Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom. (Itafilm)

angelle

Je to rozhodne dobré spracovanie (najmä v detailoch). Čo sa týka skákania z jedného časového pásma do druhého, celkom mi to nesadlo, aj keď priznávam, v niektorých momentoch to malo svoje čaro. ()

cageyy

Moc jsem se na tento film těšila hlavně kvůli Timothée Chalametovi a musím říct, že mě dost zklamal. Vůbec jsem to jemu ani Saoirse Roman nevěřila. Pořád to vypadalo jako když herci hrají hru a ne film o skutečných lidech. Taky mě mátlo přecházení v čase. Asi jediný herecký výkon, který nezklamal byla opět Meryl Streep. Ta šílená teta byla výborná 😅 ()

margita figuli

absolutne pohladenie pre milovnika predlohy, ale pravdepodobne aj pre pribeh neznaleho. je saoirse ronan najlepsou mladou hereckou sucasnosti? pravdepodobne ano. myslela som si, ze filmova jo pre mna navzdy zostane winona, ale saoirse sa na nu bez problemov dotiahla a dala tomu este o cosi viac. a celkovo bolo obsadenie dokonale, kazdy hral ako keby nebolo zajtrajska a nechal v tomto rokmi overenom milovanom pribehu svoje ludske a herecke srdce. v knihe ma fakt hnevalo , a nedokazala som pochopit, preco jo odmietla teddyho. prislo mi to v kontexte pribehu nepochopitelne. v gerwigovej filme mi to tak trosku doplo a dalo sa tomu uverit. v niekolkych chvilach som zazivala extremne zriedkavy pocit, ze filmova adaptacia predcila kniznu predlohu a to je sakra co povedat. citim vdacnost. ()

miso.simon

Krásný, krásny, kraaasny film, rozhodně mezi 10 nej dram ever. Naprosto skvěle zahrané a já se na konci rozbrečel jak malé dítě a taky podruhé, abych si ověřil, jestli nemám navštívit odborníka, protože já sakra prostě nebrečím. Emma tam vypadá naprosto božsky, samozřejmě Timothée je luxusní a Florence? ... nevím do koho z nich jsem se měl dřív zamilovat. A ten konec je ... nejhezčí happy end jaký se mohl stát v jakémkoliv filmu, tak si říkám, och bože, kéž by se to stalo mně. ()

Whiterose

Verze z roku 1994 si tuhle novotu hravě natře na chleba! Přeskakování v čase, hysterické ženské juchání a kvokání, Chalamet vypadající oproti všem ženským hrdinkám jako jejich synáček, neustálý důraz na těžký ženský úděl nebo matka hlavních hrdinek coby předobrá světice páchající dobré skutky snad i ve spánku. Jestli na tohle musel nějaký muž jít do kina jako doprovod své partnerky, má můj upřímný soucit! Hvězdy dávám za opulentní výpravu, kostýmy a za Jamese Nortona. ()

McGuffin

Malé ženy, Little Women vyprávěné a režírované Gretou Gerwigovou podle klasické knihy Louisy May Alcottové, jsou soukromým příběhem o dívčím dospívání, rodině a lásce. Kdy se šikovnému vypravěči vždy nabízí dostatek kombinací k zaujetí publika. Ale je to stále stejné. Dětské problémy dělají z komára velblouda, dospělé naopak, mezitím staré známé kompromisy. Pokud bylo úkolem dospět, hrdinky, až na jednu mrtvou, uspěly. To se ovšem podaří ledaskomu. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

wendy221

Jedna hvězda dolů za nestárnoucí vzhled Teddyho, alespoň dobový knír by mu dodal na dospělosti. Vypadal vedle Amy jako její syn. ()

AutiXrist

Veľmi pekné i keď dievčenská romantika nie je pre mňa. Dievčatá skvelé, nádherné prostredie a Timotheéova improvizovaná žiadosť o ruku 👌🏻luxusne zvládnutá. Len škoda že Alcottovej/Join queerizmus ako aj ostatné v tej dobe neprípustné ženské správanie ostávajú tabu. ()

ElleElie

Nějakou dobu jsem se odhodlavala, než jsem se na to konečně podívala. Zvažovala jsem, zda se podívat na novou verzi nebo tu starší z roku 1994. Ale vzhledem k tomu, že mám moc ráda Saoirse, Emmu a Meryl a navíc jsou oba filmy hodnoceny skoro stejně dobře, vyhrála tato verze. Rozhodně to pro mě nebyla ztráta času ani zklamání. It was perfectly splendid! Plné mladých kreativních nadějí, úžasných malých žen. Úplně jsem z toho filmu dostala chuť naučit se na piano, nakreslit obraz a napsat knihu. Díky tomhle filmu jsem měla pocit, že pokud po něčem toužíme je to možné. Opravdu inspirující. Samozřejmě jsem také více uvažovala nad dobou, ve které se celý příběh odehrává, a jak to v té době ženy opravdu neměly jednoduché, pokud se chtěly opravdu samy realizovat a byt nezávislé. Z tohoto důvodu si velmi vážím, v jaké době žiju. I když by v dnešní době mohly být větší zdvořilost a respekt také v módě. Dokonce zvažuju, že si přečtu i knihu, i když nemám ráda čtení knih, pokud jsem nejprve viděla film. Za pokus to však stojí. Bylo by skvělé, kdyby bylo víc takových krásných a upřímných filmů. Málem bych zapomněla, musím na závěr ještě vyzdvihnout Florence Pugh, moc se mi líbil její herecký výkon. ()

jendys68

Tak pry nemuzu byt tak bezcitny, kdyz me zensky roman takhle dostal. Skvela rezie, casova nesouslednost neni pro vsechny, ale udrzuje divakovu pozornost, holywoodske hvezdy nejvetsiho kalibru skromne ve vedlejsich rolich podporuji perfektne slapajici tym mladych herecek. Vsechny jsou skvele, ale Florence Pugh ziskala me sympatie nejvice. Nadherny film. ()

opatstviolov

Skvělé zpracování klasické knihy, které je dojemné ale i vtipné. Celý film je popoháněn vynikajícími hereckými výkony, jak hlavních malých žen tak i ostatních. 9/10 ()

peproch

Film Little Women (2019) Grety Gerwig je mistrovským dílem této profesionálky, prokázala své mistrovství, mistryní se stala, když zúročila své herecké a scénáristické zkušenosti z předchozích filmů, vzala si tradiční téma, předlohu, v americkém světě něco zcela elementárního, co každý zná, dokonce nedávno zpracované (1994 režíe Gillian Armstrong hlavní role Wynona Ryder), obsadila vynikajícími hvězdnými herci a napsala nový, původní scénář, je to nová koncepce, časté časové prostřihy a posuny, a přitom je jasné, že Malé ženy jsou právě fikcí a krásnou vlastně venkovskou idylou, nehledě na to, že se odehrává v době občanské války. Je to opravdu založené na krásném filmování, krásných lidí v krásných rolích a opravdových emocích, hodnotných vztazích, samozřejmě že to je dokument o jiné době, Saoirse Ronan je vůdčím typem, vždycky byla v mnoha filmech, Timotheé Chalamet snad nikdy nezestárne, těžko je mu věřit, že by mu ve filmu mělo být přes 30, ano zažíváte tam jako divák, pokud to neznáte, navíc dobrodružství čtenáře, vlastně další reflexi ()

LiSaiFun

Nikdy předtím jsem o Malých ženách neslyšel, zakže mě celkem překvapilo, že je to už sedmá adaptace. Přiznám se, že ze začátku mi přišlo, že je to dělané pro ty, kteří těch šest adaptací viděli a taky četli knihu. Trochu jsem se v tom ztrácel, nevěděl, kdo je kdo a proč to pořád skáče v čase. Pak jsem se ale chytil a dospěl k tomu, že to je prostě jedna z hlavních charakteristik filmu, a že je funkční. Chronologie tady prostě není tou obvyklou šablonou, která by udávala, jak se jednotlivé scény a epizody budou řadit za sebou. Film nám ta období vypráví jakoby všechna najednou, a pokud situace, o které mluví, potřebuje vysvětlení nebo porovnání s jinou dobou, prostě to hned udělá. Samozřejmě, že je to možné díky tomu, že děj není nijak složitý, jinak bychom se v tom opravdu beznadějně ztratili. Ale na druhé straně, vyprávění je i díky tomu ohromně živé, a vtáhne vás - ani ne do děje, spíš do té atmosféry. A navíc - co záběr, to skvost. Jak exteriéry, tak interiéry. Propracované do detailu. ()

SilverC

Časová postupnosť a prelínanie deja medzi minulosťou a prítomnosťou bolo pomerne chaotické. No ako náhle divák pristúpi na túto režisérkinu hru čaká ho veľmi podmanivý snímok s očarujúcimi malými/ veľkými ženami. Jednoznačne veľmi príjemná pohodová záležitosť. Ku ktorej sa časom istotne vrátim. ()

Akinaz

Obsazení nových Malých žen je skvělé, kameře a scénáři se také nedá nic vytknout, ale pro mě asi navždy bude Jo Marchová opravdu Winona Rider, Beth úžasná Claire Danes, Amy v podání Kirsten Dunst, krasavec Laurie, kterého ztvárnil Christian Bale a matka dívek- skvělá herečka Susan Sarandon. V tomto podání jsem se do Malých žen zamilovala a jak se zdá, ta láska přetrvá i nadále. Je pravdou, že nová adaptace se striktně drží předlohy i co se skákání času týče. Prolínají se nám tady dvě časové roviny. Jednou je současnost, kdy Jo a její sestry jsou už dospělé a doba před sedmi lety, kdy se poprvé seznamují s Lauriem a navazují s ním přátelství. Ve verzi z 94. roku se nic takového neděje… Děj začíná v době seznámení se s Lauriem a postupně graduje a vyvíjí se společně s tím, jak dívky dospívají. Díky tomu si divák může naplno vychutnat všechny příchozí emoce… není o nic ochuzen, protože nic není známo dopředu. Co musím vyzdvihnout je obsazení Friedricha (Louis Garrel), protože zde nebyl natolik zřetelný věkový rozdíl mezi ním a Jo Marchovou (Saoirse Ronan). I přes toto zlepšení mi mezi nimi chyběla patřičná chemie. Naproti tomu partnera Winoně dělal Gabriel Byrne a i přes ten věkový rozdíl to mezi nimi jiskřilo jak o půlnoci na Silvestra. Z nových Malých žen mě příjemně překvapila Emma Watson, která ztvárnila Meg velmi věrohodně a s patřičnou grácií. Dokonale zapadla do dané doby. Závěrem tedy mohu pochválit jak herecké obsazení, tak kameru i scénář. Jedinou nevýhodou tohoto snímku je, že už byl natočen v roce 1994 tak bravurně, že ho v mých očích jen těžko další adaptace předčí. A přesně to se stalo. Pokud jste ještě neměli tu čest ani s jednou adaptací, nedá se mu nic vytknout. Vřele ho doporučuji všem, kdo má rád klasické autory. ()

eoj

Všechno fajn, akorát to není film pro mně. Ale na druhou stranu jsem ty 2 hodiny celkem dal bez velké nudy - takže nakonec lepší 3* ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)