Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

P1tr

Čím to je, že nejlepšími videoherními adaptacemi jsou filmy, které z žádné herní licence nevychází? Nové Jumanji se odehrává v počítačové hře a výhody tohoto prostředí využívá bohatě a hráčí tento přístup ocení obzvláště, neboť film obsahuje spoustu momentů a narážek přesně vystihujících herní zážitky. Pokračování legendárního snímku s Robinem Williamsem se zdálo býti zbytečným, ale tvůrci se k úkolu postavili velmi zodpovědně a kreativně a zajímavým způsobem rozšiřují a obohacují mytologii světa Jumanji a díky jejich pečlivosti vzniklo pokračování, které je dosti jiné, než předchůdce a kvalitami se mu minimálně vyrovná a ve spoustě aspektech je dokonce lepší. Dětská radost a hravost je z filmu hodně cítit a umocňují to herci, kteří na jednu stranu hrají své tradiční role, ale trošku jinak a hrají ve výsledku trošku proti svému typu, což zní podivně, ale je to tak a ve snímku to skvěle funguje. Takto sympatický a funkční dobrodružný film, který je sice moderní, ale ctí klasické postupy, tu velmi chyběl. ()

Hollohlaway

V podstatě mi to nijak neublížilo. Herecky to šlo, trikově to bylo horší,ale scénář mě donutil si uvědomit, oč je původní Jumanji hravější a originálnější. Ale nemůžu popřít, že jsem se celkem bavil a pro puberťák do kina je to vlastně ideální. ()

zsn

Obrovské zklamání! Když jsem zjistila , že tam bude hrát Dwayne, čekala jsem něco jako Cestu na tajuplný ostrov. Vlastně jsem čekala předělávku původního Jumanji - milovaného dobrodružného filmu mého dětství, ale toto byla naprostá nuda!!! Nedá se to ani rovnat s původním Jumanji, chybí zde nejen nepřekonatelný a vynikající Robin Williams, ale také nespočet zvířat a vtipných zvratů na pomezí mezi bezpečím a hrozbou. Také původní zaplavení domu, zlobivé opice, scéna v supermarketu, prostě typický humor devadesátek je už v nedohlednu. Toto byla jak sprostá video hra, ne stará dobrá desková hra. Hrál se jen jeden level a jen v oné jiné říši. Prostě totálně o ničem, "dětem" mé generace to nic neřekne. Grafika vše neprechčije. Bez dětského kouzla a fantazie, kterou jsme si tvořili a se kterou pracovali jako děti ve čtvrti, kde jsme žili. Bez rodinných prvků. Vytvořeno na zeleném pozadí pro zdegenerovanou současnou mládež. Dnešní filmy jsou jak pc hry, ale s živými herci. Byť ani to už není vždy pravidlo. ()

jefff

Velké překvapení. Namísto stupidní komedie pro teen tu máme řemeslně solidně natočenou, docela vtipnou, nápaditou komedii...zejména pro teen, ale i pro fanoušky původní verze. ()

blackkocour

Skála a banda tupošlabů, vesnických košťat, černých trakařů a tlustých jelit, si udělá vejlet do rozpixelované džungli. Je vidět, že se někdo snažil udělat z toho dobrý blockbuster, i bez různých klišé, klasických zvratech nebo tuctovým konci, bez myšlenky že to stálo za psí lejno. Sranda. Mňam dopíči.. ()

Ironfood

Celkem příjemná oddechovka, i pár vtípků se povedlo, ačkoli příběh se dal ještě propracovat. Měl jsem velké obavy, že mě tam bude hodně vadit Dwayne, kterého teď buhví proč cpou téměř všude, ale nakonec to v tomto ohledu bylo celkem v pohodě:-) ()

kenkaku

První Jumanji jsem viděl, ale moc si ho už nepamatuju. Vím jen že se mi líbilo, ale nenadchlo. Na pokračování (fakt pokračování, ne remake!?) jsem se těšil díky Dwaynemu. Tohle jsou totiž přesně role které zná a nevypadá v nich jako debil. Každopádně, to pokračování mi připadá divné. Není tam (pokud si pamatuju a IMDB píše) žádný recyklovaný herec - jen postava - což by nebylo v rozporu ani s remakem... Ale třeba je to opravdu jen tím, že si #1 už nepamatuju. #2 je prakticky o dvou polohách. Děti a jejich herní postavy. Části filmu "herní postavy" jsou přesně to co od filmu člověk čeká a díky hernímu pojetí se tam díky strojovému tempu stále něco děje. Občas je to sice stupidní, ale zábavné. Také mi přišlo, že potenciál nebyl využitý na maximum. Měl jsem za to, že kontrastu "postav" a "hráčů" se využije víc, nicméně i tak je na co koukat a film baví. ()

Forsberg11

Ničím výnimočná dobrodružná jednohubka pre nenáročných. Pozrieť sa to dalo, ale "orgie kvôli tomu zatiaľ usporadúvať nebudem." 60 %!! ()

Soweek

Ač mé názory většinou odpovídají kolektivnímu hodnocení na čsfd, tak se jednou za čas stane, že se prostě neshodneme. I přes příšerný trailer tohoto remaku/pokračování, který předesílal příchod dalšího průseru v podobě Krotitelek duchů, jsem se nakonec na film díky pozitivnímu přijetí docela těšil. Výsledek je bohužel zcela opačný. Jumanji není nic jiného než další ubohý blockbuster, vytvoření jen a pouze za účelem výdělku peněz, bez jakéhokoliv nároku na kvalitní filmařinu, herecké výkony, humor nebo nedejbože nějaký smysluplný děj. ()

remy

V dobrodružném komediálním žánru tu funguje všechno tak jak má. Dobrodružství v džungli je zábavné, nese s sebou spoustu nápadů a ze všech hrdinů je tentokrát překonán i The Rock velmi zdařilou postavou Jacka Blacka. Na špatnou náladu, nebo čistě na oddech je tahle blbina jako dělaná. ()

herr_carter

Jelikož mi není šestnáct, natož dvanáct, asi úplné nadšení nesdílím. Dobrá je nepříliš známá Karen Gillian, jejíž scénkám jsem se zasmál asi nejvíc, jinak je to klasika - The Rock si dělá prdel ze svého monstrózního svalstva, Kevin Hart vřeští, piští a afektovaně exhibuje tak jako ho známe z každého jeho filmu a Jack Black mluví jak buzerant, což je taky klasika. Mastná a slaná komedie podle mě vypadá trošku jinak, tohle je typický popcorn pro náctileté...................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

LexBarker

Jasně, oproti jedničce je tady více exotiky, akce, ale výsledný dojem to vůbec nezachrání. Taková nuda v džungli... Výsledek nezachrání ani digitální triky, ani krásná havajská příroda. Co se týká herců, stejná tragédie, není nikdo, kdo by film táhnul a když už, tak spíš ke dnu a Dwayne, i když vypadá pořád dobře, to sám nedává, hlavně když vlastně nehraje sám sebe, ale studentského outsidera. ()

Maynard.

No pane jo, koukám, že sem 14 dní neviděl žádnej film. A to ještě nezačalo ani pořádný jaro. Jumanji velká očekávka, ale skutek tak trošku utek. Líbila se mi pointa, že se teenegeři převtělili do těl postav z filmu, takže selfíčková bloncka se ocitla v těle Jack Blacka, což bylo na tom filmu asi to nejlepší :o). Jinak příběhově a bohužel i akčně slaboučký. Mnohem víc mě bere ta starší verze. Film sem dojížděl až při 3.skouknutí, dvakrát sem navrtdo usnul, což se mi sice stává, ale u filmu od kterýho přecijen něco očekávám, tolik zas ne. Takže jednou vidět cajk, dvakrát uplně zbytečný... ()

sedm.1

Obrovské zklamání. Já byl na tento snímek natěšenej jak malý děcko, vzteklej, že jsem vypustil jeho návštěvu v kině, no a pak dostanu tohle? Po fantastickém originálu s Robinem Williamsem mi tato podívaná přišla jako hodně studená sprcha, hloupý, snad nechtěný vtip a vysvětlete mi někdo kurva tu skoro vydělanou miliardu, to jako vážně? Dwayne Johnson byl pro mě až doposud sázkou na jistotu, tohle byl ale tedy pořádnej jeho přešlap, i když zase na jeho obranu, on byl prakticky jediný prvek, který mě v té bídě vážně bavil. Zbytek ale marnost nade vše. Co se třeba obsazení týče, hlavní postavy jako týnejdři na mě působili šíleně nesympaticky a otravně, a ve hře jako dospěláci, Kevin Hart fakt divnej týpek, Jack Black úplně mimo a Karen Gillan o ničem. Jinak přenesení z reality do hry děsnej trapas, to musel vymyslet pořádnej idiot, i když slovo vymyslet je asi moc silný výraz, no a to „dobrodružství“ v džungli potěš noha, to jako tvůrcům absolutně došli nápady? Celý ten průběh, to veškeré taškaření bylo nudné a otravné, zcela bez spádu, bez nějaké tvůrčí kreativity, navíc strašně, strašně moc ukecané, na což doplatilo především množství akce, které bylo jednak fakt pomálu a jednak i to málo bylo vážně nevýrazné, k mému zděšení ovšem stáli za prd i vesměs efekty, které na mě působili svou kvalitou tak o čtvrt století zpět, no hrůza. Vtipnost nového Jumanji mě pak také nějak minula, dva, tři fórky zafungovali jen díky Dwaynovi, zbytek rádoby humorných scén působil ale též jen jako marné ztrapňování se. Opakuji, já jsem moc, moc zklamán, Vítejte v džungli mi ani trochu nesedlo a především mě nebavilo, zkrátka strašně nezáživná podívaná, a víc už nemám co dodat :-(. ()

JADIM

Prvý diel Jumanji z roku 1996 bol dobrý. Nečakal som, že by ho mohla verzia z roku 2017 prekonať, ale stalo sa. Zo začiatku z toho vyžarovala mysteriózna atmosféra a neskôr sa to rozbehlo a bolo to akčné, vtipné a ani sekundu som sa nenudil. Hra Jumanji prešla zo stolnej hry (ktoré sa vraj ani v roku 1996 nehrávajú) na konzolovú hru pre päť hráčov. Film Jumanji: Vitajte v džungli je pre mňa za poslednú dobu asi najväčšie prekvapenie a veľmi prekonal moje očakávania. 10/10  ()

Melios

Jumanji 2 malo vysoký predpoklad na to aby neuspelo: Hral tam Dwayne Johnson, Je to pokračovanie bez pôvodných hercov, bez Robina Williamsa ,Trailer bol povrchný a fádny ,ale hlavne to ,že si film povedal ,že pôjde do kín v dobe ,keď sa bude premietať Star Wars a pokúsi sa mu konkurovať. Ale na prekvapenie všetkých sa z toho stala decentná komédia ,ktorá svojej predlohe hanbu určite nespravila. Dokázala zmiešať staré s novým a dokonca priniesla aj niečo nové a nevídané - herné klišé vo filme :D . Dokonca ten film dokázal zarobiť takmer 1 miliardu v čase ,keď sa premietal Star Wars. Čo viac si želať? Jedine to ,aby trojka (áno, trojka sa fakt točí) nebola len bezduchá vykrádačka dvojky. 77% a viac o filme neprezradím. ()

Sdoom

Ale jo, musím uznat, že má očekávání byla opravdu nízká a v tomto ohledu mě nové Jumanji mile překvapilo. Herci nebyli otravní, některé situace byly docela nápadité a vtipné a celkově ty 2 hodinky utekly a nenudily. Slušné 3 hvězdy. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)