Když se zjistí, jaké vazby má David ke střelci, dostává se do hledáčku policie. Mnohem vážnější problémy však působí jeho shledání s Chanel. (Netflix)

Kaka

Důstojné vyvrcholení skvělé minisérie, kde do poslední chvíle divák neví co se stane o minutu později. Nepředvídatelnost chování postav a vyústění celého komplotu je jedna z největších deviz celého seriálu a u šesté epizody to platí o to víc. Výborný nápad s bombou. Je to extrémně napínavé a zábavné. ()

castor

Za mě je finále zklamáním. To, co začalo jako solidně zrežírovaná hra s divákem, se zoufale sype jako domeček z karet. Leccos v posledním díle mi hnulo žlučí, zvraty na úkor smysluplnosti mají bohužel zelenou. Vadilo mi chování Davidových kolegů při jeho počínání s bombou (to bylo nahoru dolů), vadilo mi umělé vyložení karet atentátnice Nadii, vadilo mi, jak Budd vše dokonale vyřešil a na všechny darebáky ještě stihl s grácií ukázat. A pak byl se svou manželkou-modelkou (která zřejmě zapomněla na svůj čerstvý vztah) samý úsměv. Někdo zmiňuje nedávného Jacka Ryana, ovšem to byl jiný level. Tady se tvůrci utrhli ze řetězu a k přímočaré akci a slušnému tempu přidali i hodně nelogických momentů. ()

tron

Máloktorému filmu sa darí to, čo poslednej časti Bodyguarda - ponúknuť nervák, ktorý diváka drží pod krkom viac ako hodinu. Všetky dejové linky sú plus mínus dôstojne uzavreté. Myslím, že David Budd si takýto koniec zaslúžil. Aj my. V jednotlivostiach to nesedí (fakt pochybujem, že by bezpečnostné zložky dovolili takú prechádzku mestom "len" preto, že im v ceste stála jedna žena), ale no a čo. A identita toho, kto za tým všetkým stál, vás prinúti minimálne povedať si "fúha, tak to som vážne nečakal - a to som čakal skoro všetko". ()

Esgalnor

Závěrečná epizoda těsně balancuje na pomezí nesmyslnýho přestřelenýho úletu a dokonale natočenýho napínavýho politickýho thrilleru. A je to Richard Madden se svou postavou (Davidem Buddem), který misky vah naklání k nadšeným pěti hvězdičkám. Jistě některé části (asi hlavně procházka po městě i vystřídání všech postav při vyjednávání) byly dost přestřelené, ale celých těch 75 minut vkuse jsem se o Davida bál, kousal si nehty a napjatě seděl na kraji židle. Twisty byly všelijaké, rozhodně ale naprosto nečekané. Některé geniální, některé trochu přehnané, každopádně vždycky vyvolaly solidní šok. A 75 minut konstantního napětí v čele s 40minutovou geniálně zpracovanou doslova bombastickou scénou. ()