Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

Fanucci

Propracované, rafinované, napínavé..Zklamání přijde.až v posledních pár desítkách minut, ve kterých se celá zápletka triviálně rozuzlí na základě naprosto nelogických detailních doznání dvou osob. Ale jinak moc dobrý! Maddenovi jsem věřil každou sekundu. ()

Axis

Solidní žánrovka s dobrými herci, ale s průměrným scénářem, který se v 3/4 první série naprosto rozpadl. Mělo to na víc. 6,5/10 ()

kagemush

A už zase ten Osobní strážce..... . Klaďas, křehce drsná nymfa, napětí, krindy pindy vo politice, romantika, střílečky, traumata, zvraty. -A co  já nato jako (ne)náročný konzument?   Nic moc. ()

berusche

Díra sem a díra tam. Protože jsem se urazila, že mi to nedošlo. Tak jsem si to projela znovu. A nemohlo. Na konci kecáte...ale akční politickej thriller by to při troše dobré vůle mohl být. Zas utrpení to nebylo. ()

M.i.k.e

opravdu povedená minisérie,kterou jsme se ženou dali během jednoho odpoledne.Tvůrci tu velmi dobře dokáží pracovat s atmosférou,od určitého momentu servírují zvrat za zvratem a napínavé momenty divákovi předkládají jak na běžícím pásu.Velkým plusem je rozhodně nepředvídatelnost a až do posledního dílu není úplně jasné o co komu jde.Prakticky každý je tu aspoň trochu hajzl,který kouká jen na svoje zájmy bez ohledu na cokoliv a rozklíčovat kdo je ten největší se mi nepovedlo až do chvíle,kdy byl odhalen.Těch pár děr ve scénáři jsem vzhledem k tomu,že jsem se opravdu dobře bavil schopen odpustit...80% ()

Vojťas

Obrovské překvapení! V roce, kdy Homeland svou kvalitou umírá, se rodí Bodyguard. Britská lehce civilnější odpověď s výborným R. Maddenem, perfektním ozvučením a zručným zpracováním, které umí sakra napnout i překvapit! 90 % ()

Streeper

Dokonalý seriál. Jak jsem se mohla bát, že mě to nebude bavit! Jsem nadšená, že mě do toho přítel přemluvil, jinak bych se k seriálu vůbec nedostala nebo možná ano, ale za hodně dlouhou dobu. U takových seriálů/filmů bych si přála mít v hlavě nějaké tlačítko, abych vše zapomněla a mohla si ten zažitek vychutnat znovu s těmi emocemi. Fakt parádní, gradující a napínavý příběh. ()

Pajky3

Milé překvapení, které si pro nás BBC připravila a až teď, když jsem to sám viděl, tak chápu, že to dost lidí nadchlo a vyvolalo to takovou odezvu. Rozhodně si to totiž zaslouží pozornost. Už dlouho jsem neprožíval napětí u seriálu jako tady a to nejen jednou, ale dokonce dvakrát. Když se na scéně objevila bomba v první a poslední epizodě. Skvělá atmosféra, perfektně budované napětí, výborné obsazení, překvapivé zvraty, nečitelné charaktery a uvěřitelné chování postav. To všechno podle mě seriál obsahuje a to rozhodně není málo. Na druhou stranu tam spoustě věcí nevěřím. Je tam podezřele moc náhod a podle mě někteří dělají neuvěřitelné chyby (nespojení snipera, neustále zapojování Budda). Po skvělém úvodu mě zklamalo, že se seriál hodně zaměřil na romantiku. Věřil bych totiž motivaci bodyguarda i bez toho. Naštěstí se to nestalo hlavní náplní, jak jsem tvůrce chvilku podezříval. Celkově to tak ve mně zanechalo pozitivní pocity a s čistým svědomím to mohu doporučit. ()

Sammya

Wow, tak tohle bylo hodně dobré. Jsem ráda, že jsem měla na sledování čas, protože tohle se nedalo jinak než dokoukat od začátku do konce, jak to bylo napínavé. Zajímavé je, že po shlédnutí mi chybí Londýn ještě víc, přitom vlastně by se mi tam spíš nemělo chtít, když tam tolik hrozí teroristické útoky. Herectví Richarda Maddena je tu prostě fantastické a jednoznačně táhne celou story, byť i jeho kolegové jsou tu velmi dobří a jejich postavy zajímavé. ()

angel74

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděla tak napínavý seriál. To tedy byla jízda! Zvlášť když si uvědomím, že jsem do posledních minut netušila, kdo za tím vším stojí. Některé situace byly sice těžko uvěřitelné, ale to tvůrcům mileráda odpustím. Podstatné je, že jsem se vůbec nestíhala nudit. Velkou pochvalu za vynikající ztvárnění titulní role si rozhodně zaslouží herecký chameleon Richard Madden. (85%) ()

kocik1

Konec zklamal. I kdybych připustila, že si anděl s ďáblem vyměnili podobu, tak není důvod, proč by tak najednou ďáblík zpíval. A pak taky ta love story, co se započala v druhém díle, ta tam byla opět trochu navíc. Celkově měl ale seriál, napětí, říz a bavil. Jen v určitém směru to tvůrci přepískli, takže pouhé, ale silné 3 body. ()

jedna_vrana

Bodyguard sa mi okamžite spájal s Kevinom Costnerom. Ale tu dostanete úplne iného bodyguarda. Na krátku chvíľu sa stretnete aj s romantickým pozadím jeho života, ale hlavná rovina je napínavá kriminálka. Richard Madden do svojej úlohy dobre pasuje a jeho postava je uveriteľná a profesionálna. V pozadí všetkého je "šachová partia" (figúrky dômyselne rozmiestnené v britskom parlamente, tajnej službe a polícii). Celých päť hodín ste v napätí, až si ohrýzate nechty. Pre mňa bol len záver trochu pritiahnutý za vlasy a mala som jediný krát problém uveriť. Možno to bol len subjektívny problém a s ostatnými, ktorým vyhovuje napätie vyšpikované až k nervovému zrúteniu, sa trošku nezhodneme. ()

octopuska

No co k tomu dodat, BBC umí  natočit politický thriller parádně. Vychválit bych mohla vlastně všechno, bylo by to pořád dokola. Tady je hlavní to, že evropská politika ten Islám vlastně v Evropě chce, aby se za něj mohla schovávat a dělat sviňárny, je to tady pěkně vidět. Hezky to narafičit a pak pracky od toho. Zkorumpovaná policie, tajná služba, politici, organizovaný zločin a samozřejmě IS.  Tady ta zaburkovaná světice v bombičkové vestičce se v té nevinnosti přímo vyžívala a všechny si povodila, jak pejsky na vodítku.....Tomu teda říkám luxusní výjeb. Jinak nic nového pod sluncem, moc, peníze, všechno ovládat.....hlavně najít správné obětní beránky, mimochodem výbornej Madden, na které se to hodí a pak zlikvidovat a ututlat. Teď je k zamyšlení, jak dlouho to chce Evropa takhle vést. Francie to zřejmě vezme do vlastních rukou, protože toho mají akorát dost. Macron než by se k tomu postavil čelem, tak raděj zavolá Merkelce a domluví si víkendovou trojku s islámským extrémistou. Takže nakonec to budou muset vyřešit běžní lidi. Napínavé, velmi dobře zpracované a hlavně  bijící na poplach. ()

filmmovier

Mega pozitivní ohlasy skutečně nelhaly. Bodyguard je opravdová lahůdka a prvotřídní zážitek, ve kterém až do samotného konce není jasné vůbec, ale vůbec nic. Tu podezříváte toho, tu tamtoho a i samotný hlavní hrdina je čím dál podivnější... Bodyguard je silný po všech stránkách. Herecky, scenáristicky i dějově je to absolutní špička. Každý díl je strhující od začátku do konce. Nejen jeden z nejlepších seriálových thrillerů, ale také minisérií vůbec. Absolutní vrchol současné britské televizní tvorby, který dokáže diváka překvapit v každém díle hned několikrát. Hromada konspirací, zvratů, nejasností a jedna špičková záležitost, která rozhodně stojí za pozornost. Po delší době jsem ČT vděčný, protože nebýt jí, nejspíš bych Bodyguarda míjel vesele dál. Sophie Rundle je nádherná ženská, ale to už je jen tak na okraj. 95%. ()

Script

Ještě se mi nikdy nestalo, že bych dal všem dílům v celé minisérii 5 hvězd. Od začátku do konce je tato minisérie zcela pohlcující. Průběh děje neustále překvapoval a udržel vaši pozornost až do konce. Za mě plný počet. ()

DaUr

1. série - 85 %. Až do posledních dvaceti minut absolutní dokonalost, která naplno využívá potenciálu Netflixu co se týče udržení tempa - pokud by Madden běhal po Londýně s týdenními odstupy, fungovalo by to daleko méně než jako šestihodinový film na dva, tři dny. Atraktivní téma současného terorismu a brilantní herecké výkony všech zúčastněných tak na kolena sráží jen série závěrečných zvratů vzbuzujících dojem, že tvůrci sami nevěděli kudy kam a tak ve spěchu losovali mezi hlavními protagonisty, aby rozhodli, kdo nakonec bude strůjcem všeho zla. ()

Samuel7

Příjemně mě překvapila reflexe terorismu, který je zde nastíněn jako komplexní problém, který velkou měrou způsobil Západ sám, místo stereotypních představ "Islam = bad", "West = good". Dialog v prvním díle o tom, jak jsou ti atentátníci vlastně jen figurky, co umírají pro politiky, kteří sami nikdy nenasadí vlastní kůži, dobře vystihuje odvěkou tragédii lidstva, kdy obyčejní lidé bojují pro pár mocných, přitom z toho nic nemají. Ale vymývání mozků funguje dobře a obzvlášť v islamofobním Česku tento seriál může nabídnout svěží perspektivu. Také si cením reprezentace PTSD, kterážto porucha je u nás téměř neznámá i mezi "odborníky", takže divákovi může nabídnout opravdu mnoho nového. A Richard Madden je opravdu famózní, mísí se v něm ledový klid i zranitelnost, a ten Zlatý Glóbus mu rozhodně přeji. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz