Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

raiden14

Krasne zakoncenie, moj oblubenec Jabba, Boba Fett vs Luke Skywalker, Luke ako mega tru jedi, trtnutí Ewokovia a nadherna vesmirna bitka na koniec, zlate časy:). ()

nicky.2000

Dají se snad Hvězdné války hodnotit jinak než na 100%? Nemám ráda otázku, který díl se mi líbí nejvíc. Na mě působí celé toto monstrózní dílo jako celek, který můžu vidět znovu, znovu a znovu. První díl vznikl 7 let před mým narozením, přesto se tvůrcům podařilo vykouzlit svět, který má svůj půvab i dnes, desítky let od svého vzniku. Svět, v němž existuje stejně jako mezi námi přátelství, láska, obětavost, bojovnost, odvaha, ale také intrikaření, podlost, touha po moci a zlo, hodně zla. A to zlo musí být buď napraveno nebo zničeno. Zní to jako pohádka? Je to pohádka, je to krásná pohádka s krásným koncem. ()

Novik

Když si vzpomenu jak jsem tenhle díl viděl prvně, byl jsem unesen a taky to je jediný díl který jsem viděl nejvíce z celé ságy. Důstojné zakončení které nemohlo dopadnout líp .. za pomocí skvělé hudby Johna Williamse, tolik napínavých scén a fantactických herců. Když se nad tím zamýšlím, tak vlastně skončila jedna filmová legenda, na kterou budeme všichni mile vzpomínat. Teď jenom čekat až se mi tahle sága znovu uvede v kinech a užiju si tuhle nesmrtelnou jízdu znova. Díky Lucasi .. za Star Wars. :) ()

Traktorista

Tak trochu zklamání, ale i tak se zakončení ságy nese v dobrém duchu. Asi nejvíc mi zde nesedli plyšáci, nebo co to bylo za strašnej omyl, asi byla potřeba opět obsadit děti nebo co. Každopádně jako vždy - triky skvělé, hudba parádní, herecké výkony slušné. Zakončení jak má být. ()

chemik11

Jsem asi ovlivněn dnešní dobou s efekty. Možná za to může fakt, že jsem ty starší díly viděl poprvé před pár lety (! opravdu, nějak se mi to vyhlo) a jako první jsem viděl ty novejší díly, Skrytá hrozba a Pomsta Sithů, ty se mi líbí daleko víc, hlavně Pomsta je nejlepší. V těch starších mi prostě chybělo víc soubojů, víc akce. V tomhle ohledu se mi právě tento díl, Návrat Jediho, ten byl přecijen akčnější, taky jsem ho viděl častěji, vlastně to byl jediný díl původní trilogie, kterou jsem viděl před tou novější. Proto musím dát tomuto dílu o hvězdičku víc než předešlým. ()

TONYNKO

Po Ep. 5 a 3 naj Star wars. Skutočne... vnútorné boje Anakina ( Darth Vadera ) a Luka sú roztahané na celí film. A div sa svet, výborne to funguje. Kazia to trochu iba medvedíci ktorí na konec takejto ságy nie su vhodný. 9/10 ()

maklymm

Nádherné zakončení hvězdných válek. Příběh má všechno. Správného klaďáka Luka Skywalkera, vtipného Hana Sola, vynikající princeznu Leu. Ovšem by stálo i za úvahu nějaký remake... Každopádně pět hvězd je pro tento film málo. ()

Fixa

Tihleti zasraní plyšáci! Doufám, že se aspoň dobře prodávali. Po skvělé a úžasné epizodě V., takováhle pohádka s vyjímečně dlouhým hepyjendem, ze kterýho bych se zblil... ()

Minoka

Za zvuků indiánské hudby, tančících ewoků, rototů...s konečně mlčícím sítrííípííou (C3P0), s do rytmu pípající ártůdýtů (R2D2), s duchy vysloužilých Jediú a s našimi milými přáteli (Han, dvojčata, a čudný černoch generál, plus kňučící věrný stojící pes) jsme se rozloučili s věrně zlotřilým lordem, tatínkem, černokněžníkem a vlezdoprdelníkem Darth Vaderem. Silný oheň, jež spaloval jeho úmělé tělo, produkoval natolik silný kouř, že se z něj zkouřila celá galaxie a tak oslavy byly bujarejší, než-li si to kdy povstalci při leteckých bitkách ve své fantazii malovali. Kouř však neobsahoval jen šťastně omamné látky..nýbrž i zničil veškeré rostlinstvo galaxie, tudíž prales, ve kterém probíhala první část oslavné pařby, byl beznávratně zničen. Voda byla otrávena látkami z roztaveného těla Vadera...veškeré životaschopné organismy po oslavách padly za říši, nebo za republiku? ...Toď otázka, ostatně...už je to jedno, protože jediný, kdo tuhle tragédii přežil, byl režisér všech epizod... Lucas...Nyní v této galaxii probíhá zhruba 2 stádium sekundární sukcese. Co říci k závěru? Těšilo mne přátelé z prvního odstavce...a držím palce nově vzniklé galaxii PS: nikdy bych neřekla, že Harrison Ford se stane jedním z mých oblíbených herců PS3: Leilo, kdes pytla vzala ty bikiny, v HM je neprodávají ()

mcac88

Nejlepší zakončení nejlepší filmové série v historii! Jediné co mě zaráží je to, že na konci Anakin vypadá přesně jako Anakin ve II a III, tedy jako Hayden Christensen, jenže v době natáčení mu byli 2 roky :) No zkusím si to vyhledat na netu :) ()

Akatsuki

Neuvěřitelné zklamání po úžasné Epizodě V! Citová vykrádačka par excellence! Ewokové, oslavy zhroucení impéria, samotný návrat Jediho...*kroucení hlavou* Takhle tedy ne! Neustále přerušovaný souboj Vader X Luke, podivná smrt Imperátora (WTF?), zbytečně moc soustředěná pozornost na lesní "odboj" - fatal errors. Náladou mi to prapodivně připomnělo Epizodu I (-_-´)...Tenhle díl je jako startovací plošina pro Disneyeho přímo stvořený aneb happyend 4ever! ()

damapo

Nejhorší na celém filmu byli Ewoci, kteří dostali strašně moc prostoru. Prostě se mi nelíbí, když se ze Star Wars dělá pohádka a film pro nejmenší a tady to tak bohužel z půlky je. Druhá půlka filmu je dobrá, osudovost provází hlavně konec filmu a závěrečný souboj. ()

ASSteroid

Po dlouhé době jsem si dal Star Wars maraton a musím konstatovat, že i nadále chci světelný meč. Film je starší než já, ale klidně předčí těžkou většinu filmů, které byly natočeny v tomhle století. Podle mě je to jeden z příběhů, pro které neplatí, že čím víc dílů, tím horší a komerčnější. ()

Scorpik87

Kdo by neviděl všechny filmy Star Wars neboli hvězdných Válek. Jako malej jsem sledoval ty starší filmy a paráda Dokola a dokola, když jsem se nudil stahoval si a čučel. Nechci se opakovat u každého filmu ale je to klasicka sci-fi meho dětství. Kdo neviděl ať se zahanbi a podívá se. ()

mikinko51

Skvele vyvrcholenie celej ságy. Vizualne efekty ako vzdy vynikajuce, napinavy pribeh a strhujuci zaver - velmi sa mi pacil preto, ze nebolo nutne vsetkym "zlym" pooodtinat hlavy (stacilo imperatorovi :-)), ale to, ze v kazdom cloveku drieme ten kusok dobra, ktory moze zvitazit .... ()

Molerat

Krásné zakončení napínavého příběhu.Není co dodat, těším se na další pokračování, snad v roce 2015. Už aby to bylo. Zajímá mě co bude následovat po smrti imperátora i Darth Vadera. ()

JackBauer

2:1 v prospech klasickych Star Wars. Klady predosleho dielu su vyuzite a vytuningovane v E VI viac ako som mohol cakat. Hercom pribudanim rokov pribuda aj charizma a mozem povedat ze ustrednu trojicu som si velmi oblubil. V komentari na E IV som zatratil princeznu Leu co by to obludu, za co sa teraz hambim, pretoze "herecky vykon" ktory podava v legendarnom outfite sa mi ako zlatemu clenovi zvrhlejsieho pohlavia celkom pacil. E VI ma ale najviac zaujala a potesila stretom Luka s Vaderom co povazujem za jeden z najlepsich momentov starej sagy. Vsetko to dobre ostatne nema zmysel uz omielat. Kazdopadne zavrsenim trilogie chapem ten hype.. Hor sa na novu! ()

Sadova302b50

Hudebně jako vždy výborné, příběhově něco mezi dvěma předchozími díly, leč ten výrazný posun k dětskému publiku (třeba ty medvědovité bytůstky) tu vyčnívá jako přerostlý špičák a přidává filmu nevyrovnaný dojem (ale pořád to jde, práh tupé infantilnosti překročila až nová série). Nejvíce rozpolcený film ze staré řady 70% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)