Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom. (Itafilm)

Kikinn_

Krásné moc krásné. Herecké obsazení je na výbornou a do toho jsem zapomněl že jednu roli obsadil Bob odenkirk což jsem se jako začal smát nebudu lhát. Dále bych chtěl zmínit jak moc se mi líbí vztah mezi Beth a tím dědečkem Lauriho. Šlo vidět jak moc si jí vážil a taky jak krásné dokázala hrát na klavír a rozeznít jeho velký dům. Jediná věc proč se to ostatním nemusí líbit je ,že je to až moc barevný a romanticko komedialní jinak je to super film doporučuju ()

Janca

Má to nějaké skvělé momenty a zajímavé myšlenky. Herecky dosti zajímavé, nuda to nebyla. Dokonce mi ani nedělalo problémy ono tak často zmiňované přeskakování mezi dvěma časovými rovinami. Ale na mne je to film příliš idealistický a místy přeslazený. Chápu, že pro některé lidi to může být srdcovka – pro lidi, co jsou rodinný typ a nade všechno zbožňují rodinu, která se hašteří a hádá a mezi tím se miluje. Přestože jsem závan rodinného krbu občas cítila i já, zkrátka takový typ nejsem a proto nemůžu dát víc než 3 hvězdy. ()

Nellie Lovett

Po druhém shlédnutí to vidím tak na 3,5*. Pokus o modernější adaptaci románové klasiky bohužel dopadl nemastně neslaně. Jediné, co opravdu oceňuji oproti předchozím verzím, je Florence Pugh, která dokázala dodat "nejkrásnější sestře" zajímavý rozměr. Líbí se mi i maminka v podání Laury Dern, výkony Saoirse Ronan a Elizy Scanlen mě neuráží. Koho ale napadlo obsadit Emmu Watson jako Meg? Mám pocit, že se jí nepodařilo zachytit ani jeden povahový rys této postavy. Chemie mezi Jo a profesorem je absolutně na nule. Pokud chtěla Greta Gerwig poukázat na to, že autorka v knize Jo původně nechtěla provdat, mohla tu alternativní linku alespoň ztvárnit přesvědčivě – stejně jako je tomu v původním příběhu. ()

Moco

Dát dohromady mladé nadějné herečky, zasadit mezi ně ostřílené hvězdy, jako Laura Dernová, Chris Cooper a Meryl Streepová, a to celé zabalit do vynikajících kostýmů, výpravy a atmosféry klidu – to všechno se najednou podařilo filmařskému týmu okolo autorky a režisérky Grety Gerwigové. Výsledkem je zdařilý snímek plný života a pohnutých osudů. Osobně jsem se velice bavil. Je to takové malé komorní drama o čtyřech sestrách, jedné matce a několika blízkých přátelích – ale zároveň skutečně… skvěle zvládnuté filmové umění. ()

veruna.b

Musím se přiznat, že začátek mě málem odradil.. bylo to na mě až moc ztřeštěné a "happy". Až jsem si v duchu říkala, v jakém světě to dnes žijeme, že mě nudí něčí radost a smích :DDD ale film mě chytl a do hodiny jsem přistoupila na tu šťastnou hru a bavila se spolu s ženami. Je pravda, že film bych rozhodně nedoporučovala mužům a kterákoliv žena, která se rozhodla na tento film dotáhnout svého muže by se měla dvakrát zamyslet, protože může druhý den skončit v obyváku na gauči zíráním na nesestříhanou verzy "Ponorky" od Wolfdanga Petersena, (která má 293 minut!) Z čisté pomsty mužovi - samozřejmě. A není se čemu divit. Tento film, je fakt typicky netypickej "chick-flick movie". Není vlastně ani tak feministickej (jak jsem se bála). Skvělé herecké výkony - především bych vypíchla roli Amy, kterou ztvárnila Florence Pugh které podle mě tento film slibně odstartoval kariéru. Její proměna z 14-ti leté dětské, umíněné, zákeřné, ale přesto naivní holčičky po sofistikovanou, uvědomělou a velmi chytrou dvacítku byla vskutku skvělá. Všechny ostatní herečky hrály tak nějak obstojně, jak by se od hereček jako je Saoirse (nikdy tohle jméno neumím napsat správně!) Ronan, Emmi Watson, Laury Dern a Meryl Streep čekalo a čeká :) Ničím zvláštním nepřekvapily a skvěle se doplňovaly. Jejich pánské protějšky mě vůbec nezaujaly :( Ale o nich film vlastně moc nebyl.. z kina jsem odcházela s úsměvem na rtech a se skvělou náladou a určitě se ráda na film podívám ještě několikrát. Délku filmu (135 minut) jsem si uvědomila jenom díky hroznému polstrování křesel v kině (Cinestar na Andělu), po hodině už jsem nevěděla jak si tam sednout. Ale bolest zadku jsem si uvědomovala, a proto dávám jenom 4 hvězdičky z pěti :D ()

The_woman

V prvom rade sa započúvajte do dialógov a monológov hlavných postáv. To čo sa Vás skutočne dotkne sú stále platiace situácie, v ktorých sa ocitne žena vo svojej dospelosti. Za mňa, mal film skvelé spracovanie aj čo sa týka herečiek, deja, kamery, hudby a pod.... ale takéto historicko-romantické drámy nemusia sadnúť každému. Avšak to čo zažívajú mladé ženy z chudobnejšej rodiny zasiahne každého. Pretože každý sa raz v živote musí rozhodnúť kam so svojim životom a vďaka rozdielnym povahám sestier si v každej nájdete kúsok zo seba. Na Slovensku a Česku chýbajú takéto filmy feministického zamerania. Stále ju u nás zobrazovaný ako strašiak, ale možno vďaka takýmto filmom by mladí ľudia pochopili o čom v skutočnosti je. ()

dalia

Velmi vydařená adaptace románu a krásný příběh, citlivě zahraný. Stejně tak kostýmy a hudba se vydařily. Malou výtku bych měla k tomu, že časové skoky bylo hlavně zpočátku obtížnější sledovat a mohly působit matoucím dojmem. Jakmile si ale na ně divák zvykne, nakonec do sebe vše zapadne. Také vzhledem k tomu, že se příběh odehrává v době a těsně po skončení americké občanské války je zde vše takové překvapivě čisťounké, úpravné. Nicméně celkově je to velice příjemný a milý film a hezké pohlazení po duši. ()

vinson003

Na tu dobu jistě velmi poutavý příběh. Všechny holky byly tedy až na klavíristku s dobrý srdcem ohromné ženy. Všechny temperamenty se navzájem doplňovaly a zrály až k vítěznému konci, kdy vyhrává duch. Vasány jednotlivých postav nakonec mizí a všichni se proměňují v dokonalé bytosti, které dělají to, k čemu jsou v té době, ale i ve skrytu duše vyvoleny. Již jednou viděno s W. Rider, mohu říci, že podobně povedené zpracování i s podobně silnými herečkami. Nejedná se o velkou událost, ale jen příjemný příběh o přátelství a dokonalých rodinných hodnotách, což je memento dnešní doby. Fajn tři a půl. ()

MayB2

Z hereček byla nejlepší Meryl Streep jako protivná babizna, děvčata mi připadala moc stará – lepší obsazení má podle mě adaptace z roku 1994 (hluboký hlas Florence Pugh opravdu nesedí k Amy, které je na začátku 12 let). Timothée Chalamet vypadal proti dívkám téměř dětsky. Nakonec byly nejlepší ty scény s nakladatelem, pošťouchly tu látku do moderna. ()

Regeindy

Mohl bych napsat, jak mi vadilo skákáni v čase, jak všichni vypadali pořád stejně, jak jsem Pugh tu malou lehce rozmazlenou holčičku ani na vteřinu neuvěřil, ale hlavní nevýhodu tohoto filmu zůstává bezchybně natočená a zahraná verze s Winonou Ryder z 94 roku, s kterou prostě nejde film nesrovnávat. Ronan i Dern si nominaci bezpochyby zaslouží, byl to krásný doják ... nebýt dokonalejší starší verze hodnotil bych určitě jinak. Hold nevýhoda remaků :) ()

Adelita

jak jsem se těšila na známá herecká jména, nejvíc mě nakonec bavila pro mě do té doby neznámá Florence Pugh v roli Amy (má nejméně oblíbená postava jak v knižní předloze, tak ve filmu z roku 1994).. neříkám, že verze z 1994 je skvělá, ale chronologické vyprávění má prostě něco do sebe.. tady to přeskakování sem tam bylo dost rušivé a matoucí, a to jsem četla knížku a viděla již zmíněný film s Winonou… za mě zklamání; komentář: Unnamed ()

Evanlyn

Malé ženy jako knihu miluju. A zbožňuju filmové zpracování z roku 1994. Proto jsem se na další zpracování těšila, ale zároveň jsem byla celkem skeptická jestli se to povede. Řeknu to takhle....po kostýmové, scénografické a celkově výtvarné stránce je ten film naprosto dokonalej. Bohužel zpracování příběhu a jednotlivých vztahů mezi všemi postavami celkem pokulhává. Obzvlášť v první polovině filmu. Myslím, že člověk, který ten příběh nezná (ať už se jedná o knihu, film nebo serál), nemůže ten příběh vůbec pobrat. Je tam hrozně moc rychlých scén, a některé jsou tak uřvané, že z nich vůbec nedokážu pobrat pocity. Co se týče obsazení... Saoirse Ronan jako Jo zbožňuju a Timothéeho Chalameta jako Lauryho taky zbožňuju. Nicméně jsem mezi nimi necítila takové pouto, jaké ve skutečnosti měli. Myslím že ve verzi z roku 1994 se jim to povedlo víc. Emma Watson jako Meg celkem ušla a Eliza Scanlen jako Beth celkem taky i když jsem si k ní taky během první půlky nedokázala najít vztah. No a jako poslední Amy. Postavu, kterou máte vlastně v její dětské části hrozně nesnášet. Myslím, že to se i celkem povedlo. Ale stějně mi její postava vadila nejvíc a to hlavně z toho důvodu, že v obou časových osách filmu ji hrála jedna a ta samá herečka. Myslím, že Florence Pugh ji hrála skvěle a dokonale se na ni hodila. Jen bych do její asi 13 ti leté podoby zvolila někoho jiného. Florence totiž opravdu nevypadá na 13 a hlavně její hlas je ten nejsilnější a nejdospělejší ze všech sester. A při scéně kdy brečí před okny Teddyho a vzteká se, působí opravdu komicky. Co se týče zakončení...no všichni víme jak to skončí a všichni stejně milujeme Jo a Lauriho dohromady. Proto je opravdu těžké vidět je každého s někým jiným. Pravdou ale je, že oba potřebují ve vztahu někoho jiného s jinou osobností, protože jsou si tak hrozně podobní. Samotné zakončení bylo jedno velký klišé, ale co už. Z filmu odcházíte celkem dobře naladění. ()

Monika95

Film o pocitech, ženách, normálním životě. Střídání dějových linií a emocí má velký efekt, probulíte celej film a vlastně nevíte proč. Moc hezký :) ()

Vasina

Zatím jsem nečetl předlohu, takže nevím, nakolik jí filmové zpracování odpovídá. Dějem se proplétají dvě časové roviny s odstupem 7 let a je trochu náročné je od sebe oddělit, protože ústřední 4 hrdinky vypadají více méně stejně. Jakmile ale proniknete do děje, dá se to zvládnout. Film nemá klasickou dějovou strukturu "seznámení s postavami - zápletka - rozuzlení - happyend". Epizodně vypráví příběhy 4 mladých sester z doby neodvratně končícího dětství a později, kdy už jako mladé ženy zaujímají pevné místo ve světě dospělých. Kdy každá jedna má ambice a touhy po seberealizaci, po vyjádření vlastní duše, ale nakonec s uspokojením přijímají úlohy, které jim tak nějak vnutí život. Své role přijímají podle svých povah tu s vděkem, tu s bouřlivým vzdorem a občas pod vlivem názoru jejich matky, podle níž se pro dobrou věc má obětovat co nejvíc. Citlivější kousky budou na nejednom místě zatlačovat slzu dojetí. Herecké výkony dobré. Ani jsem netušil, že Chris Cooper je schopný role klaďase :-D. A Emma Watson nepotřebuje vůbec k hraní tělo. Všechno obstarají grimasy a mimika, což jediné mě na filmu trochu štvalo. Rád jsem viděl po čase Lauru Dern, které role vyloženě sekla, a Meryl Streep se úlohy uštěpačné tety zhostila také na 1. ()

lulundia

Předem upozorňuji, že budu převážně prskat. Bála jsem se, že nezkousnu Hermionu-Meg, ale ta nakonec docela sedla a překvapivě se ukázal jiný problém. Kterého chytráka, ptám se, napadlo zpřeházet časovou osu příběhu?! Taková šance, takových kladů - krásné prostředí, konečne rozvedené příběhy mladších sester, poetické vyprávění. Ale kdybych neznala starší verzi, úplně se ztrácím. Kamarádka mi potvrdila, že se v tom ději příšerně ztrácela. Věřila jsem jí to. Je mi jasné, že ty střípky nešly jinak spojit a tak je seskládali jak to zrovna vyšlo. Podle mě zatraceně špatně rozhodnutí. A co nejmladší sestřička, která skončí s Teddym? Proč hrála dospělá slečna i svou menší a tudíž i logicky mladší verzi? Vždyť to bylo tak vidět. A co profesor Friedrich? Tohle že je postarší filosof? To je mladý hejsek jak vystřižený z laciných románů. A přitom jsem se tak těšila na novou verzi, všichni to chválili, vypadalo to tak pěkně. Ale bohužel, starému příběhu se nevyrovná. Nechápu co je to teď za módu točit stále dokola ty samé verze (Orient express, Malé ženy,...), a hlavně u těch verzí, které už dokonalé jsou. Nechápu, proč jsou z tohoto filmu všichni tak nadšení, mě to obrovsky zklamalo. Tři hvězdy za dobrý výběr hereček a zajímavé nápady. To ale na skvělý film nestačí. ()

mariannda

Chtěla bych být stručná. Verze z roku 94 mě nějak dvakrát nedostala (skalní fanoušci prominou), hlavně kvůli obsazení, fakt nemusím Winonu a Batman Laurie mě taky vůbec nepřesvědčil, pro mě průměrný film, kde vyniká tak snad akorát začínající Claire Danes, která ale zas nemá tolik prostoru. Tady nemůžu vytknout absolutně nic, obsazení je naprosto bezchybné do nejmenší roličky, Saoires by si oskara zasloužila, dostatek prostoru, který naplno využila,pecka, bohužel dostala přednost stárnoucí Bridget..a a ten sladký Laurie, trefa. Herminona už víc není Hermionou, vyrostla ze škatulky, už v Krásce se vyloupla z ulity "ta z Harryho Pottera" a Florence s Elizou také skvělé. Skákání v čase mě nerušilo ani trochu, naopak bylo tak nenásilně zakomponované, vše mi sedělo, ani jednou jsem se v ději neztratila. Milý film přitom nepřeslazený, takto nevypadá červená knihovna, ale vyspělé skvěle uchopené a ztvárněné dílo. Tleskám. Jinak teda čumím, jak se z nás i našich bratrů z východu stali znalci filmového průmyslu dle některých komentářů..Ale vlastně, já zapomněla, vždyť my vlastně víme všechno nejlíp a jak se to má správně dělat VŠECHNO.. ()

J.Lover

Greta Gerwig je geniální režisérka. Dvě dějové linky které se v paralelách proplétají představují nový pohled na americkou knižní klasiku. Obsahuje pasáže, které jsou vtipné, ale zároveň i smutné bez toho aby tlačily na pilu. Nic není zbytečně vyumělkované, postavy se chovají lidsky. Saoirse a Timotheé mají skvělou chemii a do těchto rolí se podle mě náramně hodí. Přijde mi trochu škoda, že v konečném zúčtování Oscara získaly pouze kostýmy. 5/5 ()

zajpton

Spousta klišé zaobalené do pěkné výpravy, kostýmů a s plejádou tříáčkových hollywoodských hvězd. Právě herecké výkony dávají známému příběhu přidanou hodnotu a divákům, znajícím předešlá zpracování důvod, proč vidět novou verzi. Trvalo mi uvědomnění si, jaký typ filmu sleduji, proto jsem měl chvíli problém s jakousi patetičností a s již zmíněnými klišé. Nakonec však zafungovaly i ty emoce a z kina jsem odcházel spokojen. 4* ()

barny120

Príliš babský film.. rozmaznaný, naivný a vyčačkaný. Bolo to príliš dlhééé. Jediné pozitívum filmu boli relatívne sympatické herečky. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)