Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Sopholojong

Nahanacka na "lietajucich klzakoch" v obrovskom sekvojovom lese Endoru bola v case mojho "mladi" (90's) vobec mojou najoblubenejsou scenou starych "SW" filmov (nechapal som ako to urobili, az neskor mi to dokumenty o ILM osvetlili) a Ewokovia milym ozvlastnenim posledneho "instalmentu". Samozrejme dnes je poradie mojich naj SW scen uplne inde a Ewokovia su skor samoucelnou zalezitostou, ktora mala zostat "len" u samostatnych televiznych projektoch. Navrat Jediho - navrat k naivite a rozpravkovosti prveho dielu a temnota viditelna len v suboji Lukea s Vaderom za podpory Imperatora. Stoosemdesiat stupnovy obrat Vadera povazujem ja osobne za este vymakanejsi twist nez "I'm your daddy". Zavrsenie s asi najhustejsimi, najdynamickejsimi scenami starej trilogie - piesocny prolog s Huttovcami, Rancornom a Sarlaccom, spomenute klzaky (top 5 naj scen povodnej trilogie), mili Ewokovia, epicky suboj Luke-Vader-Emperor, zhodenie do sachty, krasne emotivne spalenie Vadera (ta hudba) a zjavenie svateho tria zo zahrobia. Top 10 vsetkych cias. ()

Brvis

Krásné zakončení hvězdné ságy. Tento díl je opravdový filmový klenot. Ano ovšem máme tu death star už po druhé a hlavní cíl je vlastně stejný jako ve čtvrtém pokračování, ale i tak mně přijde, že je to zde pojato zajímavěji zábavněji. V podstatě každá scéna je jiná a hlavně originální oproti předešlým dílům. Máme tady záchranu Hana Sola z pouště, pak se dostáváme do vesmírné flotily povstalců, poté se přesouváme do měsíčního pralesa zničit generátory a zároveň jsme na hvězdě smrti. Opět originální souboje, které liší od těch předešlých. Úžasné příběhové zakončení. No koho by napadlo že z Darha Vadera se stane záporák? O to víc je vám pak líto, že zemřel. Zároveň zde zvítězí dobro nad zlem a  galaxie je zase o chlup lepším místem. Do toho nám hraje už známá a klasická hudba od Williamse. Za mě osobně nejlepší díl ze staré trilogie. 10/10! ()

Metuje

Zde musím jednu hvězdu přidat, jelikož nastalo zlepšení proti předchozím dvěma dílům, bojové scény jsou sice stále komické, nicméně nezabíraly tolik prostoru, prostor naopak dostal jinak téměř nepřítomný humor a i dějově je film bohatší. ()

Peky

Po dlouhých letech jsem se konečně odhodlal zhlédnout celou ságu Star Wars, abych už nebyl tím kulturním barbarem a divnočlověkem, co nikdy neviděl ani jednu epizodu. Pro mě jako diváka 21. století je to dnes jen průměrná sci-fi podívaná s ne moc záživným dějem, u které jsem bohužel za celou dobu nepřišel na to, proč se zrovna tato série filmů stala takovým celosvětovým fenoménem. Slovem kultovní bych označil pouze soundtrack, ten je skvělý. Především The Imperial March je masterpiece. Samotná tato epizoda je poměrně vydařeným vrcholem, ale mám u ní problém, stejně jako s celou původní trilogií, že mi přijde hodně nevyrovnaná, co se týče obsahu. Dobré scény střídaly ty, které mě zase spolehlivě nudily, protože se v nich prakticky nic nedělo. V roli princezny Leiy bych si pak dokázal představit víc sexy a sympatickou herečku, ale co už. Efekty vůbec neřeším, ty jsou prostě úměrné době vzniku, ve své době byly navíc přelomové. Celkově mě to tedy neurazilo, ale ani příliš nenadchlo. ()

Rebel24

Z prvej a pôvodnej trilógie je Return of the Jedi najlepší film. Od úvodu v jaskyni s creepy postavami a divokým hudobným doprovodom od Williamsa az po KONEČNE dramatické a zmysluplne dialógy s osudovým záverom pri Palpatinovi, táto scéna je úplne brilantná. Snímka mi príde velmi podobná s tretím filmom Pomsta Sithov, az na to, ze ide presne o opačný finálny dojem a velmi pozitívnym - dobro vyhralo nad temnotou nie len v celej galaxii far far away, ale i vnútri Anakina Skywalkera. Zvyšné pokračovania a dojenie tejto výnosnej kravy, boli uz úplne nadbytočné. Táto snímka je skutočný záver Star Wars série - a veľmi kvalitnou. 92% ()

cane991

pri tejto ságe sa stále pri každom diele stále opakuje ,ale inak sa to ani nedá ,lebo každý samostatne je super ale ako celok je to niečo neopísatelné,bezkonkurenčné ()

Vinczent

Bylo by to skvělé finále nebejt postupující dětinskosti Georgeho, který tam prostě musel dát na pohled roztomilé ale ve filmu naprosto otravné Ewoky. Z nich se postupně v Lucasově hlavě zrodili stejně otravní Gungani z epizody I. Závěrečný fight ale stojí za to přetrpět tuhle maňáskovskou show. Ale ten trapný droidí pa-humor by měly zakázat. ()

Exitus99

Ewokové jsou trochu infantilní, pravda...ale jsou to Star wars, sakra...Zejména závěrečný souboj je naprostou legendou...nevím jak vy, ale já si vždycky lehce zaslzím, když vidím jak Darth Vader svádí (a nakonec dovede do šťastného konce) svůj vnitřní boj. A zaplaťpánbu zato...dělá to Pomstu Sithů snesitelnější, když víme, že to nakonec dobře dopadne ()

luken2000

Navrat Jediho som videl spoza vsetkych casti SW hadam najviac, mozno aj preto tak vysoke hodnotenie. Proste tento diel vo mne vzdy vyvola istu davku nostalgie, ked k tomu pripocitam este povodny dabing zo zaciatku 90tych rokov, proste uplne super zazitok. Po prichode SE verzie sa zazitok este zintenzivnuje. 5* ()

HORHAC

Finální díl je bohužel nejslabší a to hlavně díky těm otravným medvědům (a to ještě nikdo neměl tušení, že vznikne nějaký Jar Jar Binks). Ale díky akčním scénám a skvělému závěru je to naštěstí důstojné završení nejlepší sci-fi trilogie všech dob. ()

Godlieb

Ať si říká kdo chce co chce, tenhle díl je můj nejoblíbenější. Všechno tak krásně naivně dobře zkončilo, nehraje se tady na nějakou myšlenku nebo umění, prostě doják a místy docela vtipné (Evokové). ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)