Vo vianočnej novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, čo záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami… (Itafilm)

Deschain

Pre mňa najlepší moment: púšť a kúštik melódie z Lawrence of Arabia od Mauricea Jarrea. Prvý film ma bavil viac. (Cinemax IMAX 2D - 15.1.2020) ()

eraserhead666

Po otřesné dvojce jsem se fakt obával nejhoršího. Kupodivu to ale bylo poměrně dost zábavné. Jako jo, prosté, jednoduché, místy podbízivé a digitálně onanistické, ale poměrně často jsem se zasmál, což mě překvapilo i potěšilo. ()

ARI50

Zamíchaní postav bylo slušně ale ne ohromující, spíše to byl guláš než zábava. Příběh byl slušný na pokračování ale očekával jsem mnohem víc než jsem dostal. Herecky bomba ale k obrovské dokonalosti to přeci jen scházelo, pokračování šlo níže. ()

Necrotongue

Proti předchozímu dílu došlo tentokrát k jasné devalvaci příběhu. Když jsem poprvé viděl Dannyho DeVita, neměl jsem radost, stejně jako minule mě ale hra na rozdíl od reality uchránila některých nechtěných záležitostí. Nakonec mi přišly nejvtipnější ty herní postavy, které byly avatary Eddieho a Mila. Vtipných scén jsem si tady našel docela dost, takže mě mrzí, že si scénáristé pořádně nevyhráli s celým příběhem, který byl opravdu citelně slabší. ()

luka4615

Snímek z roku 2017 byl povedenou trefou do černého, ke které se velmi rád vracím. Vyskytuje se zde totiž vydařený koktejl skvěle natočené akce s tunou odlehčeného humoru. Bohužel, snímek z roku 2019 s podtitulem "The Next Level" tyto ingredience přetavil do olbřímí generické "CGI" podívané, u níž se bohužel budete po většinu času znuděně dívat na hodinky. Je zde sice více akce, více lokací a více postav, nicméně to pojivo, které drželo předchozí snímek tak dobře pohromadě zde zkrátka už není. Ve finále tedy dostanete pouze klipovitou smršť akčních scén a pár povedených gagů. Jako nenáročná "vata" na volný večer to sice nějakou tu službu udělá, nicméně na důstojné pokračování je to vážně hodně, hodně málo. Škoda, snad příště. (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Are you having a heart attack? Breathe! Breathe! His whole left side is shutting down!“ ()

Morholt

Sice trošku dlouhá, ale jinak poctivá zábava pro celou rodinu, která je sice o něco slabší než předešlý díl, ale i tak dokáže ty dvě hoďky udržet pozornost. Přibylo pár postav i několik výzev pro herce, kteří v rámci svých možností obstáli, CGI má solidní úroveň a několikrát jsem se zasmál. A víc jsem ani nechtěl. 70% ()

Lucasion

Zatímco u jedničky stačilo vypnout mozek a užívat si dobrodružnou jízdu. Tak u dvojky by neobstálo, ani kdybyste mozek nechali jít na dlouhý vandr. Takže zatímco u jedničky jsem se vlastně bavil a věděl jsem, že koukám na průměrnou zábavu. A že jednička byla alespoň zábavná. Tak dvojka je prostě jen natahovaní a mlácení slámy. Ten film nemá jedinou zajímavou nebo originální scénu. A když už jsem to jedničce jednou prominul a přimhouřil oko. Tak tady jsem mhouřil tak, že jsem málem usnul. Zbytečné dojení série, které nepřineslo vůbec nic. Škoda, mohla to být alespoň stejně dobrá zábava jako poprvé. PS: Rozumějte "poprvé" v 2017. (45 %) ()

Rohy212

Jumanji: The Next Level má pár nápadů, které posouvají na novou úroveň (ha!) sequel k překvapivě povedené akční komedii. Tady je moc postav, dlouhý úvod, a i vtipy fungují lépe, když je vše při starém. Awkwafina je fajn přídavek. Danny DeVito také, ale jen když ho hraje někdo jiný. 2,5* ()

Lacike

Jednotka mi sadla dokonale, ale dvojka bohužiaľ potvrdila moje obavy, že vymeniť polovicu hlavných postáv nie je dobrý nápad. V prvom diely si ma získali práve postavy teenagerov a to jak sa správali v telách avatarov. V dvojke sa vrátili avatary, ale Rock a Hart predstavujú nové postavy dvoch dedkov, ktorí sú celý čas zmätený a zmôžu sa len na otázky: čože, prečo, čo to má znamenať? Tým pádom úplne zabili dve hlavné postavy. Jack Black tentoraz tiež nie je tak vtipný, keďže už nepredstavuje ženu alebo mladého černocha a na tom nič extra zábavné nie je. Jediný kto ostal tak ako minule je Karen Gillan, ktorá je stále sexy, ale už nie je tak roztomilo naivná. No a to, že Spencer je zrazu v tele ženy Awkwafiny tiež nijak nezúročili. Sakra, kde sa stratil humor? Videoherný systém tiež ničím novým neozvláštnili a len sa opakujú veci z minula. Akčné scény su síce o niečo výpravnejšie ale zato oveľa viac CGI horšej kvality. Najviac ma mrzí absencia skutočných kaskadérskych scén a minimum bitiek, ktoré za nič nestoja, keďže sú komplet prestrelené CGI. Celkovo ma to vôbec nebavilo. Toto pokračovanie pokazilo všetko, čo v jednotke tak skvele fungovalo. 4/10. ()

ScarPoul

Pre mňa funkčnejšie ako Welcome to the Jungle. Jednak je to zábavnejšie, akčnejšie a má to aspoň naznak príbehu. Kasdan je sebavedomejší, netlačí na pílu a necháva vtipy krásne doznieť. Stále je to digitálne ako šľak a záver je správne cukrový ale aspoň z toho cítiť dobrodružstvo.. čo na tom, že vzťah sú povrchné.. a ak by vznikla tretia časť a niesla sa v podobnom duchu, asi by som si ju užil. Sú to síce 4 slabé hviezdy ale naozaj som sa na tomto zabavil. A Danny DeVito je malý Boh. ()

MoiJe

Nic moc. Par momentov pobavilo dobre, ale vacsina deja bola vsadena na nechapajucich dedkov a to sa rychlo stalo... starym. K CSFD projekcii: po minulej, kde ludia sedeli na schodoch, teraz bolo poloprazdno a dostali sa dnu male deti i paka, co sa pocas filmu opakovane fotili so zapnutou mobil-baterkou a v polke po chvili postavania v obraze odisli unikovym vychodom, takze jasne ze prisla zamestnankyna skumat preco. Proste zjavne boli v kine prvy krat v zivote. ()

kepiash

S velkým uznáním jsem sledoval jak si herci dokázali poradit s tím, že se v průběhu měnila osoba, která ovládala jejich avatar. Všichni dokázali dobře měnit své vystupování, takže nebyl žádný problém sledovat kdo koho vlastně představuje. Za to smekám klobouček. Ale nejen pro to je pro mě Next level o chlup lepší než jednička. Především oba dva senioři přidali do světa Jumanji spoustu vtipných momentů, při kterých jsem se hodně nasmál a to je asi ta hlavní motivace se kterou člověk na podobný film kouká. Proč hledat za každou cenu v každém filmu nějakou hlubokou myšlenku, nebo spekulovat nad tím, že po dějové stránce má scénář své mouchy? Někdy je nejlepší prostě jen vypnout hlavu, smát se a odpočinout si po náročném dni v práci. Pokud to uděláte, užijete si dvojku Jumanji tak jako já. ()

JohnCZ

Bavilo mě to o fous víc, než díl předchozí. Dějově je to sice furt o ničem a humoru lehce ubylo, ale je to výrazně pestřejší. Nové postavy, více lokací, zábavnější akce a velkolepější CGI. ()

Padme_Anakin

Mám pocit, že na další level se Jumanji neprodralo, alespoň v mých očích ne, víc postav a víc triků nejde v tomto případě ruku v ruce s vtipem a nadhledem, který se mi u předchozího dílu tak zamlouval. Za Dwaynea, tj. za jeho vytrvalé pokusy hrát, přihazuji ušmudlanou třetí hvězdičku, on mě svým způsobem baví a většinou i rozesměje. ()

corpsy

Kto by to bol čakal? JUMANJI 2017 bolo príjemným filmovým prekvapením, ktoré uspelo divácky a aj kriticky. Môže sa niečo také stať aj pri ďalšom pokračovaní? Tento rok to veľmi sequelom nešlo, ale toto je veľkolepá výnimka. Dokonca aj Skala si vylepšil svoj herecký register a podáva naozaj skvelý herecký výkon, pričom minule sa mu to akosi zadrhávalo. Od začiatku sa tu fičí na plné obrátky a vôbec sa nespomaľuje, pričom hlavnou devízou tohto úkazu je výborne napísaný scenár. ĎALŠÍ LEVEL je presne ten vianočný blockbuster ( teda okrem tohtoročných STAR WARS, ktoré ale tak nejako vianočnú atmosféru neobsahujú ), na ktorý sa oplatí vyraziť a užiť si poriadnu dobrodružnú jazdu. ()

ConanVJ

Pěkná odreagovačka u lteré mě nebavilo prvních 20. minut, ale pak se to rozjede. Akce je zde hodně a skvělých efektů také. Příběh je jednoduchý a některé vtipy také pobaví. Za mě 80% :) ()

PauloZ

Vyborna zabava, prijde mi, ze to nijak neupadlo od jednicky. Mozna az na tu zaverecnu 20 minutovku, kde to trosku pookrehlo, jsem se fakt bavil paradne. ()

ledzepfan

Víceméně ten samý dojem jako u prvního dílu: Jednoduché, svižné, víceméně zábavné a vkusné dobrodrůžo.. Tak nějak fakt věřím těm hercům, že jsou to postavy v nových tělech a to vytváří ve filmu zvláštní dynamiku.. Taky je fajn, že to celé opravdu funguje jako týmovka, přestože čistě papírově by na sebe DJ měl stahovat veškerou pozornost... Prostě, na jednorázové vypnutí mozku je to OK ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)