Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Janie.

Na Star Wars jsem vyrůstala. Vždycky budu upřednostňovat původní trilogii před novou, protože i když není tak vizuálně vypiplaná, má své nezaměnitelné kouzlo, kterým si mě navždy získala a díky kterému se i po všech těch letech k Hvězdným válkám ráda vracím. No a Epizoda VI, ve které dobro konečně zvítězilo nad zlem, z původně zbrklého a nedospělého Luka se stal vyrovnaný rytíř Jedi, který ví kam patří, ve které se Han dal dohromady s princeznou Leiou a Impérium definitivně padlo, jsem měla vždycky nejradši. Klobouk dolů před Lucasem a velké díky :) ()

Ala007

Celá SW sága je vlastně pohádka pro dospělé, ale moc hezká pohádka, ve které najdeme všechno, co má správná pohádka mít - souboj dobra a zla, velikou lásku na několik způsobů (rodičovskou, sourozeneckou a samozřejmě hlavně lásku mileneckou) , kouzla (Lucasových spolupracovníků z ILM), spoustu pohádkových postav (čili obyvatel nejrůznějších planet) a impozantní závěr, ve kterém dobro nad zlem zvítězí. A ten fantastický závěr opravdu stojí za vidění. Ostatně jako celá sága. Jasných pět hvězdiček!!!!! ()

Holusacek

A opět po dvou bravurních dílech přichází mystrné zakončení série ve všech ohledech i po všeh stranách.Efekty již ani neřeším jak se rozvynuly,v epizodě IV jen dělaly s měči tuk,tuk a nyní metají salta,techniky,no jedna básen.Profi film dneška,efektově zaostávala jízda na létajícím skůtru,podívejme se ještě na děj či obsah.S dějem jsem problém neměl,obsahově byla pestřejší epizoda V.Po celou dobu filmu jsem se ho chtěl co nejvíce užít,nebot takto je toto poslední díl,a užil jsem si ho velmi naplno,i v případě rádobysměšných medvídků.+efekty a triky,propracované boje,prostředí,celá výtečná série,vše bezchyby zapadá -zápletka s medvídky,očekávaný konec série ++-=90% byl jsem moc spokojený se skvěle podaným dílem režiséra Richarda Murquanda,jen škoda,že je konec.Hodnocení trilogie:85% na svou dobu nejlepší trilogie s jakou jsem se potkal,alespon zatím.Hodnocení celé série:85% a také asi nejlepší série jakou jsem prozatím viděl... ()

Scaevola

Završení, výstavná vesmírná bitva se spoustou světýlek, temný a chaotický souboj pokročilých chladných zbraní, dekadentní pouštní odbočka a... Ewokové?! Dějová linie v lesích Endoru je v rámci SW asi ta nejnudnější a nejnepatřičnější. Ještě štěstí, že celou "poslední" episodu rámuje imperiální chór podbarvený pyšným smíchem Mistra Sidia. ()

Tercikkk

Můj nejoblíbenější díl z celé ságy :). Možná proto, že jsem na to koukala "povinně" jako malá a já si ty malé "medvídky" zcela zamilovala, možná proto, že mám ráda dobré konce nebo prostě mi za ta léta přirostl k srdci a je stejně jako IV. a V. díl ničím nenahraditelný. Ať žijí staré triky :)! ()

Bornd

Moc povedené zakončení. Efekty na tu dobu mluví za všechno a s kombinací skvělého děje, akce a příběhu vyjde moc pěkná sci-fi pohádka. Jenom škoda těch pár nudných a natahovacích scén například ta na začátku s těma příšerkama jak tam pařily bych nejradši vyškrtal. 85%. ()

DansteR

"Boba Fett? Boba Fett? Where? "...Asi je nemožné vybrat nejlepší díl celých hvězdných válek, je to dobou, obsezením.atd. Ovšem toto je důstojný závěr jak starší trilogie, tak i celé ságy. Spolu s Impériem asi nejlepší díly série. Je až neuvěřitelné co je možné vytřískat z rozjeté trilogie a to v 80tých letech. Naprostá paráda. 90% ()

Naghavi

Překvapil mne konec, jak se ze ''záhrobí'' usmívají na Luka ty tři tváře mistrů Jedi a mezi nimi tvář Anakina - herce Haydena z novodobé trilogie. ()

Etherium

Návrat Jediho je najviac sci-fi z celej trilógie (4 5 6), bitka pri hviezde smrti je dychberúca, ale chýba tomu tá temnota z epizódy 5, myslím, že ju definitívne zakopali našimi malými obyvateľmi endoru, ktorý boli síce zábavný, ale radšej niečo iné tam mohlo byť. Ale to je len tých 10 % čo uberám filmu, inak je to Neskutočne parádne sci-fi. ()

Aidina

Taková hezká pohádka o dobru a zlu. Bojující medvídci Ewoci proti kovovým strojů. A tito roztomilí plyšáci, kteří jsou ozbrojeni jen luky, šípy a praky, rozhodnou o osud galaxie? Filmy Star Wars v žádném případě nestojí na hereckých výkonech a ani scénář není nejlepší. Úspěch filmu je postaven na použitých tricích a vizuálních efektech a na nich tvůrci naštěstí nešetřili. A to nejlepší je hudba Johna Townera Williamse. Geniální motiv pro Darth Vadera, to je prostě dokonalé. John posunul svoji hudbu na hodně vysokou úroveň. Jenom do roku 2006 byl celkem 45 x nominován na Oscara a 5x ho získal. ()

LeePriest

Důstojné zakončení osudů rodiny Skywalkerových a ostatních postav velkolepé ságy. Jestliže se ve filmu objevila nějaká méně záživná chvíle, tak v tom úžasném zbytku se zcela ztratila. Na tehdejší dobu výborně zpracované bitvy vzbouřenců proti impériu a při finálním boji Luka s Lordem Vaderem jsem skoro nedýchal. ()

PeteBuck

Moja najobľúbenejšia časť. Zachránime Hana Sola a konečne dáme definitívne na dršku impériu. Koniec bol vynikajúci, Anakin nakoniec predsa len zaválel. ()

LencaN

Celkově se mi to líbilo. Ewokové byli ňuňuňu :D jednoho malého ewočka s velkýma korálkovýma očima bych brala i domů. Opět to bylo nápadité a rychle to uteklo. Trošku mě iritoval C-3PO, občas mi svými řečmi lezl na nervy a taky bych ho raději nechala rozmontovat a co mi přišlo jako pěst na oko byly ty jazzclubové scény u Jabba Hutta, to jsem si říkala, že je snad z jiného filmu, to bylo absolutně navíc a spíš mě to odtáhlo do reality než abych se víc ponořila do filmu. Ale jinak povedené honičky v lese...škoda Yody, ale tak už je to poslední díl... odhalení vztahu Luke/Leia zajímavé. Takže u mě jde o slušné zakončení téhle trilogie. ()

kishi_SO

vyvrcholenie sagy s uzasnym zaverom a konecnym odhalenim, co to pod tou maskou ten Vader ma. Mna osobne strasne nudila uvodna polovica so "Žaba the Had", ale zato vidiet Carrie Fisher v orientalnom oblecku nabudilo moj postreh. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)