Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

adamm90

Tak tento film měl snad úplně vše, co má dobrý film mít, ne-li více. Opravdová podívaná od začátku až do konce. Akorát ten De Niro měl vydržet..... Já mu fandil. Vždy jsem ho měl radši než Al Pacina. ()

frenkie

Pro mě jasná žánrová jednička, film, který si pouštím tak 2-3x do roka. Myslím, že Michael Mann už v pozdější době tuto perlu nepřekonal. Nápad obsadit dva nejlepší hollywoodské herce do hlavních rolí v opačných charakterech se ukázal jako trefa do černého. Rovněž nápad s konfrontací v kavárně je vyloženě lahůdkový jak z hlediska filmařského, tak hereckého. No a přestřelka na ulici to je už skoro filmový orgasmus.:-) Dlužno podotknout, že ani herci v dalších rolích nezaostávají(V.Kilmer, především). Ve filmu, ač má skoro tři hodiny, se pořád něco děje, není tam hluchých míst, je vyborně vygradovaný a i když ke konci předvídatelný(zlo kontra dobro), tak to vůbec nevadí, neboť tak je to v pořádku. Musím si sehnat druhou edici, je ještě o 24 minut delší než kinoverze...:-) ()

max cady

Michael Mann natocil filmovy KULT,ktery asi nikdo neprekona.V roce 1995 byly herecke legendy na vrcholu.Ve Verejnych Nepratelych se stretli Depp a Bale,ale nebylo to ono. ()

Shim-my

Detailně vykreslené charaktery, dvě rovnocenné perspektivy vyprávění, skvělý rozhovor soupeřů v restauraci a legendární desetiminutová přestřelka, to je Heat. Řemeslně mistrovské dílo, dějově ale bohužel jen standardní a předvídatelné. ()

Tomulka

Dokonalá kriminálka. Máme akci máme silný příběh a máme naprosto nádhernou plejádu výborných herců v čele Al Pacino a Robertem De Niro ti dva v jednom filmu a ještě proti sobě to je paráda. Na akční snímek je film dosti dlouhý, ale žádné hluché místa jsem nezaznamenal. Rozhodně doporučuji na zkouknutí. ()

gizi

29.10.10 jsem viděl potřetí nebo počtvrté a pořád se mi to moc líbí. Robert De Niro ve výborné formě (takové role mu sednou na rozdíl od komedií, které moc nemusím), Al Pacino taky skvělý, výborný scénář i režie, minimum "amerických nelogismů", a tak ani délka fimu nevadí - prostě se stále bavím. Ta přestřelka při útěku z banky je taky skvělá. Jeden z mých nejlepších akčních filmů. 90% a moc nechybí na 5*. ()

Atmosphere

Film má živou atmosféru, která je dobře podtržena hudbou a rytmem vyprávění. Soundtrackem k tomuto filmu je i naprosto úžasná cover verze New Dawn Fades od Mobyho (možná jedna z nejvíc povedených cover verzí). Dva hlavní protivníci jsou představeni především z lidské stánky v konfrontaci se svými profesemi, představitelé hlavní rolí jsou kvalitní, přirození a působiví, jiné postavy jsou taky hodně věrohodné. I když je film trochu delší, vůbec to není na škodu, film nenudí a nezdá se být zbytečně protáhlým. ()

dusanek 1978

Zásadní krimi 90 let. Al Pacino a Robert De Niro spolu v jednom filmu. Výborně natočená přestřelka v ulicích Los Angeles. Spousta nezapomenutelných scén a hererckých výkonů. ()

egones

De Niro, Pacino, jeden proti druhému, akcia, čo viac si priať, v sprievode skvelej hudby. Lepšie obsadenie k tomuto filmu by ste v tých rokoch asi ťažko hľadali :). ()

mimuzik

Bezpochyby nejlepší Mannův snímek ! Vynikající detektivka s výborným příběhem, s perfektním hereckým obsazením a dokonalými akčními scénami, zejména ta po útěku z banky. Škoda dalších slov, tenhle skvost se musí vidět ! ()

michalkop

Názorem se od většiny zdejšího osazenstva budu dost odlišovat - film jsem dokoukával na několikrát. Přišel mi strašně zdlouhavý a nudný. Sice má zajímavou práci s kamerou a střihem, možná i herecké výkony, ale téma filmu a jeho zpracování mi vůbec nesedlo a to kriminálky/dramata mám docela rád. V tomto filmu spíš než akční scény, nebo mafiánské techniky, čekejte nudné výstupy ala rodinná pouta (rozpadající se manželství, pokus o sebevraždu, sentimentální mafián, podrazák apod.). Ať hodnotím, jak hodnotím, na víc, jak tři hvězdy to dneska není. ()

Grifindoor

Asi Mannův nejlepší film. Jen si ale tak řikám, jak by to vypadalo, kdyby to dostal do ruky Scorsese... Ale asi nééé, takle je to super! 95% ()

montel

Banda drsných lupičů přepadne ozbrojenou dodávku, kde ukradnou cenné papíry jistého bohatého obchodníka, kterého chcou vydírat. Bohužel u toho zabijí tři policisty a to neujde pozornosti detektiva Hanna (Al Pacina), který chce bandu dostat za každou cenu za mříže. Skupina vychytralých zločinců má mezitím přichystaný další dokonalý plán...Excelentní akční drama s excelentním scénářem a s ještě lepším De Nirem a Pacinem. Tady je těch 160 minut opravdu málo. 95% ()

zekon

Malarkey to napsal i za mě. Tady není už co komentovat. Film kde se sešlo tolik hvězd, trvá 3h v SE verzi a naprosto nenudí a není v něm nic závadného. Prostě i na popáté fantasie. ()

BigbyWolf

Pacino a DeNiro se pod vedením Manna sešli v pravý čas na pravém místě a vznikla jedinečná kriminálka o souboji dvou osudových soupeřů. ()

Emmet_RAY

Pro mne zklamání. Jedná se o můj oblíbený žánr, dva vynikající herce a prověřeného režiséra. Navíc má Heat velmi dobrá hodnocení a jedná se o skoro kultovní záležitost, takže jsem šel takřka na jistotu. A byl jsem nepříjemné překvapen - rozvleklost filmu, klišé nad klišé, ploché postavy, které nám jsou představovány i v dlouhých a nudných pasáží v soukromí. Robert De Niro i Al Pacino hrají dobře, ale zrovna tihle dva utáhnou skoro cokoli, i vedlejší postavy jsou dobře zahrány, režie je standardní a akční scény jsou chytře a atraktivně udělány, problém vidím hlavně ve scénáři - postavy byly načrtnuty, ale aby divák pochopil jejich charakter a motivaci, je mu všechno servírováno strašně okatě, polopaticky a hlavně nudně (policajtovi se hroutí už třetí manželství, protože musí lítat po venku a honit zloděje - vskutku originální, hlava gangu se naopak náhodně seznámí s mladou ženou nebo zachraňuje manželství kolegy - a divák se má jako že dozvědět, že je to vlastně docela fajn týpek atd.). Dialogy jsou úplně k uzoufání. Scéna, kdy si oba protivníci povídají v restauraci, má nereálné a strašně papírové dialogy. On ten film docela odpovídá době svého vzniku, takhle se totiž fakt hollywoodské kriminálky dělávaly, dnes už by se svou přímočarou filmovou nadsázkou při premiéře neobstál ... ()

nydahl

Pokud vezmu zanr krimi-thriller tak urcite nenajdu vic nez 5 filmu ktere predstavuji naprostou spicku.Toto je jeden z nich a dost mozna ten vubec nejlepsi.Film je na tento zanr a dobu vzniku pomerne dlouhy nicmene si myslim ze snad neni jediny divak , ktery by od tohoto filmu odesel.Ze siroka ale naprosto poutave vypraveny pribeh , jenz nabizi nekolik scen co urcite zaujimaji misto v sini slavy tohoto zanru(banka/na moji televizi se koukat nebudes/protoze ma krasnou velkou prdel a dalsi).Naprosto famozni vykon podava podle me DeNiro a stejne tak i Pacino (pri reprizach jsem se pristihnul ze mi pripada ze ve scene "give me what U got , give me what U got" uz trochu prehrava a ze si to snad jen zkousel pred bezici kamerou a ve strizne to tam pak dali) ale treba i Sizemore jako sekundant je naprosto presvedcivy bandita co jde na krev "when U feel the heat around the corner".Scena prepadeni banky nesnese srovnani a nevim jestli jsem nekdy na filmovem platne videl lepsi prestrelku nez je prave tahle. Pro me osobne vyborny soundtrack - pouziti samplu "new age dawn" od Joy Division kdy Pacino po dalnici jede na kafe s De Nirem presne vystihuje strhujici tempo a psychoticke nasazeni detektiva Hanny v teto silene stvanici. Film bez vahani 4 hvezdy.Mel bych jich zcela jiste 5 ale tam se v mem osobnim hodnoceni zadny krimi-thriller dostat nemuze - 5 hvezd maji jen filmy , ktere umi zmenit muj zivotni postoj nebo pohled na cokoliv. ()

roboxxl

Tak tento film je Rolls Royce v žánri. Absolútne do detailu premakaný scenár, De Niro a Pacino na jednotku s *. Takisto Kilmer bol vynikajúci.... Napínavé až do konca, aj keď koniec ľahko predvídateľný, možno o pol hoďku menšia stopáž.. Ale aj tak pre mňa na 90%.... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore