Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

BuryGol

Na tenhle skvost jsem se chystal dlouho, a musim uznat-měl jsem si to pustit dřív. Absolutně dokonalá kriminálka, a v čele dvě živý legendy Al Pacino a Robert De Niro. Polda a zloduch a jejich velkej příběh. Potěšil mě Val Kilmer a celkově to bylo super už od první minurty. Snad jen ta stopáž mohla bejt malinko kratší. Ale to vem čert. Jo, a fandil jsem De Nirovi! ()

IMPAIRED

V tom filmu se toho děje tolik, že většina událostí prakticky nedostane tolik místa kolik by si zasloužila, a stejně je to zdlouhavý.. Většina hvězd je za Pacina a jeho božský hlas. ()

zahron

Al Pacino, De Niro a atmosféra tak hustá že by se dala krájet. Role padly hercům na tělo a scénář jim šel tvrdě vstříc, nemám co dodat - snad už jen že od teď chodím na kávu zásadně jen v obleku ... ()

Pecival

Ukázka mistrovské filmařiny, výborný, porměrně temný scénář a samozřejmě excelentní herci. A to zdaleka nejenom ti dva hlavní, ale i spousta dalších rolí je obsazena naprosto luxusně. Přestřelka je tu jedna, ale má fakt šťávu. Delší délka vůbec nevadí, protože se pořád něco děje. ()

ZinedineCR7

Michaelov skvost a ponúka sa otázka: ,,Vie Michael natočiť aj sračku?" Nemám ten pocit a toto je proste fantázia, ktorá je pre mňa osobne jedným z vrcholov akčného filmu. Posledná scéna je legendárna. ()

voleman

Vynikající souboj mezi dvěma skvělými herci, kteří se do svých rolích naprosto hodí. Mě se nakonec asi i víc líbil Al Pacino, i když De Niro byl jako obvykle také vynikající. Stopáž je sice možná trochu delší, ale Heat nijak zvlášt nenudí. Tenhle snímek obsahuje vynikající režii, inteligentní scénář a právě nezapomenutelné herecké duo, takže mu asi nemám moc co vytknout. Výborné akční krimi. 90% ()

Aqualung

Vynikající scénář, vynikající herci, brilantní výkony.Takhle má vypadat akční film.Nezanedbatelné jsou psychologické kresby protagonistů.Přestože na opačné straně zákona, spojuje je cosi podstatného.Jasné a logické myšlení a bezohlednost v jakékoliv situaci.De Niro,Al Pacino si v krátkém a stručném rozhovoru vyjasní, co je čeká při vědomí vlasních kvalit i kvalit protihráče.Žádná stopa sentimentu při cestě za lupem i zločinci, a také za zrádcem-práskačem. Romantické peripetie v osobním životě jemně a přesně dotahují lidské charakteristiky všech.Hodnotím vysoko, velice vysoko. ()

Jello Biafra

Al Pacino ako policajný detektív Vincent Hanna sa vydáva po skupine profesionálnych zlodejov vedených Neilom McCauleym v podaní Roberta De Nira. Obaja sú profesionáli a robia svoju prácu najlepšie ako vedia. McCauley a jeho banda majú v pláne prepadnúť banku v centre Los Angeles a následne zdrhnúť za kopečky. Zabudli však na to, že horlivý detektív Hanna ich nenechá len tak odísť. Hlavnou silou celého filmu je jednak ultrahviezdne obsadenie, ale v prvej rade je to ústredná dvojica, ktorá stojí proti sebe, navzájom si šlape na päty ale zároveň sa rešpektujú. Film má veľmi dusnú atmosféru z ktorej neskôr čerpal Christopher Nolan pri tvorbe filmu The Dark Knight. Zároveň je vo filme veľké množstvo nezabudnuteľných scén ako napríklad 10 minútová efektná prestrelka medzi gangstermi a políciou v centre mesta či dialóg oboch ústredných postáv o zmysle života a o tom, že sa človek nemá upínať k ničomu, čo by nedokázal za 30 sekúnd opustiť. Pre mňa osobne je splnený sen vidieť dvoch mojich najobľúbenejších hercov v súboji, pri ktorom je divákovi tejto geniálnej kriminálky fakt horko. A rovnako skvelo ich dopĺňajú herci ako Jon Voight, Val Kilmer, Tom Sizemore, Ted Levine, William Fichtner, Danny Trejo, Wes Studi, Henry Rollins či dokonca aj mladá Natalie Portman. Zo všetkých filmov, ktoré kedy Michael Mann natočil, je tento jeho najlepší. ()

Norfice

Galakoncert Roberta De Nira a Al Pacina. Postavit tyto dva charaktery proti sobě je možná ta nejúžasnější věc, kterou nám mohl Michael Mann naservírovat, protože tohle byl opravdu nelítostný souboj od začátku až do konce. Jedním z nejlepších výstupů měli dva hlavní aktéři ve scéně, o které Neil (Robert De Niro) prohlásil: "Seděli jsme na kafi." Jen si to představte. Sednete si na kafe s někým kdo vás chce zabásnout, ale nemůže, protože proti vám oficiálně nemá "nic" nebo v opačném případě s někým o kom víte, že by vás nejradši na místě zastřelil chce odvahu. V jedné scéně spolu polemizují o životě, v další po sobě střílí a na samém závěru, kdy jeden z nich umírá, si ještě podají ruky. To je něco naprosto nepopsatelného. ()

Dexter256

Nelítostný souboj??? To je prostě něco neskutečného.!!!! Michael Mann je pan režisér a sakra dobrý scénárista. Přináší nám podívanou která i v této době zastíní filmové novinky. Skvělý scénář a ještě lepší režie. Herecké obsazení??? No co víc si přát než De Nira proti excelentnímu Al Pacinovi. Nejde si přát nic lepšího než tyhle DVA špičkové herce v jednom filmu. A k tomu jim ještě sekundují Kilmer a Sizemor??? Pro mě je tohle top FILM!!!!!! 95% ()

kisha

Stojednaasedmdesátiminutovej film, kterej je velice neobyčejnej a vzhledem k tý stopáži i neobvykle nenudnej. Jen ta schizofrenie, kdy část mě fandí Pacinovi a druhá De Nirovi, byla vysilující:) thanks, Michael Mann ()

Yeosol

Jen tak náhodou jsem včera viděl pořad o filmech Kinobox, kde v rubrice Filmový Klub České televize byl jako TV tip uvedený tenhle film. Říkám si, že podle těch ukázek, co pouštěli, to bude dost napínavý a dramatický film. Tak jsem sáhl po jedný prázdný VHSce a že si ho ještě nahraju. Třeba to bude bomba. A věřte nevěřte, ona to filmová bomba fakticky byla. Já kriminálky zas až tak nemusím, ale tohle mě do gauče tak přikovalo, že jsem samým blahem nevěřícně koukal a v duchu si říkal: TY JSEŠ ALE BLB, TO SI ŘÍKÁŠ FILMOVÝ FAJNŠMEKR, KDYŽ ANI NEZNÁŠ TAKOVÝHLE VÝBORNÝ FILM A JEŠTĚ K TOMU OD BORCE S JMÉNEM MICHAEL MANN?. V životě jsem o tomhle filmu neslyšel, teda možná nějaký malý střípky z minulosti si pamatuju, ale včera jsem ho viděl poprvý. Opravdu se stydím, že jsem si ho nevšiml o pár let dříve. Ale hlavní vůbec je, že si cestu ke mně vůbec našel a že jsem se na něj podíval, protože to stojí fakt za to. ()

Hortenzia

príliš dlhé, príliš neoriginálne a príliš predvídateľné...nebolo to zlé,to určite nie,ale z takéhoto obsadenia sa dalo vyťažiť oveľa viac ()

BMAJTZ

Naprosto genialni akcni krimi. Paradni sceny a genialni pribeh. K tomu neskutecne herecke vykony a mame tu jedenz vnnejlepsich snimku pro me je to 95% ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore