Vo vianočnej novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, čo záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami… (Itafilm)

bararich8

Možná ne tak povedené jak dvojka, ale mé to dokázalo bavit celou dobu, hlavně pokud nehledáte něco náročného. Záměna hrdinu nebyla úplně nejšťastnější, ale jinak to pěkně odsýpalo a některé momenty pobavily. Proč ne. slabší 4* ()

Torgal

Klasická hollywoodska dvojka stvorená pre peniaze. Oproti prvému dielu minimálny posun, protagonisti ostávajú rovnaký tak ako aj štýl filmu založený na prepálenej trikovej akcii. Osvieženie má zabezpečiť humor vyplývajúci z toho, že dve z postáv sú ovládané gerontami. Toto sa vyčerpá veľmi rýchlo, no žiadne eso v rukáve už film nemá (no, možno ešte koňa). Tentokrát som sa nedočkal ani žiadnych narážok na logiku počítačových hier, zato tu bolo samoúčelné prehadzovanie medzi postavami, aby sme sa náhodou pri sledovaní nenudili. 5+/10 ()

katmandzoo

Už jednotka bola priemerná, no táto druhá časť bola podľa môjho názoru úplne zbytočná. Do deja neprináša nič nové a len s obkukanými a nesympatickými postavami kopíruje pôvodnú myšlienku bez akejkoľvek originality. Dwayna Johnsona mám v obľube, ale v tomto filme mi liezol neskutočne na nervy. Tie jeho pohľady a akrobatické kúsky, kedy sám pozabíja 60 chlapov sú už miestami cez. Treba poznať hranice a mieru únosnosti, aby to diváka neotravovalo. A vlastne už ani neviem, k čomu by som sa vyjadril, lebo ma v tomto filme fakt nič neoslovilo. Dúfam len, že nad trojkou už tvorcovia ani neuvažujú. 1/5 ()

Hpatrik

Málo humoru, málo hlášek a gagů, bavil mě snad jen kontrast mezi generací hrami nepolíbenou (rozuměj staříky), ale i z toho by se dalo vyždímat více. Převtělování do různých hrdinů v průběhu filmu pro mě bylo nesmírně rušivé a zmatečné, příběh je vesměs průměrný a bez nápadu. Škoda! Slabší tři. ()

chrispe

Myslím, že je to o poznání slabší, než předchozí díl, i když nápad s dvouma stařečkama nebyl úplně špatný. Nicméně se mi to zdálo nedotažené, trochu vaření z vody, motivace postav divný. Ocenila jsem zasazení do vánočního času, to já vždy, i když to převážnou většinu stopáže nehrálo roli. Taky bych to rozhodně zkrátila. ()

Razzor_82

Next kopie výborného prvního dílu. Klíčové selhání je ve výměně skvěle zajetých osob, které způsobí úbytek nudy a guestů. Vizuálně hezké jen v pár scénách jinak pruda. Kasdan prostě neudržel kouzlo Junmaji a vytvořil recyklát prvniho dílu. Tak zaslouží pořádný flákanec! 6/10 ()

aR3Zz

Kouzlo druhého dílu (restart z roku 2017 - Vítejte v džungli) je pryč. Nachápu, proč se scénář neopřel o to, co mělo úspěch a vymýšlel kraviny. Hlavní 4 postavy byly propracované jak v jejich reálném světě, tak v Jumanji. Nově se zanáší prvek staříků, který dostane na můj vkus až moc prostoru. Je to stále zábavné, ale chybí tomu duše. A děj je zcela podřadný, sotva křoví. Ale k čemu křoví, když postavy už nejsou zajímavé... 55% ()

Gixian

Jako dalo se to. Hlavně díky velice příjemnému obsazení (jen DeVita bych si klidně odpustil). Opakovaný vtip, tj. zápletka, je už trochu méně vtipný, ale film stále celkem baví - byť člověk cití, že je překombinovanější a hloupějsí než jednička. ()

Sala1

Ak ste videli Vitajte v džungli, presne viete čo vás čaká. A to myslím aj v dobrom, aj v zlom. Paradoxne začnem od konca filmu. Pokiaľ zostanete v sále kúsok dlhšie, čaká vás medzititulková scéna, ktoré je obrovským spoilerom a ktorá výrazne nastavuje premisu ďalšieho filmu. Na základe toho je dôležité povedať, že tvorcovia (ktorí sú rovnakí ako pri predchádzajúcom filme) smerujú k zaangažovaniu mladých hercov do dobrodružného deja. A tu mám problém s oboma filmami. Mladá generácia štyroch tínedžerov je nevýrazná, je postavená na archetypoch a ťažko sa vám film dostáva pod kožu pokiaľ sú na scéne. V pokračovaní to zachraňuje DeVito, ktorý je samozrejme veľký sympaťák a dokáže si zo seba urobiť srandu. Scenár sa prekvapivo výrazne venuje DeVitovmu príbehu (spolu s Gloverom) a na hlavnú štvoricu tak nadpája myšlienku priateľstva a jednoty, ktorú si ťahá už od začiatku série. Celý tento subplot končí príjemnou emočnou bodkou, ktorú by asi po výbušnom CGI závere čakal málokto. Akonáhle sa dostávame do Jumanji, tentokrát navštevujeme tri prostredia. Tak veď prečo nie. Produkčným problémom snímky je, že napriek tomu, že robíme s väčším budgetom a réžia má pripravených niekoľko zaujímavých nápadov, stroskotáva to na miestami naozaj slabom CGI, ktoré nepodporia ani vystavané kulisy. Viac ako polovica humoru opäť spočíva vo výmene postáv a charakterov, takže pokiaľ to vám nesadlo v predchádzajúcom filme, tu vám to pôjde vyslovene na nervy. Postavy sa menia niekoľkokrát a vám je vďačne jedno kto je kto, čo je trochu škoda. Zápletka fiktívneho sveta je jednoduchá a viac-menej ponúka vyslovene priamočiare putovanie do finálnej destinácie. V závere sa jedná o priemernú dobrodružnú rodinnú zábavu, ktorá je absolútne neškodná, do budúcna by však zniesla väčšiu invenciu a budget. Viac tu: https://youtu.be/R6wzT1clTvg ()

CorteX^

Zbytečný pokračování čistě za vydolování více zlaťáků...scénář někdo napsal za večer a herci působili jak kdyby to byla jejich premiéra...hnus. ()

Maximilianus

Ďalší level sa už bohužiaľ nenesie v duchu prekvapení a niečoho nového, ale ide starou známou cestičkou, len s miernymi "vylepšeniami". Na začiatok napíšem, že mi prišlo ako celkom dlhá doba, kým sa aktéri dostali do Jumanji. Celkovo sa v tomto filme dosť rozprávalo, čomu vzhľadom na druh humoru rozumiem. Taktiež chápem, že tvorcovia potrebovali predstaviť dve nové postavy dvoch Dannyov. Práve tí patria k tým pozitívným vylepšeniam filmu a práve na týchto dvoch som sa prostredníctvom The Rocka a Kevina Harta najviac bavil. Jack Black ma bavil až ako Bethany a Karen Gillan bola približne na úrovni prvého filmu, ak nie aj trochu horšia. Čo sa týka postáv Rock a Kevin si to kradnú pre seba. Trochu ma mrzelo, že som si to nemohol vychutnať naplno, nakoľko sme boli na dabovanej verzii a predsa len slovenský dabing alebo dabing celkovo nikdy nebude lepší ako originál, najmä keď tam ide o striedanie charakterov, hlasov, postojov a podobne, v čom sú Jack Black a Kevin Hart celkom skúsení. Ako som ale napísal, bavil ma aj Rock. Awkwafina hrala takú klasickú postavu, ako vo väčšine filmov, minimálne mi tak pripadala, ale tiež až po premene charakterov. Jumanji malo byť velkolepejšie a dobrodrúžnejšie a tá snaha tam bola vidieť, ale Jumanji je džungla a tam to aj malo byť. Samozrejme zmena prostredia musela prísť, inak by sa divák mohol nudiť a zasa treba uznať, že prostredia boli celkom pestré. Akurát že tak ako avatari ani ja nerozumiem, prečo išlo o inú hru a iný príbeh. Film to bohužiaľ nechce vysvetliť, tak asi sa dostali do ďalšieho levelu alebo čo....Ahá!!! Teraz už chápem ten názov. Akcie mi prišlo pomenej, humor bol ako kedy, taký ľahký nadpriemer, dobrodrúžstvo ako tak, trochu slabšie ako v jednotke. Film som si kvôli akcii, dobrodrúžstvu a prostrediam chcel užiť v 4DX 3D, a keďže to bol môj prvý 4DX film, bol som samozrejme nadšený. Mám však pocit, že celá tá technológia má väčší potenciál, než nám ukázalo Jumanji. Za prvé celkom dlho trvalo, kým prišla nejaká akcia, ale tá potom stála za to. Vône neboli žiadne, neviem prečo a vody sme si tiež veľa neužili. Tá ale bola. Inak nás to hádzalo, ofukovalo až som bol rád, že som sa teplo obliekol, kopalo, sem tam sa blýsklo a občas aj ošpiekal nejaký ten hroch. 3D technológia tiež nebola nejako výrazná, väčšinou to bol iba plochý obraz vo viacerých úrovniach a nejaké vystupovanie z plátna sa udialo možno dva razy, aj to možno preháňam. Ale v pohode, aspoň ma neboleli oči. 4DX technológia ale neovplyvňuje moje hodnotenie a hoci sa mi páčila a určite si ju ešte budem chcieť vyskúšať, film sám o sebe nie je lepší než jednotka, je to typický sequel a ak príde nejaká trojka, asi to bude ešte horšie. Ale chcem veriť, že tvorcovia prídu zasa s niečím novým. 7/10. ()

ing.man

Je to úplně stejná zábava jako první díl. Nic víc jsem od toho nečekal. Nejlepší scéna na konce filmu a věta? "Je mu sedmdesát pět a teprve teď se naučil létat." ()

Black-star

Ach ta pokračování. Herecky vynikající počin - nic lepšiho se po uspěšném restartu fenoménu jumanji ani nedalo čekat. Ale to co bylo brilantní, nové a originální v jedničce - to už prostě ve dvojce nefunguje. Proč!? Je to předvídatelné a stejně jako každá počítačová hra nepřináší v dalších levlech a úrovních nic nového stejně tak je to i s tímto počinem. Pobaví, neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Jako oddychová komedie - skvělá volba. ()

Mouchal

Celkem v pohodě, ikdyž dost zbytečné pokračování. Jede se prakticky přes kopírák, vtipy se nedočkaly žádného "upgradeu" (spíš downgrade), nových postav pomálu a lokací jakbysmet. Zábavné to sice je, ale nepřináší to absolutně nic nového, nemá to žádný reálný přesah (ikdyž se o to trochu snaží) a děj je tak generický, že ho člověk během týdne zapomene. Když už do kina, tak alespoň na 4DX, tam to s vámi alespoň trochu zaháže, jinak ale celkem vyhozený peníze. 60% ()

Likan7

První hodinu jsem si říkal o co těm lidem jde? Je to na úplně stejný úrovni jako fajnová jednička (dvojka). Vtipy fungují, akce taky, postavy jsou fajn a Johnson si to zase dává. Jenže u sledování Jumanji jsem si připadal, že druhou půli režíruje někdo jiný. Někdo, kdo vyhodil do kýble všechno, co ten 1 a 1/2 filmu fungovalo. Akce je nudná, humor mimo a herci mě nebavili. Posledním hřebíčkem do rakve je finále, které je utahaný, nudný a šíleně nezajímavý, že jsem si říkal: "kdy bude konec?". Je to škoda, protože jak říkám, na začátku filmu i druhý hry jsem se bavil, pak jakoby všem došel dech a nápady. Je z toho pak pokračování, které se snaží svést na vlně předešlého dílu a moc mu to ve finále nejde. Ale abych to jen nehejtil, na sobotní večer k odpočinku je tohle ideální film. ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)