Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

vandamator

Jedinečný a nádherný film, ukazuje utrpení Židů z úplně jiné perspektivy než jakýkoliv jiný film. Benigni předvedl že není jen geniální režisér, ale také výborný herec. Na konci filmu jsem měl co dělat, abych udržel slzy a to se mi stává zřídka kdy. ()

Diego75

Zprvu to vypadalo jako milá bláznivá komedie, což se Robertu Benignimu povedlo, ale zároveň stvořil nezapomenutelnou postavu milujícího otce, který ochrání svého syna před strachem z koncentračního tábora za každou cenu. Musím říct, že tak emocionální a originální film zároveň jsem už dlouho neviděl. ()

panki9922

Veľmi naivný, ale zároveň dojemný film, ktorý vie, že takto chce pôsobiť. Nie je to náhoda. Ak divák obmäkčí svoje srdce a pristúpi na túto hru, je odmenený mnohokrát. Trpká príchuť na konci síce ostáva, no ostáva aj fakt, že život s vtipom a nadhľadom vie byť krajší. ()

Jason13

Benigni možná nepatří mezi světovou komickou špičku, ale to vem čert.. Povedla se mu téměř neuvěřitelná věc - zasadit příběh do jednoho z nejtemnějších období lidských dějin a vytvořit z něj opravdu KRÁSNÝ film! A to něco znamená.. ()

Fender

Opravdu krásný film, který nicméně nemusí sednout každému, poněvadž má takový naivní a nereálný nádech, což může být problém. Film je ale nutné brát s nadhledem a neškatulkovat ho pouze jako absurdní, to si rozhodně nezaslouží. Důležité je nahlížet na hlavní pointu, která se snaží nacházet radosti i v těžkých chvílích a i přes všechny ty útrapy, je život vykreslen, jako krásný. ()

HellsAngel

S takýmito filmami je život skutočne krásny :) Roberto Benigni kráča v stopách Chaplinovho Diktátora a nesmierne vážnu tému podáva s nevídaným nadhľadom. V jadre síce ide o rovnako smutný príbeh ako býva zvykom pri iných dielach s tematikou holokaustu, avšak táto snímka sa svojou čiastočne naivnou a nesmierne hravou optikou postará o úsmev na divákovej tvári. Veľká poklona. ()

jackalsc

Polovina filmu totální šaškárna. Druhá polovina filmu si hraje vedlejši notou na seriózní téma jak se zrovna zachce, ale spíše mi připadá, že z toho udělali nějakou romantickou slaďárnu polehčující tehdejší dobu. Absolutně otřesný výkon Roberta Benigni, ten se většinou tlemí a směje z plných plic absolutně v nevhodných situacích a ten malý kluk mi připadá, že zahrál uvěřitelnější výkon. Zbytek doplňme absurdně otravnýma scénama, které jsou jak z paralelního vesmíru. Aneb schovej dítě v budce kde máte hned za zády nacistu, vyprávějte si s ním půl hodiny. A pak se k němu znovu ještě vraťte a stůjte u té budky znovu, kde se všichni samozřejmě musí otočit v druhý směr a hned jak odejdete, můžou se konečně otočit zpátky. Nejlepší herecký výkon podalo to dítě. Nechápu zdejší hodnocení. Aha Roberto Benigni je taky režisér, tak už jsme doma. Uživatel Eleanor05 to vystihl úplně přesně. ()

nasqyy

Velmi vtipná komedie, která ve výsledku není vůbec vtipná a naopak vám dokáže vehnat slzy do tváře. Tak by se dal popsat jednou větou film Život je krásný. Snímek zpracovává téma koncentračních táborů za období 2. světové války takovou formou, že si při sledování ani neuvědomíte, o jaká zvěrstva se v pozadí jedná. Po celou dobu je divák hýčkán v kolébce komedie a to až do úplného konce. Avšak většina se na konci rozpláče. Film tedy nabízí opět úplně jiný pohled na genocidu a nacisty, než jsme zvyklý. Silným prvkem je tedy míchání emocí v divákovi. Doposud neznámý Roberto Benigni v hlavní roli takto prorazil filmovou industrii a zanechal značnou stopu. Film se určitě dá považovat za nadčasový a zvládne tak promítání v jakékoliv době. Skvělá kinematografická práce. ()

Super8martiN

Taky, jako někteří, mám názor, že začátek se může zdát trochu přehnaný, až jsem si říkal, že jestli to takhle bude trvat ještě chvíli, tak už to bude otravné, naštěstí je to scenáristicky hezky vymyšleno a v tu správnou chvíli začne film dávat smysl. Krásný dojemný příběh, silný, hořkosladký, dechberoucí a reálný. 85% ()

JesterKruger

Tenhle film miluji. Je to velmi příjemný rodinný film, a i když se film odehrává v době, kdy se vyvíjí, a později končí druhá světová válka, tak celý film působí " něžně". Protože všechny scény, kde někdo umře jsou silně cenzurované. Většinou se tu o mrtvých pouze mluví. Film ani na chvíli nenudí, a má parádní herecké výkony. A navíc obdivuji Quida. Jak se snažil být v koncentračním táboře co nejvíce klidný před svým synem, a jak se mu snažil pořád namlouvat, že celou dobu jsou on a jeho syn účastníci soutěže o perfektní tank. ()

Joee

Skvostný film s trochu rozpačitým začátkem, který ovšem pro další vývoj nesmí chybět. Par excellence film vypráví silný a dojemný příběh s výborným hereckým výkonem Roberta Benigni. Vše ostatní bylo již řečeno. ()

rime

Vinikající film, herecký výkon Roberta Benigniho mě doslova odrovnal.Humor je geniálně jednoduchý, u scény s tlumočením pravidel jsem se bez přestání řezal. ()

Marward

Opravdu pěkný, vtipný a dojemný snímek v typickém italském prostředí. Jednoduchý příběh, který nutí člověka přemýšlet co je v životě opravdu důležité. ()

Dejvidas

Tenhle film mi byl donesen na DVD za účelem společného sledování, nic jsem o něm nevěděl a přistupoval k němu s velkou nedůvěrou.. No nepamatuju, kdy jsem se tak spletl.. Neuvěřitelně vtipná, často hodně dojemná a hlavně ani na chvíli nenudící záležitost, na kterou jsem se určitě nepodíval naposledy.. Situace, kdy hlavní hrdina "překládá" instrukce nácka o tom, jaký je koncentrákový režim, se u mě zařadila do zlatého fondu filmových scén.. 95% ! ()

MaideN-SK

Jeden bod za veľmi originálny a zaujímavý nápad, ale ako komédia je to až príliš slabé a polovica gagov + vývoj príbehu sa dá predvídať. Benigni to odohral dosť priemerne a podľa hodnotení som čakal niečo oveľa lepšie. ()

frog

Drama, romantika, komedie? Je to lidskost, je to láska-to je to co mě naprosto dostalo, Roberto mě dohnal k slzám. Miloučký snímek plný emocí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů