Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

Mrkvič

Lepší tři. Atmosféra povedená a celkem se povedla skladba postav. Hádanky místností byly spíš jak na houpačce. Chvíli nahoře a chvíli dole. Dát čtyři hvězdičky nejde, protože 1) v Nezvratných osudech se umíralo efektivněji 2) Kostky měly lepší nápad 3) Saw (ač oproti prvním dvěma sériím tuhle nemusím) byla drsnější a dávala větší smysl. ()

BROKEN_

Podle mě silný nadprůměr. Úniková hra je nápaditá žánrovka, která má skvěle napsaný děj, postavy jsou do konce filmu zajímavé, a atmosféra velmi slušná. Únikové místnosti jsou největší tahák filmu. Hlavně třetí místnost, byla za mě TOP. Líbilo se mi jak si s každou místností tvůrci pohráli, tak to má být. Ano připomíná to Saw, akorát bez brutality, ale mě to nevadí, že si to bere ze Saw některé prvky, je to opravdu povedená žánrovka. Ve finále se snaží snímek kombinovat až moc věcí, které mi přišli možná krapet zbytečné, ale nevadí to, spíše jsem zvědavý s čím tvůrci přijdou v pokračování, které je již odklepnutý, a na režii se vrátí Adam Robitel, který mi přijde po technické stránce zručný režisér ( jeho Insidious 4 je tomu důkazem ). No uvidíme jaké bude pokračování, hlavně ať to moc nekombinují a více se soustředí na místnosti plus nějaké ty zvraty. Ale jinak se mi tahle série zamlouvá, těším se na pokračování. :) ()

oveckaoa

Ze začátku to tu bylo v červeném pak to začalo klesat a nyní se to ustálilo na 67 procent. Jinak se jedná o takovou lehčí verzi Saw a Kostky bez krvavých scén a spíše pro inteligenty (různé hledání indicií nápověd číselných kódů atd). Optimálně je to 60 procent za ten konec přihodím 20 a klidně bych bral další díl. P.s. dávejte si pozor na co koukáte existují 2 filmy se stejným názvem https://www.csfd.cz/film/439119-escape-room/komentare/ https://www.csfd.cz/film/507047-escape-room/komentare/ a jeden z podobným https://www.csfd.cz/film/664854-no-escape-room/komentare/ ()

elanius

(7/2019) Námet ala Kocka alebo Saw. Škoda trošku vágnejších charakterov a nie úplne stopercentných pascí. Priemerný filmík pre fanúšikov žánru dalo by sa povedať. Ovšem dobré promo pritiahlo skoro plné kino, čo som nečakal. Zároveň musím takto virtuálne pochváliť chalanov z Questerlandu. Niektoré miestnosti majú premakanejšie ako v tomto filme :) (6/10) ()

Phietros

Hodně vydřená hra ve stylu Saw. Jen hrstka lidí dostane příležitost si zahrát opravdu reálnou únikovou hru při které se umírá. Každá postava je nějak propojena s místnostmi a věcmi, které naleznou. Z počátku se to zdá být vtipné, ale záhy zjistí, že hra je opravdová a ten kdo jí připravil je zná do sebemenšího detailu včetně jejich minulosti. Začíná hra s časem ve které může zvítězit jen jeden! 70% ()

tnp101

SAW pro děti. Film drží nad vodou výprava na způsob videoherních levelů, což autorům umožňovalo odprostit se od reality a slušně si zaexperimentovat. Naštěstí je toho k vidění dost, protože jakmile jsem si přestal všímat cingrlátek kolem a začal vnímat také jiné aspekty, narazil jsem na hloupě se vyjadřující, šablonovité postavy a děj se zvraty, které se tváří inteligentněji, než ve skutečnosti jsou. Herci odvádějí standardní práci, pouze Taylor Russell přehrává jako v nějaké dramatické hře. Příště by mohlo stačit pojmout celkovou režii více ke komedii a mohla by z toho vzniknout zábavná franšíza na způsob Nezvratného osudu. 60% ()

Timak

Hodně to připomíná Kostku. Takže pokud vás baví tenhle typ filmu, tak tohle je jasná volba. Až do konce si nejste jistí, jestli to bude mít happy ending nebo co ... A kdyby ten film skončil o 5 minut dřív, asi by to bylo za plný počet. ()

Sany33

Ako sa ukazuje, hlavnou náplňou filmu je naozaj sledovanie šiestich postáv, ktoré sa snažia prebojovať cez niekoľko veľmi nebezpečných miestností plných hádaniek. S veľkou istotou hovorím, že toto si užije každý divák. Escape Room síce nekonkuruje príbehom, pri ktorých musí aj divák zapojiť svoju hlavu, no oceňuje tých, ktorí hľadajú len hlúpu a jednoduchú zábavu. Všetko sa to teda dá vyjadriť omnoho jednoduchšie. Escape Room funguje preto, lebo sa nechal odviazať, no zároveň nepresiahol svoje hranice. Držať šialenstvo na uzde znamená, že je omnoho uveriteľnejšie, čím sa stáva desivejším. Plytká zábava funguje aj z filmárskeho hľadiska, a to kvôli jej kombinácii s príbehmi jednotlivých postáv. To reťazovým efektom v dôsledku dovolilo hercom sa odviazať a prvky svojho charakteru odhaľovať v každej jednej vete dialógu. Za mňa veľmi slušná zábava. 73% ()

lykan9

Pokud chcete mít, i po skončení tohoto filmu, dobrý pocit, že jste se dívali na dobrý napínavý film, tak doporučuji film vypnout ve chvíli, kdy se přeživší dostane z poslední místnosti. Do té doby jsem byl totiž z Únikové hry nadšený a hlavně jsem byl napjatý. Co se však začalo dít potom, tak to mě nesmírně zklamalo, a to až tak, že z původně z mnou myšlených 5 hvězd, film kvalitou klesl o dvě třídy a dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli vůbec dám aspoň 3 hvězdy. Výsledek zachránili herci, kteří byli opravdu sympatičtí a člověk díky jejich výkonům měl komu fandit. ()

VanTom

Jednotlivé pokoje jsou perfektní, sice v reálu nerealizovatelné (sci-fi), ovšem jejich řešení – hledání indicií a klíčů – patří jednoznačně ke kladům této vyvražďovačky. Jinak jde o snůšku nelogických nesmyslů, zejména co se týče zázemí a důvodu celého projektu (SPOILER: otřepané internetové pobavení pro boháče, aneb společenská kritika, come on!). ()

Jaro.Krafcik

Rozhodnutie či ísť do kina prišlo len tento týždeň, po nekonečných odkladoch sme sa s veľkým fanúšikom filmov vybrali na naše prvé tohtoročné premietanie. Vedel som ze to bude dobré aj napriek celkom zapornejším hodnoteniam. Celé mi to prišlo ako taký mix sawa a určite sa tvorcovia aj tou filmovou sériou inšpirovali. Podarené herecké obsadenie neurazilo, dokonca prekvapila herečka zo seriálu daredevil, v tomto filme Amanda. Perfektná bola aj hudba a dokonca aj oldies pieseň Downtown. Veľká škoda že film ukázal hneď na začiatku malú časť z finále a tak cely čas viete kto vlastne “prežije”. Aj slabšie tempo v samotnom závere trochu ubralo na celkovom hodnotení. Ale myslim že tento film odštartoval filmový rok 2019 veľmi úspešne a oplatilo sa to vidieť na veľkom platne. 4,5* ()

ghatos

Zábavná, nenáročná jednohubka. Ty útěky jako v pohodě, ale problém u takového typu filmu je, že celá ta hra musí mít nějaký vyšší smysl. V tom je ukryt ten největší háček a tady se šlo bohužel tou nejjednodušší cestou. Jinak celkově slušné...59%. ()

JohnSmith

Nebylo to špatný. Dnešní fenomén únikovek se nějak projevit musel. Tak bych řek, že tu máme start nové série, která snad nebude mít sestupnou tendenci. ()

Ravi

Celkem slušná žánrovka ve stylu SAW a Kostky. Přišlo mi, že si to neklade za úkol něco překonat nebo utrhnout originalitou veškerou pozornost, ale že chtěl zkrátka někdo dobře natočit to, co už jiní před ním, ale takt trochu jinak. No proč ne, sice tomu chybí něco navíc, ale není to úplně blbý, takže pokud máte rádi tento druh filmů nebo únikovky, tak se vám to bude líbit. 60% = 3/5 ()

jefff

Po dobu konání samotné hry vcelku nápadité, svižné a napínavé. Herecky spíš průměrné, postavy mohli být zajímavěji vykresleny a v jejich vývoji jsem čekal nějaký zvrat. Konec mě spíš zklamal svým rutinním vyústěním, které se dalo čekat. Filmu také uškodilo soft zpracování. ()

blackkocour

Pokud jste už někdy viděly filmy podobného těsta, určitě vás nepřekvapí, že Úniková hra ničím nevybočuje ze zaběhlé tradice, a že mám s tímhle žánrem bohaté zkušenosti napovídá moje láska k celé frančíze Saw. Takže, už dopředu dokážu (snad) rozeznat role hráčů Člověče, nezamorduj se.. Dohromady jsou šest mimoňů, které charakterizuje každý stereotyp těchle samozvaných pastí. 1. Magnát v kravatě, co nesoucítí se "smrtelníky", a myslí jen na sám sebe. 2. Válečný veterán, nebo specialista na výbušniny a zbraně. 3. Obtloustlý hulvát, co znásilňuje ženy na parkovišti. 4. Srab [také ho můžem nazvat; panic], který do ničeho nejde a obvykle skape už na začátku [v tomhle případě, neskapal hned na začátku]. 5. Šlapka "servírka" a za 6. Nespicifická postava, která obvykle unikne z pasti a vyhraje. Zkuste si teď v hlavě vymést smítko pavučin, jaký typ vyhrávál tyhle záludné pasti. No, nezajimavý lidé.. těch tu bylo. Bohužel, film nedokázal udržet moji pozornost. Ve většině případě jsem jen trochu vnímal co se děje nebo jestli někdo ve hře zrovna zhebl, a kdo ne. Nečekal jsem ani od toho velký zázrak, tohle je jednoduše řehole Pasti, pasti, pastičky byly v tomhle případě zajimavé a trochu víc sympatické, než někde v špinavé lékařské ordinaci, s řetězem u nohy [mrk, mrk]. 3 hvězdy, jen za jiný formát a v zajímavých hádankách. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)