Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

joeybarbaro2

Vynikající zakončení původní trilogie. George Lucas dokázal, že Darth Vader není jen člověk bez citů. Kvalitativně stejně jako předchozí díly, někde možná o trochu výš, hlavně závěrečné souboje ( Luke vs Vader , Povstalci vs Hvězda smrti , štít na Endoru ) . Možná se jedná a nebojím se to říct o nejlepší zakončení celé velkolepé největší série všech dob. Hláškující Harrison Ford opět předvedl proč je to takový sympaťák. 95 % Filmu se nedá vytknout téměř nic ()

Havaj8

Zakončení první trilogie se asi dalo očekávat. V tý době ještě filmaři neměli kule na nějaký větší ztráty. Nicméně tenhle díl byl opravdu víc živější, hezčí než temnej. Pasáže u Jabby nebo s malejma Tarzanama byly fajn a asi i ku prospěchu. Zklamal mě Luke a jeho výcvik, tam jsem čekal větší progress. Dostali jsme odpověď ohledně Lei, to už smysl dává. A ten konec, jak říkám, nijak extra překvapující. Kdybych měl zhodnotit hned tuhle trilogii a čekat 16 let na flashbackovou trilogii, až tak odvařenej z toho SW nejsem. ()

William_

Touto kapitolou pro mě konči ty pravé Star Wars. Úchvatné zakončení asi nejlegendárnější filmové ságy. Krásně doplňuje a završuje události v předcházejících kapitolách. Od dosti dekadentního začátku až po úchvatné finále, kdy si to Luke rozdá se svým otcem za císařova dohledu. Opět dokonalý soundtrack, který se neomrzí ani za dalších 100 let. Efekty už byly na počátku 80. let trochu vymazlenější než na konci 70. let, a tak si troufám tvrdit, že z původní trilogie byly zvládnuty asi nejlépe (s přispěním remasteru). PS: Začátek filmu a ten koncertu Jabby byl fakt fenomenální. 9,5/10. ()

Rocky88

Ufff, pořádné zklamání. Co se týče dějové stránky, tak nemám výhrad, totéž se bohužel nedá říci o režii. V části, kdy se naši hrdinové poznají s medvídky (?), se zajímavost vytrácí, nastává nuda, která při bojích na planetě přechází v trapnost. Navíc je zde i pár pořádných děr ve scénáři, takže závěr této vesmírné ságy není vydařený ani po této stránce. Avšak když je divák ochotný tyto nedostatky akceptovat - smekám - , šestou epizodu si asi užije a nebude mít tak pokaženou náladu jako já. . . A to nejsem žádný StarWarsFil. ()

Petoss1

Lepšie sa to zakončiť ani nemohlo. Koniec jedného veľkého príbehu ktorý sa zapísal nielen do môjho srdca ale aj do histórie. 95% ()

Sandstorm

Tohle byl nějaký omyl nebo se opravdu jedná o zakončení té slávné trilogie? No zapřísáhlý fanoušek SW ze mě nebude, ale hater také ne. Co měli být zač ti medvídci? Tam už jen chyběly hity od Maxim Turbulenc a bylo hotovo. ()

Streeper

Pro mě rozhodně zatím nejlepší díl série Star Wars. V tomhle se hodně vyřeší a proto se mi to tolik líbí. Je tam střílení, emoce, nové rozkošné postavy a hlavně stejní herci, kteří drží pospolu i přes všechny překážky. Úžasný díl! ()

Desgenais

Mončičáci utloukající startroopery klackama byly moc i na mě %-) A na konci byli všichni štastni a jestli nezemřeli, tak v tom lese tancují dodones. I Vader se zkazil a dal se na stranu dobra, co to proboha je????? ()

starbrejkr

Přemýšlím, jesti za Evoky tu hvězdu strhnout, ale nakonec asi ne, je to jen malý šrám. Šestka sice neodsýpá tak jako Impérium, ale řekl bych, že na něj navazuje dobře a zachovává si občas i jeho potěmnělou atmosféru, hlavně závěrečný souboj s Vaderem a Imperátorem. ()

cubajz

z Lukea je poslední Jedi a vše tíhne k finálnímu zůčtování s Impériem - napínavá podívaná se vším co je na Star Wars tak krásné, ale u mě ze staré trilogie jednoznačně vítězí epizoda V. ()

DruidKarel

834. hodnocený film: NIkdy jsem nebyl žádným fandou sci-fi a asi to zůstane i nadále na stejném bodě. Ale rozhodně co mohu po shlédnutít toho dílu Star Wars říci, že to byl jeden z nejlepších snímků tohoto žánru. Rozhodně jsem se bavil. Vynikající herecké výkony, dokonalá hudba, skvělý příběh a navíc i skvělé kulisy. Jen je škoda, že budoucí díly a hlavně pak ty novodobé, nedokázaly navázat nejen na úspěch těchhle starých, ale také to nedokázaly ani co se kvality týče. 5* je jasných a byl bych raději, kdyby se už nevyskytly další díly, protože noví hrdinové budou vždy srovnáváni s Markem Hamillem nebo s Harrisonem Fordem. 5* ()

TomikZlesa

Ačkoliv konec Dartha Vadera jsem si představoval trošku jinak, přesto se jedná o perfektní zakončení celé série. Z původní trologie nejlepší díl, ale z celé šestky pro mě nejlepší Pomsta Sithů. Co mi trošku vadilo na celém světe star wars je ta ohromná spletitost až nesmyslnost růuných ras, ani bych nebyl překvapenej kdyby se na scéně ukázalo mluvící hovno.... ()

tomtomtoma

A zakončení velkolepé ságy, kde je mocné impérium poraženo na hlavu, neboť si bylo příliš jisto svou mocí a neochvějnou pravdou svého velikášství. Tři místa: planeta Tatooine, kde musí Luke osvobodit své přátele z rukou zhýrlého lumpa, planeta Dagobeh, kde spokojeně umírá Yoda ve víře se správným směrem pro běh vesmíru a lesní měsíc Endor, planeta kdysi velmi populárních mončičáků, kde dochází k tomu rozhodnému střetu a zničení nové Hvězdy smrti, ale i celého impéria, vyhlášení svobody a demokracie. Luke Skywalker (Mark Hamill) už vystupuje jako rytíř Jedi, ale jeho schopnosti mi připadají se schopnostmi předchozích Jediů velmi omezené. Ale nakonec je to on, kdo poráží impérium. Dochází k odhalení, že jeho sestrou je princezna Leia (Carrie Ford), která už je schopna dát plně najevo své city k Hanu Solovi (Harrison Ford), který opět vynikal velkou improvizací. Samozřejmě spolubojovníci Chewbacca (Peter Mayhew), Lando Carlissian (Billy Dee Williams) a dvojice robotů C-3PO (Anthony Daniels) a R2-D2 (hlas Kenny Baker). Jedi Yoda (hlas Frank Oz) spokojeně umírá, další Jedi Obi-Wan Kenobi (Alec Guinness) zase v roli ducha. Zajímavou postavou je chlípný Jabba Hutt (hlas Larry Ward), který je ve své pýše na hlavu poražen i se svým chlípným dvorem zabijáků. A samozřejmě Darth Vader (David Prowse s hlasem Jamese Earla Jonese), ve kterém se na konci probouzí dobro a sám zabíjí imperátora (Ian McDiarmid), který je příliš sebejistý, čímž přichází o života. A tak jsou všichni šťastní, neboť přichází dlouho očekávaná svoboda, když dobro vítězí nad zlem. ()

C0r0ner

Pro mě nejslabší, stále ale pořád velmi dobrý, díl série. Prostě mi to celé přišlo tak nějak natažené a celou dobu se to vleklo. Na druhou stranu je tam pak souboj Darth Vadera a Imperátora a parádní bitva. Ano, Star Wars je velmi kvalitní a věčná sci-fi série, která ale bohužel končí rokem 2015. 85% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)