původní triologie určitě nejslabší článek. Už není moc star wars, ale spíše nějaký dobrodružný film. U Jabby jsem se moc nepobavil - zmatečné. V jungli také nezajímavé. Navíc mě zlobili i nelogičnosti a tak to zachraňovala jen vesmírná rovina s Lukem a Vaderem. 8,5/10 ()

Lilloos

Věřím, že myšleno to bylo dobře. Námět je na akční sci-fi víc než dostačující, ale zpracování je na mě prostě moc. Absolutně nechápu ty kýčovité příšerky kolem Jabba the Hutta, které jakoby předskakovali Burtonovu Beetlejuicemu. Dále zde vystupují plyšoví medvídci, jsou roztomilí a vtipní, o tom žádná, ale jaksi narušují temnou atmosféru. A chodící popelnice ala Darth Vader si taky moc respektu nezíská. ()

M1k9

Úvodní scéna byla skvělá. Z Carrie Fisher se nakonec vyklubala sexy dračice, a to jsem nečekal. Pak... Bože co to tam pobíhalo za medvědy chlupáče plyšáky. To bylo hrozné. Já nevím nějak mě to všechno uprostřed zklamalo. Závěr byl naopak součtem a vynásobením všech emocí a citů k hlavním postavám (které jsem měl a mám). A taková chvíle stála za to. Byla to úžasná a překvapivě emotivní jízda. Boj dobra se zlem a chytrý motiv otce a syna, učitele a žáka. 7.5/10 ()

Flopik

Konečne trvalo to síce 2 diely ale prišlo to.Takto keby vyzerala celá prvá trilógia bol by som nadšený.Začiatok sa síce trocha nevydaril ale potom prišla zábavná jazda.Zároveň prvý diel kde mi prišiel Luke sympatický.Hudba samozrejme super.No a koniec, tak to je čistá pol hodina akcie bez prestávky.So zvratmi proste všetko ako sa patrí.Nevravím že po tomto filme som nejaký Star Wars fanúšik ale palec hore, a teším sa na ďalšiu trilógiu. ()

Cartmof

Návrat jediů, epické vyvrcholení trilogie a můj nový nejoblíbenější SW film. Vše je perfektní. Do posledního puntíku, nevím, co bych filmu vytknul, pominu-li staré CGI. Opět, Luke vs Vader? Famózní! Celková bitva o měsíc Endor? K*rva, dejte mi víc! Postavy jsou skvěle napsané a nepamatuju si žádnou, která by mi nějak vadila nebo mi kazila požitek z filmu. Tohle je definitivní Star Wars a opravdu to nejlepší, co může člověk od hvězdných válek čekat. ()

Curunír

Výborné završení galaktické ságy. Sice díky Ewokům naivní, ale to plnou měrou vyvažuje úžasná konfrontace mezi Lukem, Vaderem a císařem na Hvězdě smrti a závěrečná vesmírná řežba. ()

Driscoll

85 % --- [VHS], [DVD] --- "Return of the Jedi" je sice relativně důstojné zakončení trilogie, ale... Proč jen se záverečná pozemní bitva musí odehrávat na Endrou za pomoci prťavých (a komerčně korektních) Ewoků, a ne na Kashyku, jak bylo údajně původně zamýšleno? Nicméně, odhlédnu-li právě od téhle, těžce infantilní části, jedná se opět o staré dobré Star Wars, obohacené o arcizlouna Palpatina a skvělé souboje se světelnými meči... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)