Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

rudka

Skvelé, vierohodné, plné napätia, emócií...Udivuje ma len, že nepokračovali v ďalších sériách. Myslím, že potenciál s hlavnými protagonistami, s režisérmi tu určite bol. Zápletka bola zaujímavá a hlavný hrdina svoju úlohu zvládol opravdu majstrovsky. Tak isto predstavitelia vedľajších úloh, najmä fanaticky diabolská, manipulatívna a presvedčivá Nadia, ktorá vyšperkovala záveru seriálu momentom prekvapenia. Opäť britská kinematografia nesklamala... ()

reyg

Velitel zásahovky: černá žena; hlavní snajper: žena; přivolaný pyrotechnik zneškodňující bombu: žena... velitel policajtů: žena, ministryně vnitra: žena; šéf bodygárdů: žena; hlavní doktorka: žena asiatka; šéf vyšetřování celého případu žena+ind;, manželku hlavního hrdiny kupodivu hrála žena ( čekal jsem transku ) + hlavní teroristka a sestrojitelka všech bomb a mozek operace ( inženýr v džihádu, jak se sama sebe nazvala ): žena. Takže se nemusíte bát, že by seriál nebyl vyvážený. Arabům nebo Peršanům říkají při identifikaci osob " asiaté ". Jedná se o velmi podařený seriál, ne, že ne. Kromě posledního dílu, při kterém si uvědomíte, že Teletabýs nebyli zas až tak nereálnými postavičkami a Doktor Who je reálná historická postava. BBC zdar! ()

Paolina.Proc

Bomba,, a to jsem tomu nevěřila, že bych to mohla brát vážně. Moc povedený seriál, po dlouhé době jsem něco tak zhltla, aniž jsem si u toho říkala, ach jo, tohle je zas nedomyšlené...Herecký výkon hlavního hrdiny byl neuvěřitelný. Doporučuji. ()

herdek550

Skvělý krimi/thriller, pokud nepočítám akční scény. To je opravdu jediná kritika. Film má představovat interní procesy policie, ale například akční scéna v první a poslední epizodě jsou neprosto nevěrohodné (policie a speciální jednotky mají jiné postupy). To je však jediná kritika, která mi kazila dojem z jinak naprosto úžasného miniseriálu. ()

darius1706

Velice příjemné překvapení, kterému k dokonalosti chybí jen trochu nezvládnutý scénář, který šel zhruba od čtvrté epizody až moc na krev se zápletkami a také s podivným chováním postav. Jalové chování policistů zejména ve scéně s bombou na náměstí mě vyloženě štvalo. To je to, co sráží tu jednu hvězdu a dělá výsledných 85%. Na druhou stranu, tímto neduhem si prochází většina děl tohoto žánru, takže se to nijak zvlášť nevymyká a i tak nějak jsem to očekával. Co musím naopak vypíchnout, je ústřední dvojice, zejména Richard Madden, kterého znám asi jen z Game of Thrones, kde mě celkem rozčiloval a přišel mi jako neskutečné kopyto. Zde ukázal, že v GOT to byl spíše nezvládnutý scénář a režie, protože tady se mi jeho výkon velmi líbil. Suma sumárum - nebýt toho úplného konce a snahy nacpat tam za každou cenu x zvratů (prostě to uzavřít do pátého dílu), tak to byla pecka na plný počet. ()

Sheelle

Pokud začneme od konce, tak ten rozhodně překvapil. Pravdou je, že hlavním záporákem mohl být prakticky kdokoliv od hlavního hrdiny, přes hlavní hrdinku, až po poslední uklízečku někde v koutku, takže by překvapil asi každý konec. Každý tam totiž natropil tolik nelogičností, že při velkém odhalení si člověk jen pomyslel: "Aha, tak tahle jich natropila oproti ostatním spíše méně, takže tu bych si asi netipla." Nicméně natočené hezky, fajn kriminálka, řekla bych. A vztah mezi starší ženou a mladším mužem je vždy velmi zajímavý a sexy, jen tedy hlavní hrdina by mohl být trochu více konzistentní. ()

janmatys

Maximální hodnocení v podstatě nedávám, a neměl jsem to v úmyslu ani tady - tedy až do shlédnutí posledního dílu, u kterého si divák napětím kouše celé prsty. Špičková britská kinematografie, WELL DONE! ()

stuj

Místy dobré, ale jen místy. Takže nakonec takový průměr, který už netřeba vidět znovu. Navíc hlavní hrdina nebyl ani moc sympatický. ()

poganteria

Kvalitná kriminálna miniséria z prostredia bezpečnostných služieb, politiky a atentátnikov. Spletitosti sú dobre posplietané, divák sleduje množstvo línií a postáv a až do finálnych častí nieje možné odhadnúť, kto vlastne má v čom zapletené prsty. Hned úvodná scéna vo vlaku je silná a naznačí, že tvorcovia vedia veľmi dobre pracovať s vyhrocovaním napätia pri ohrození života. Osobne to považujem za najsilnejšiu stránku tohto seriálu a v celom boli aj s úvodnou scénou celkovo tri takéto kvalitky, kedy som ani nedýchala. Poslednú samozrejme nájdeme vo finálnej epizóde. Napriek tomu tento seriálik u mna tak jemnučko pokrivkáva. Finálne rozuzlenie je urobené štýlom šup šup a teraz tento a zrazu toto a hotovo. Je tam síce aha efekt, ale postavy sa velmi rýchlo popriznávajú, nekladú odpor, po všetkých tých epizódach kedy bolo všetko nejasné. Hlavný herec topka, jeho prejav dosť určil celý seriál, vie veľmi dobre stvárniť zúfalstvo, tvrdosť a bezbrannosť zároveň. Čo naozaj naozaj ocenujem je, že tvorcovia sa vyhli štandardným filmárskym postupom pri vojnových veteránoch a traumatizovaných ludoch používať flashbacky. ()

Lenny514

Minisérie s velmi vypracovaným scénářem, režií, kamerou, hudbou, hereckými výkony. Neomšelé postavy, britské prostředí politiky, tajných služeb, terorismu a organizovaného zločinu promíchané v jednom velkém koktejlu informací a dezinformací. Do posledního momentu díly udrží diváka v nejistotě, kdo tahá za jaké nitky a proč a závěr nečekaný. Táhlý a pomalý děj je záměr, vtahuje diváka do příběhu a taky postav. Žádné akční střílečky a honičky, je to poctivá práce blízká reálnému chodu různých odvětví. Gratuluji tvůrcům. Po delší době opravdu povedené dílo se vším, jak má být. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz