Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

DwayneJohnson

Podobně, jako seriálový Jack Ryan doplácí Bodyguard na příběh a zápletku, která je jen stěží uvěřitelná. Sice se na to hezky místy kouká, ale když si tohle celé aspoň trošku promítnete do reality, zjistíte, že je to taková celkem slušná, akční pohádka. Jediným plusem je snesitelný počet dílů a relativně snaživý Madden, jinak jsem do Britů čekal, vzhledem k jejich nezpochybnitelné, seriálové kvalitě mnohem víc. ()

eLeR

Tá šiesta epizóda bola výbornou bodkou za touto britskou vecičkou. Tá špinavá politická hra je celkom zaujímavá a miestami poriadne napínavá. No a má to, nie veľmi čitateľného, hlavného hrdinu, ktorý ma dosť bavil. 3,5* ()

Chrustyn

Poutavý a napínavý miniseriál, který se sice po prvních dílech změnil v něco, co mi úplně nevyhovovalo, ale pořád se jednalo o napínavý a velice dobře natočený seriál. První dva díky byly perfektní a pokud by tak pokračoval celý seriál, neměl bych mu co vytknout. ()

Arsenal83

Prišlo mi to ako fajn seriál, ale hlavne tá prvá polovica, tá bola špičková. Po odstránení jednej z hlavnej postáv to pre mňa strácalo šmrnc a nervy drásajúce finále s bombou bolo síce solídnym zakončením, ale mohlo to byť ešte premakanejšie. A tiež si nemyslím, že by polícia takto konala, proste v nebezpečí prekážku odstrániš a nevyjednávaš. ()

Jirka_Šč

Až do konce jsem byl přesvědčen o něčem, co nakonec nebyla pravda a nezávisle na tom díky poslední třetině “jen” slabší čtyři hvězdy. Zápletku tohoto politického-krimi-thrilleru mohli vyřešit líp. Neříkám, že to bylo vyloženě neuvěřitelné, ale příšlo mi moc. Škoda. Přesto solidní kvalita z UK (kdybych ale víc sledoval britské seriály, přišlo by mi možná tuctovější). ()

marhoul

Dvě třtiny výborné, poslední dva díly nekonečné, uondané, utahané, iracionální, překombinované, chvílemi šité horkou jehlou. Celkově mišmaš průměr, vizuálně moc hezky natočen.  Nebudu prozrazovat, ale od smrti jedné z hlavních postav to jelo dolů vodou. ()

rikitiki

Hodně za vlasy přitažená konspirační historka, které je značně nevěrohodná. Zpracování je průměrné, leč solidní a hlavní hrdina hezký na pohled. Žen ve vedoucích rolích tam bylo až přespříliš. Nic proti tomu, když žena šéfuje policii, tajným službám, ministerstvu, dělá pyrotechničku nebo ostřelovačku (Rusky za Druhé světové byly neskutečné hrdinky), ale tady se s tím až moc tlačí na pilu. Dobrý twist na závěr. SHRNUTÍ: V politice se ušpiní každý. A politika je všudypřítomná. ()

TheEvilTwin

Spičkový 6ti dílný kraťas, který pohltí a až do konce nepustí. Hlavní postava David Budd (Hra o Trůny) si za tuhle roli zaslouží nějakou cenu, protože to zahrál tak přesvědčivě, uvěřitelně a neskutečně šikovně a já mu to celý seriál žral. Příběh je rafinovaný, poutavý a skvěle vizuálně natočený ať už při akci, tak i v obyčejných scénách, kde na atmosféře přidává i solidní hudba. Ve druhé polovině seriálu se maximálně šlape na plyn a tasí se jeden zvrat za druhým až do finálních minut a poslední díl jsem hltal hodinu a čtvrt v napětí a křečích a přál si, ať to má ještě dalších 6 dílů navíc. Bezchybný, kvalitní a inovativní seriál, který tady chyběl a za mě za poslední dobu obrovské překvápko. ()

Morholt

Je pravda, že tady tvůrci tolik přemýšleli a kombinovali, až to místy nedávalo smysl. Ono taky skloubit dohromady teroristy, obyčejné zločince, podplacené i neúplatné policisty, tajné služby, zatrpklé válečné veterány a politiky, to dá docela zabrat. Zjednodušení by ději prospělo, ačkoliv věřím, že na papíře to mohlo vypadat smysluplně. Nicméně scénáristické díry se tvůrcům daří vyplňovat tempem, které dává jen minimální prostor pro hluchá místa a pak také castingem. Madden to celé odehrál takřka na jeden výraz a přesto byl výborný, líbila se mi Keeley Hawes v roli ministryně či policejní šéfka Gina McKee. Pokud se v tom nebudete přehnaně šťourat, tak si to, myslím, užijete. 80% ()

BoPo

Veľmi rýchlo začne vyskakovať dojem ako z Homelandu. Samozrejme nie tak ambiciózne, ale je to tam. Teroristi, policajti, tajné služby, politika, nejasné motivácie, nevhodné a nebezpečné vzťahy. Dosť dlho dostávate nadpriemerne pôsobiacu záležitosť, ktorá sa však na záver celkom dosť zbytočne zhodí do priemeru. Postavy bez zásadnejšieho hereckého výkonu (ak nerátam Davida Budda). Keby seriál vznikol o 10 rokov skôr, tak by zažiaril oveľa viac. Dnes už len druhá akosť. ()

Rybizek

Nemusím seriály o politice, ale tento je výjimka. Úvodní dvacetiminutovka vás vtáhne do děje a nepustí, pouhých 6 dílů je velkým plusem. Richard Madden jako seržant "Budd" je skvěle nečitelný. Tématicky to do dnešní doby velmi dobře zapadá. Poslední díl je vrcholem napětí! A ten konec!!! O zvraty se člověk bát nemusí. Pro milovníky koránu a "mírumilovných" muslimských opic povinnost!!! 95%. ()

Wysch

Ludicrous yet addictive. To myslím vystihuje úplně všechno. Twisty (které občas postrádají logiku), skok z jakože akčnějšího dramatu do roviny politickýho thrilleru a závěrečná epizoda, v níž se 40 minut sundavá sebevražedná vesta, dělají z Bodyguarda opravdu ludicrous yet addictive televizní zážitek. Nicméně bych si dovolil nesouhlasit s HALovým komentářem, který považuje závěr za konvenční. Už jen fakt, že finále (první řady?) se soustředí na sebevražednou vestu a nikoliv na dlouhé vysvětlování a rozuzlení zápletek, je dost nekonvenční. Ballsy. Nekonvenční jsou i vyvracení divákovejch očekávání - jejich vypsání by bylo spoileroidní, a to si nedovolím. Nicméně souhlasím, že ten random bordel tam je, a je to taky moje jediná výtka k seriálu. Ludicrous, prostě. Ale od řemeslné stránky přes neskutečně skvělé hrající osazenstvo, z nějž jasně v poslední epizodě vyčnívá Richard Madden až k faktu, že Jed Mercurio prostě odmítá konvenční divácká očekávání, dělají pro mě z Bodyguarda seriálový překvapení roku a zážitek podobně gripping jako Condor. Ale pokud je Jack Ryan tak dobrej, že v HALových očích dělá v podstatě z Mercuriova počinu jen průměr, jdu se vrhnout na něj s nadějí, že to bude ještě lepší bomba :) ()

ArsenalEagle

Až nečekaně dobrá minisérie a jeden z nejlepších Krimi / Drama / Thrillerů posledních let. Madden je super a ukazuje, že jako herec má co nabídnout a opravdu si ho za pár let dokážu představit jako charismatického 007. Vyzdvihl bych hlavně scénář a scénáristy postav, za zmínku stojí také parádní pochmurná atmosféra z konspirací a terorismem pohlceného Londýna. Jednoduše Bodyguard je spíše o napětí než o ryzí akci, hodně se mluví a hodně se vyčte z chování postav, je zde také spousta politiky a různých intrik (ať už pochopitelných, nebo i lehce úsměvných), celkové rozuzlení je také lehce chaotické. Nicméně si tento šestidílný počin zaslouží pozornost, jelikož si po celou dobu drží velmi vysokou laťku a nabízí nejednu dechberoucí sekvenci (za všechno mluví první dvacetiminutovka, která více než dobře upoutá na zbytek seriálu).. ()

Alementina

Porad jsem si rikala, co na tom serialu je tak dobreho ,kdyz to dle popisu zni jako standardni klišé, ale je to moc dobrý ... a ja po par letech musela dat serial na jeden zatah do 4 do rana a posledni dil uz diky vybite baterce v notasu na mobilu ... Trochu přitažený za vlasy, chvilkama predvidatelny, ale furt se neco deje a fakt se mi libily ty necekany zv raty. ()

slord

Seriál, ktorý ma príjemne prekvapil. Veľmi dobre spracovaný, napínavý od začiatku do konca a Richard Madden v hlavnej úlohe skvelý. Kľudne by som si vedel predstaviť aj viac dielov, ale to asi preto, že mi ten seriál zachutil. Malo to svižné tempo a postupne gradovalo až do finále, kde sa všetky otázky zodpovedali. Veľká spokojnosť za mňa. 9/10 ()

Kaluž

Rutinní špionážní soft omáčka pro průměrného konzumenta BBC produkce. Divák zmlsaný produkčními kvalitami Homelandu nebo Jacka Ryana nad tím jen zvedá obočí, bo je to sice zase přepálený kýč jak bič, ale navíc to vypadá jako dílo z rumunské čtvrté cenové. A to včetně obsazení, dějového guláše i formálního provedení. Trochu to vytahuje závěrečná epizoda s ubuleným Buddem navlečeným do teroristického outfitu, ale jinak to vesměs byla nuda k uzoufání. Slabší tři. ()

slunicko2

Dělat bodyguarda je makačka. 1)  No páni. Dělat bodyguarda v poměrech, které zobrazuje tato minisérie, by se mi tedy nechtělo._____ 2)  Zamlouvala se mi pěkná atmosféra nejistoty. Hlavní postava do samého závěru neví, komu věřit a komu ne a divák tápe s ní._____ 3)  Nějaké dějové komplikované nepříliš věrohodné obezličky ke konci série mi nevadily, to už jsem svým postavám fandil a jenom tipoval, kdo je s kým a proti komu._____ 4)  Největším plusem je bezpochyby vysoce přitažlivý a herecky zdatný 32letý Skot Richard Madden (seržant Budd). Zaujala mě i 54letá Gina McKeeová (šéfka policie). ()

IceQueen

Ako keď psíček a mačička piekli tortu. Nakydali tam všetko, čo im pod ruky prišlo a vo finále im vznikol dosť napínavý produkt. Uveriteľnosť síce dostala po papuli, ale no a čo, väčšinou som sa bavila. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz