Adaptácia klasického románu L. M. Alcottovej o štyroch dospievajúcich dievčatách s odlišnými povahami v období americkej občianskej vojny. Rodina Marchových sa musí zaobísť bez otca, ktorý je na vojne a hlavou rodiny sa stáva rázna, ale láskavá matka. Jej výchova sa nesie v duchu pomoci druhým, súdržnosti a obetavosti. (STV)

Ukážka z filmu

Mahalik

Pýcha a předsudek na sněhu a bez bahna. Tak bych ve zkratce popsal toto dílo. Nevím, jestli si Louisa May Alcottová brala příklady právě od Austenové, ale když máte na plátně kopu vdavekchtivých holek, tak to prostě svádí k porovnávání.__ Je pravda, že tíhnu k těm filmům, které mají takovou tu rodinou atmosféru. Zapálenej krb, za okny padá sníh a na houpacím křesle dřepí úžasná Winona Ryder a plete svetr. Ta intimita toho všeho je prostě nádherná a když do toho všeho začnou hrát tóny Thomase Newmana, je zaděláno na -eine typische romantische filmische :D Škoda, že takové filmy se netočí a když už jo, tak je to sladkobolný kýč. Ehmm, jakoby Malé ženy nepatřili do této skupiny :D ()

Seti

Věřím, že dámská srdce (a nejen ta) musí nad tímhle kouskem vážně plesat - barák plný pokrokových ženských, co se o sebe umějí postarat i navzdory nepříznivým podmínkám. Původně jsem na to koukal hlavně kvůli mému oblíbenci Christianu Baleovi, který tu sice neměl moc co předvést (bylo by zajímavé, kdyby vtrhnul do Marchovic baráku se sekerou v ruce a Winona Ryder by mu řekla : "Oh Laurie, proč máš pláštěnku...?" Modří jistě vědí:-), ale i tak to bylo...hmm příjemné. Komu se líbila Pýcha a předsudek, tak by měl určitě zkusit i Malé ženy. ()

Chrysopras

V podstatě očekávaný průběh, i když jsem knihu nečetl a přesto mě ten závěr hodně dostal. Nevím, jestli to tak je, ale řekl bych, že lidi s více sourozenci to prožívají ještě víc... každopádně to u mě tak bylo :-). No a když se k tomu přičte to skvostný obsazení, kde vidíte několik hodně mladých budoucích hvězd plus Thomas Newman. A hlavně Winona! Skoro jsem zapomněl jak skvělá herečka to byla. Pohlazení tohle vidět. ()

nascendi

Nedokážem si vybaviť dôvod, pre ktorý som si tento film nahral, ale súčasne som na seba hrdý, že som ho dokázal dopozerať až do konca. Pravdepodobne to nie je zlý film, hrajú v ňom známe herečky aj Christian Bale, hudbu zložil Thomas Newman, všimol som si viacero krásnych záberov charakterizujúcich prostredie a dobu, v ktorej sa príbeh odohráva. Ale určite je to film pre úplne inú cieľovú skupinu, než predstavujem ja. A také filmy bez ohľadu na ich objektívnu kvalitu u mňa končia s troma hviezdičkami. ()

Matty

Knižní předloha může být zásluhou své epizodické struktury různě přeskupována, aniž by došlo k narušení základního dějového oblouku. V tomto případě jsou jednotlivé události šikovně poskládány tak, aby byl zvýrazněn emancipační motiv románu. Nejde ale o žádnou násilnou aktualizaci (edukativní tón byl oproti předloze naopak oslaben a vyprávění je díky tomu odlehčenější). Film nám prostřednictvím dialogů a charakterizace postav pouze dává zřetelněji najevo, nakolik byly v dané éře ženy znevýhodněné oproti mužům, kterým patřil veškerý majetek i rozhodovací pravomoce a mohli se ve veřejném prostoru pohybovat a realizovat mnohem svobodněji. Sesterství hrdinek a jejich láskyplný vztah k matce tak nevnímáme jenom jako projev jejich dobrosrdečných povah, ale zároveň jako reakci na znevýhodňující společenské normy a de facto existenční nutnost. Kdyby nedržely při sobě a navzájem se nepodporovaly (v nemoci i ve zdraví, v práci i studiu), byly by bez peněz a bez moci a mohly by leda pasivně čekat, až si je najde zámožný nápadník. Za velké plus, přispívající k hřejivé domácí atmosféře, považuji vedle výpravy a živé mizanscény (uvědomujeme si děje probíhající paralelně v různých plánech akce i mimo obraz) skvělý casting a dobrou sehranost mladých hereček, jimž dominuje Winona Ryder, nádherně přírozená, když se směje, když je smutná i když má bojovnou náladu a hájí své právo. Mimo jiné právo svobodně se vyjadřovat, ať jste muž, či žena, jehož oslavou jsou Malé ženy především. 80% Zajímavé komentáře: Madison, matt85 ()

• Film je natočen podle světového knižního bestselleru "Little Women or Meg, Jo, Beth and Amy" z roku 1868 od americké autorky Louisy May Alcottové. (Yardak)
  • Opera, na kterou vzal prof. Bhaer (Gabriel Byrne) Jo (Winona Ryder), se jmenuje "The Pearl Fishers" od Georges Bizeta. (zuza99)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (viac)