Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

g.laudeo

Obrovská a dokonalá filmová stavba. Precizně vybrané Diane Venora a Amy Brenneman. Každá vedlejší postava mě baví. Každou minutu filmu si užívám. Svítící noční město. Technicky: Ta poctivá práce s taktikou jednotlivých akcí lupičské bandy..... Výběr zbraní... Ta monstrózní přestřelka.... Z De Nira sálá tak obrovská jistota a přesvědčení o tom, co dělá.... Al Pacinův policajt je ten nejzběsilejší magor posedlý svou prací, jakého jsem kdy ve filmu viděl. Obdivuju Manna, že do toho filmu chtěl dát všechno - herecké hvězdy, město, práci, rodinu, krimi, akčňák..... Tenhle šílený mix zvládl výborně a zřejmě neopakovatelně. A ještě jedna věc: Nevzpomínám si na jiný film, který by měl DVĚ hlavní postavy, ne méně, ne více. ()

route60

Michael Mann je prvotřídni režisér a Nelítostný souboj je opravdu parádni thriller. Robert De Niro,Al Pacíno,Val Kilmer a ostatní herci jsou opravdu výborní, závěrečná brilantně natočena přestřelka v Nelítostným souboji patří určitě k nejlepším která kdy vznikla. 100% ()

megajalec

Dobré. Nadpriemer. Predsa len však tam niečo chýbalo. Možno trocha originality. Stopáž mi nevadila. Najlepšia scéna jednoznačne reštaurácia. De Niro je super, človek by mu uveril, aj keby hral muchotrávku. A Al Pacino jak by dál. ()

yatan

Obycajne nemam dlhe komentare k filmu ale ked uz davam filmu ktory je hodnoteny ako 46. najlepsi film 3*, tak chcem aby ludia chapali preco. Dolezitu vec ktoru by si mal kazdy reziser uvedomit je, ze film, ktory by bol za normalnych podmienok velmi dobry, skonci casto ako fiasko len preto ze kazdy caka bombu..Heat je presne ten pripad..od tazkych kalibrov ako DeNiro a Pacino sa da cakat maximum..Boli tu dlho, boli na spicke 30 rokov, a divak chce pravom vidiet od nich dvoch len to najlepsie prave ked sa maju konecne stretnut na platne po 25rokoch..Myslim, ze velmi vela ludi ak si polozi ruku na srdce povie, ze "ta" scena v cafe mohla byt aj lepsie, a ak niekto odpadava, myslim ze odpadava od samotneho faktu ze je to DeNiro vs Pacino a nie od toho co sa v scene deje..Je to ako v Carovnej Flaute, ked sa clovek hodinu tesi na ariu Kralovnej Noci a zisti, ze cele 2min "kralovna" Kralovnu nevyspieva a tym padom je cela opera pokazena..Ked sa stretne DeNiro a Pacino, chcem vidiet vrchol filmu a nie priemer..Dalej prilisne a silene klisovite rozoberanie mnozstva charakterov je filmu skor na pritaz ako plusom. Je to kvalitne spracovany akcny film bez vyraznejsich chyb, s kvalitnym castom, reziou, soundtrackom a kamerou, ale ide prilis dlho a prilis priamociaro na to aby film cloveka niecim vaznejsim prekvapil. Uplne zbytocne ma film 164/188min.To co Mann vie, urobil v tomto filme najlepsie. Skutocne urobil najlepsiu prestrelku aku som videl a ktoru si divak naozaj zapamata, ale to je tak vsetko. Film ma dve velke mena, jednu uzasnu akcnu scenu a potom aboslutne neoriginalny scenar, nezaujmave a slabe vykreslenie hl.postav, odflaknuty zaver a priemerne herecke vykony od dvoch ikon, ktore som mal pocit, ze len zobrali vyplaty. Heat, ma vsetko len nie to "teplo" ale niet sa tomu co divit, lebo ziaden z Mannovych filmov ho nema..Michael Mann je racionalny reziser, ktory ide na divaka cez rozum a nie srdce..cez fakty a nie emocie..Ak emocie potrebuje, dokaze ich vyrobit pomocou hudobneho podmazu ale vseobecne jeho filmy su velmi chladne a technicke. Je citit, ze jeho uchylka pre machine guns, a prestrelky su v tomto filme dovedene k dokonalosti ale je skoda, ze divakom staci tak malo aby dali filmu take vysoke hodnotenia. Pre mna je proste jedna scena a dve mena malo na to aby film mal 5*. Najvacsi prolem ktory Heat ma, je ten, ze sa nedrzi svojho zanru ale chce byt este aj psychologicka drama ktora je akcna..Chce urobit viac ako len akcny film a tam prave narazil na svoje limity a tu je ta medzera ktora ho oddeluje od Scorsesa a Spielberga, ba dokonca aj Nolana ktory je podobne chladny reziser ako Mann ale je ovela originalnejsi a akcnejsi. Heat je preto velmi dobym akcnym filmom ktory ale potrebuje kratsiu stopaz a viac originality pri takych velkych menach. 7/10 velmi overrated film, ktory zapadne prachom a bude znamy len jednym faktom. ()

kolacky

Tohle je tak nádherně šťavnatý a skvěle natočený film, že jednomu až přijde líto, že skončí tak, jak skončí. Docela bych Neilovi přála tu krásnou holku a nový život... ale to by nesměl být Vincent Scarface Pacino mnohem lepší... ()

Saros

Dva skvělí herci pod skvělým režisérem. A dílo se povedlo. Povedený thriller s menší sondou do psychiky obou protivníků. ()

cromagnon

Proč tenhle film tak žeru? Sešel se tu největší Policajt (Pacino) s největším Lupičem (De Niro). Oba mají životní zkušenosti, intuici, neodolatelné charisma, oba mají v zádech tým profesionálů, oba mají svou pravdu, jdou za svým cílem a nikdy nic je nezastaví. Až si říkáte, že by spolu mohli zajít na kafe. A taky, že jo. Takže snově obsazené hlavní role. Dál tu máme zvučná jména ve vedlejších rolích a štěcích, který tu nejsou jen do počtu. Za všechny Danny Trejo, který s rozšlapanou hlavou ubezpečuje svého šéfa, že není krysa, nebo Henry Rollins v hlavohrudí miniroličce. No a pak tu máme Mannovo puntičkářství a patologický důraz na detail. Přestřelky nikdy nevypadaly realističtěji. A vlastně všechno. Tenhle film je nejlepší ukázka toho, čemu říkám „neojebaný“ old school movie. ()

turistta

Jeden z najlepších filmov svojho žánru...Bodka. Tak vynikajúci príbeh, ktorý vtiahne do deja hneď zo začiatku je rarita. Vynikajúce obsadenie, scenár, réžia, strih, všetko. Al Pacino a De Niro znovu nesklamali, najlepší ich film kde sa stretli zoči-voči. Obľúbené scény: úvodný prepad, stretnutie De Nira s Pacinom, prepadnutie banky a prestrelka s policajtmi, keď Pacino nachytá manželku s chlapom v byte, finálne zúčtovanie. ()

White-Man

Film je extrémně dlouhý, kdyby byl o hodinu kratší, bylo by to lepší, takhle jsem nebyl schopen shlédnout snímek na jeden zátah. Film se snaží být celkem vážný, což mu jde, ale scéna ve které se odehrává přestřelka s policii byla na mě trochu moc. Tady tvůrci s reálnosti přestřelili. ()

Bumerang

Velmi, VELMI příjemné překvapení. Říkal jsem si - film s De Nirem a Al Pacienem..., to bude kravina postavená jen na slavných jménech. A ono ne!!! Dostal jsem náležitě hutnou, do posledního detailu promakanou detektivku, které nemůžu dát méně než pět hvězd. A že to má skoro tři hodiny?! To bych nikdy neřekl! Nelítostný souboj je parádní záležitost! Kdo to neznáte - dejte si! ;-) ()

anticapa

De Niro a Al Pacino ve vrcholné formě, k tomu velmi zdatná sekundace od Kilmera, Voighta, Sizemora. U mě v top ten. N. Portman jsem ale nepoznal. Mínusem smrt De Nira, to těžce snáším. ()

Plague.

Kdyby jen šílená nuda, ale taky šílená nelogičnost, navíc akční scény obsahovaly prvky 80. let, tedy střílíme střílíme a jsme nesmrtelní. Příklad za včechny, 4 gangsteři, 20 palicistů a hádejte jak to dopadlo (a to téměř bez přebíjení), hrůza. ()

Skytavka

Možná to není špatné, ale moc utahané. A to ten děj celý tak trošku zabíjí. Kdyby to smrskli na dvě hodiny, mělo by to hned víc šmrncu..... ()

Ace Liver

Já už se jen mohu přidat.. Opravdu v žánru jasný TOP. Perfektní kamera, perfektní herecké výkony, dnes už legendární městská přestřelka a k tomu vše perfektně hudebně podloženo. Celý to na vás padne i se svou hutnou atmosférou a necelé 3 hodinky opravdu utečou jako voda. ()

nikkittka

Bezpochyby jeden ze žánrových vrcholů plný nezapomenutelných scén,navíc s hereckým koncertem dvojice Pacino-De Niro.Ale stejně,od Manna mám zdaleka nejradši Posledního Mohykána a tím,že Heat udělím místo zasloužených pěti silnější čtyři,to bude hezky zvýrazněno. ()

steinbauer81

Nikdo to tady nepsal, ale film se trochu podobá snímku "Tahle země není pro starý". Proč? Protože kamera a scénář v obou dvou filmech střídavě sleduje padoucha a policistu. Když vidíte kroky padoucha, nevíte co dělá policista a naopak. Obě dvě postavy si tak zamilujete, protože na kameře jsou stejně dlouho a oba kopají za svojí pravdu. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore