Vo vianočnej novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, čo záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami… (Itafilm)

Davies182

Další level je v tomto případně spíš downgradem, už to nemá takovou šťávu jako předchozí díl (i když ty dvě hodiny utečou) a nedokážu si představit, o čem by případně mělo být další pokračování. To bude recyklace na n-tou. [HBO GO] ()

pepo

O dost slabsie nez prve dve casti. Nechcem napisat, ze ten film je zbytocny, pretoze ucel splnil(zarobil hromadu prachov).Ale ze by som sa na nom nejako bavil, to nie. 5/10 ()

Xmilden

Povedené pokračování, do kterého tvůrci přivedli duo veteránů, aby jim pomohli s komediální stránkou. První polovina je díky tomu občas spíše ryze komediální, protože staří hrdinové se oproti minulému dílu vyměnili své avatary. Kevin Hart dokáže Glovera bezproblémově zahrát. Pasti, honičky a akce je určitě náročnější než minule, trošku se ovšem vytratila ta lehkost z minula. Rozumím tomu, komu bude připadat Dvojka o řád slabší než jednička, i tomu komu Dvojka nabídne podobnou porci dobrodružné zábavy Jednička. 65% ()

darkrobyk

Dalo se čekat, že nic převratného už asi série nenabídne. Je to stejné jako s hrou na určité téma. Tudíž opět uspávací úvod, skok do příběhu, padouchové, překážky, cesta tam a zase zpátky. Možná by bývalo nevadilo nechat některou z postav zcela zemřít... Ovšem akce je zábavná a co na tom, že z větší části vytěžuje opět Indiana Jonese a připomene Mission: Impossible. Honička se pštrosy je vtipná, potyčka s mandrily na zavěšených mostech evokujících schodiště z Bradavic napínavá. Nu a pak hrad z fantasy světa, kde jsou pasti známé z Dobyvatelů ztracené archy a nechybí vzducholoď. Přidanou hodnotou pro mne jsou nádherné krajiny. Akční zábava s příjemným vizuálem a poněkud rozporuplnými postavami mne bavila - 3.5* ()

cheyene

Určitě nejsem zklamaný, protože jsem neměl přehnaná očekávání. V podstatě jsem vyhlížel podívanou, která bude jako první díl, jen v bledě modrém. A to se i stalo. Příjemná dobrodružná oddechovka, nenáročná a pohodová, slušně zpracovaná. Jedinou vadou pro mě bylo prohození postav s herními charaktery proti prvnímu filmu. Měl jsem v tom chvíli zmatek, ale brzy jsem si zvykl, navíc v tomto "levelu" byla možnost i záměny. ()

filmfanouch

Druhé Jumanji bylo 2 roky nazpátek vánočním hitem jako prase, která si nějak automaticky předznamenalo plány na potencionální sequel. Dwayne Johnson pořád od té doby platí za snad největší hvězdu Hollywoodu, Kevin Hart už je též téměř sázkou na jistotu, Jack Black se po letech dočkal velkého funkčního comebacku a Karen Gillan se zařídila o to aby si jí filmoví fanoušci nepamatovali jen jako ,, šmoulinku" Nebulu z Marvelovek. Druhé Jumanji mělo především oproti prvnímu Jumanji vlastní ksicht a s pomocí upgradeu z deskovky na videohru se tu vytvořil potenciálně velký potenciál na svět kde by se ještě pár těch filmů natočit dálo. A po 2 letech je to skutečně tady. A od začátku jsem si přál aby nešlo o film, který vznikl pouze kvůli penězům a přál jsem si aby tvůrci natočili důstojný sequel, který bude s nastaveným potencionálem ještě výrazně jinak pracovat. No a povedlo se ! Vrátil se režisér Jake Kasdan i hlavní hvězdy a vědělo se, že dorazí také Danny DeVito, Danny Glover nebo vycházející asijská hvězdička Awkwafina. Zároveň trailery naznačovali jakým konkrétním směrem se Jumanji 3 vydá a zdálo se, že scénáristický tým pochopil jaký potenciál tu má a použil se pravidla zavedené hry změnit. Naší hlavní hrdinové se vrací do Jumanji, ovšem ne tak jako tomu bylo naposledy. Až na jednu výjimku se všichni ocitají v jiném herním avataru a krom naší hlavní čtveřice se k nim tentokrát přidá i důchodcovské duo v podání Dannyho DeVita a Dannyho Glovera. A zrovna zde si scénáristé vyhráli náramně. Nestalo se totiž, že by všichni byli ve stejném avatarovi jako minule ale téměř každý se dočkal změny. Karen Gillan zůstává stejná, jinak se ale náš tým zásadně prohodil. Dwayne Johnson zde třeba hraje Dannyho DeVita! Ano, Rock hraje tuhle hereckou legendu a Rock má díky tomu po dlouhé době hereckou příležitost dokázat, že umí něco jiného než pouhé černobílé hrdiny. A tím neříkám, že byl Rock předváděl oscarový výkon. Jen tím říkám, že Rock rozhodně nehraje na autopilota. Rock tu hraje senilniho DeVita, který nedokáže pochopit, že je ve videohře a pokud přijde o všechny tři životy tak s ním je zároveň definitivní konec. Stejně jako Johnson hrající DeVita je na tom i Kevin Hart hrající Dannyho Glovera. Platí, že DeVito i Glover zde mají spíše trošku větší čestné roličky než aby byli ve filmu většinu času, Johnson a Hart ale dokáží přítomnost těchle dvou legend minimálně slušně nastínit. Především Hart se tu dle mně herecky vyřadil a především se bravurně snaží imitovat Gloverův hlas a není mimo! Hart je za mně špičkou tohohle filmu a říkám to jako člověk na kterého jeho humor většinou funguje 50 na 50. Hart tu ale po 2 letech opět dostal příležitost se herecky vyřádit a tyhle role mu prostě sedí. Jack Black je tentokrát Fridge, takže hraje namakaného černocha, který se musí popasovat s tím, že je aktuálně tak trochu při těle. I Black tu dostává zcela novou komediální hereckou výzvu a opět se proti němu nedá říct ani popel, protože si Black svůj herecký comeback v posledních pár letech vyloženě užívá a společně s Hartem tvoří špičku ledovce tohohle filmu. Karen Gillan se poté nedá také říct, že by se zhoršila, scénář jí ale na rozdíl od ostatních nedává příležitost předvést cokoliv nového až krom jednoho momentu, který ale trvá zhruba 2 minuty. Gillan si ale postavu Rudy respektive jejího celkového protikladu užívá pořád stejně jako 2 roky nazpátek. A téměř to samé se dá říct i o návratu Nicka Jonase. Především se mi ale potvrzuje, že je Awkwafina skutečný herecký nález u kterého mě těší, že dostává více a více příležitostí. Byla boží ve Farewell a nyní si může vlastně v klidu plácnout s Hartem a Blackem. Awkwafina oficiálně dokáže uhrát vážné i komediální role a těším se až ji bude ve filmech víc, protože myslím, že ještě něco předvede..... Především je ale na Jumanji 3 skvělé, že rozhodně nejde o bezduchou kopírku dvojky. Hrubá koncepce je sice úplně stejná, rozhodně se tu ale nejde po stejných bodech jako u dvojky. Nový videoherní lore, nová prostředí a nové elegantní způsoby jak si s tímhle námětem a potenciálem vyhrát. Stejně jako u dvojky platí, že by z příběhů Dr. Bravestonea a jeho bandy šel natočit regulérní dobrodružný film, který by představoval avatary jen jako filmové postavy. Opět jsem se chvilema cítil jako u velmi odlehčenější verze Indiana Jonese a třeba sekvence s opičáky na točivých dřevěných mostech je epická jak nejvíc to v rámci světa Jumanji jde. Pořád ale především platí, že se film dá brát jako parodie na dobrodružné filmy, které si sem tam opět vystřelí z klasických klišé a především je fajn vidět, že si tu někdo dal práci a vymyslel nové levely s funkčními překážkami, avatary a dodal starým avatarům i nové schopnosti a slabosti. A především se to opět neobejde bez ,, Baby I Love You Way". A opět to stojí za to! Krásně se na to kouká, díky hudbě a hyperaktivní kameře má člověk pocit, že opravdu kouká na dobrodružný film a především Jumanji dokáže chvílemi i dojmout na tom pravém místě. Dokáže parádně bilancovat mezi humorem a emočními scénami a nabídne uspokojivé finále, které se bere vážně a nepůsobí to křečovitě. A to je paráda! Jumanji 3: Další level je důstojný sequel, který si z dvojky bere to nejlepší a zároveň se snaží být opravdu své. DLC Jumanji je paradnim dobrodružstvím, které společně s novými Star Wars funkčně obstojí jako vánoční blockbuster. A ve finále i dorazí kvalitní odkaz na původní Jumanji, který by ale také mohl naznačit, že se příští Jumanji film vrátí ke kořenům. A nejsem vůbec proti, už čestné cameo na konci ve mně vyvolává chuť pustit si původní Jumanji znova co nejrychleji..... Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

Shakers

Ani jednotka, alebo teda Welcome to the Jungle nebol pre mňa nejaký zázrak, ale bavil ma o niečo viac ako jeho pokračovanie. "Dvojka" síce ponúkla znova fajn jazdu, plnú efektov a zaujali aj veteráni Glover a DeVito, či prehodenie niektorých rolí v hre Jumanji. Lenže ak sa to pozriem ako celok, pár akcii a scén bolo zábavných a pekne natočených, ale bolo ich len pár a to je ten problém, pretože film ma dve hodiny a nie vždy ma to bavilo. Niekedy mi to prišlo zbytočne naťahované, alebo príliš obyčajné a bez nápadu. Uvidíme s čím sa vytiahnú v ďalšom diely, pretože dvere sú otvorene. Čo dvere, rovno cela garážová brána. 60% - 3* ()

DJ_bart

"No shit, he's an NPC? So he has a limited number of things he can say, right?" "Just like my friend Carl." ____ Sequel modernizované verze kultovního 'Jumanji' opět lukrativně využívá principu gamifikace, a jakožto dobrodružná akční oddechovka dozajista splňuje svůj primární modus operandi. Kevin Hart, Jack Black, Danny Glover, a Danny DeVito si každej frk kradou pro sebe - charismatický herecký ansámbl je jedním slovem bezchybný.... Sice je pokračování svým pojetím přespříliš kýčovité a patetické, částečně postrádá čaro svého předchůdce, a mnohdy recykluje originální prvky z jedničky (dance fight či running joke s abilitami a úmrtími), ale zásadně jde o bezstarostnou blockbusterovou jízdu, kterou nelze brát jakkoliv vážně, a kterou jsem si upřímně užil - čímž snímek splnil svůj účel. Završení trilogie bych kupodivu uvítal.... VERDIKT: 7,3 mandrilích řitopichů z 10 ()

Pepinec

Jinej level to bezpochyby je. Bohužel mám ale ten pocit, že ve scéně se stádem divokejch pštrosů jsme omylem viděli i tvůrčí skupinu scénáristů... Na třetí level se kouknu jenom pokud ho nechaj napsat někomu, kdo tak často nemlátí hlavou o zem. ()

JohnnyD

Strašne slabé. Odvar z odvaru, opakovanie starých trikov a takmer žiadne nové nápady. Ten jeden z mála - menenie postáv - padá na obmedzených kapacitách hercov. Radšej keby urobili pokračovanie ako poctu inému žánru videohier. ()

Nin

První remake Jumanji se mi opravdu líbil, dokonce mě i slušně nadchnul, a tak jsem se malinko bál, aby mu dvojka neudělala ostudu. Chvilku u mě obavy přetrvávaly, protože Jumanji: The Next Level má poměrně pomalý rozjezd. Ale pak už je to zase skvělá jízda, která nepůsobí okoukaně. Máme tu opět pěkné prostředí, i když hlavně zvířata působí příliš uměle (a podle mě to není záměr) a poměrně často se objeví vyvedený vtip. Příběh je opět zábavný, a i když se drží nějakých těch zaběhlých zvyklostí, tak je opravdu fajn sledovat, jak se to vyvine. Ve dvojce přibydou nějaké postavy a víc se tu mění těla, ale není v tom nijak velký bordel, naopak je to dobře vymyšlené a režisérsky ukočírované. Všichni herci se v těhlech proměnách těla fakt snaží a podávají úctyhodné výkony. Nejvíc mě bavil Kevin Hart jako postarší černoch a asiatka Awkwafina napodobující vzteklého Danny DeVita. Takhle si nějak představuju moderní dobrodružný film pro děti i dospělé. Fakt dobře odvedená práce. (8/10) ()

Rosaviva

Když už jsem zhlédla první díl, tak jsem si řekla, proč se nepodívat na dvojku. Zbytečná nastavovaná kaše. V podstatě film vymyslí trošku odlišnou zápletku, ale jinak úplně stejnou, vymění scenérii a jede si ve stejných kolejích. Tentokrát se přidají nové postavy a pokusy o vtipné scény tady vážně nefungují, protože je to celé postavené na dvou postarších pánech, kteří se celou dobu ptají pořád dokola na to samé. Nesympatický cast si k sobě nabral nováčka, který té nesympatičnosti dodal korunu. ()

misterz

Trocha horšie ako prvá časť. Hlavne po humornej stránke, pričom aj vtipné dialógy Jacka Blacka boli tentoraz slabšie. No svoj účel to i tak splnilo. Taká príjemná, pohodová zábava na dlhý zimný večer. Moc nepoteší ale ani neurazí. Priemer. 60/100 ()

Allien.9

Už jednička byla špatná, ale tohle je extrém. Nedokoukáno, nedala jsem to, skončila jsem questem, kdy se snaží získat ovoce ze stromu. Tragické jak příběhově, tak herecky, o nulové vtipnosti nemluvě. ()

HAL

První polovina byla o dost zábavnější, zhruba jako předchozí díl, protože mě na Johnson hrající se na DeVita dost bavil, vyloženě jsem si u toho vzpomněl na Dvojčata s ním a Schwarzeneggerem. ... ale možná je to i tím že na tu první polovinu jsem se díval po čtyřech pivech a stakanu hruškovice. Druhá půlka už jen převařuje to co už tu jednou bylo, a to je trochu nuda. Zato finální teaser na další pokračování vypadá zajímavě - paradoxně to by s takovou bylo návratem úplně na počátek, do prvního Jumanji, ve kterém se "fantasy" prvky objevovaly v naší realitě. Otázkou je jak do takového příběhu nacpat toho herního Johnsona, Blacka a další, protože je dost nemyslitelné že by se tahle série už obešla bez nich. 6/10 ()

Goldbeater

Jako první díl stejně nahodilá a scenáristicky líná podívaná, v níž se může stát úplně všechno a je to totálně fuk, protože moc dobře víte, kam to směřuje, a s nápady to nepřijde. Záporák opět ve filmu jen „existuje“ z povinnosti, nic ale prakticky nedělá a hlavní hrdiny neohrožuje. Nejzábavnější na tomhle díle je fakt, že Dwayne Johnson a Kevin Hart měli příležitost napodobovat herecké manýry Dannyho DeVita a Dannyho Glovera, ale to mi má v dvouhodinovém filmu stačit? ()

kingik

Maličko přeplácaným dojmem působící, na mušku si beroucí důchodový věk (známých hereckých veteránů), ovšem stále ultra bláznivá herní adventura, která starou známou zábavnou partu vrhá do nové a inovativně pojaté úrovně druhých pokračování. O pověstné pýří na hýždi Karen Gillan, kterému se podařilo uniknout přísnému holícímu procesu, je tenhle sequel horší než předchozí obnovený příspěvek na téma Jumanji. Ovšem přece jen se musím pousmát, když si vzpomenu na upachtěný originál z roku 1995 s jeho režisérem Joe Johnstonem, který si tenkrát myslel, jak to má celé bláznivě a sofistikovaně zkomponované a trikově ohromující, což samozřejmě není pravda, a o to víc se to potvrzuje, když to srovnám s o 25 let pokročilou technickou úrovní a režijní invencí Jake Kasdana. Ten se vrátil i se stejným scenáristickým tandemem a s neměnou hereckou partou. Oproti předchozímu dějství však tentokrát došlo k tomu, že o civilní čtyřčlennou partu z reálného světa divák neprojeví takový zájem jako kdysi, neb ta z videoherního světa má jasně navrch. A když se navíc scenáristé spolu s režisérem naprosto utrhnou ze řetězu, má divák na dvě hodiny postaráno o pořádný nášup zábavného až šíleného dění. Je naprosto zásadní, že původní videoherní parta zůstala zachována a stále mezi sebou vtipně komunikuje, jejich avatary navíc tentokrát dostaly tabulky s jejich přednostní a slabinami. Zápletka o záchraně herního světa Jumanji v záplavě šílených nápadů a dokonalých triků místy skoro až zaniká. Přebujelé výměny těl, armáda rozzuřených primátů, ale také dojemné chvilky spojené s drobným zamyšlením se nad těžkým údělem stáří, to je takový malý výčet toho, co diváka čeká a nemine. Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart a ve velkém popředí Karen Gillan se pohybují od vyprahlé pouště až po zasněžené hory, kde to na ně urputně zle vybaluje maniakální zloduch, co jim kazí idylický pobyt v herním světě a kterému budou muset zatnout tipec, aby byl od něj klid. Nutno uznat, že tentokrát Madison Iseman a spol. nemohl v takové herecké konkurenci zaujmout, a to jsou k dispozici ještě prima dědci Danny DeVito s Danny Gloverem, tedy jejich vědomí v avatarech. Tento díl beru coby důstojnou rozlučku se značkou Jumanji. Určitě ještě není vyšťavená, ale znáte to - v nejlepším a nejbláznivějším levelu se má přestat. 9/10 ()

dr.horrible

Až do momentu, keď si vymenia telá do toho pôvodného stavu z minulej časti, som to videl na štyri hviezdičky, pretože duo DeVito a Glover je fakt vtipné a dovtedy to stojí dosť na nich. Potom, keď sa z Glovera stane kôň, už to ide opäť v starých kolajách, tentokrát snáď úplne bez príbehu, a dojemný záver s koňom a “staroba je dar” je už úplne olol. 65%; Smial som sa asi trochu viac jak pri prvej časti. Ps: Karen Gillan je najsexi Lara Croft ever. ()

IQ Tiqe

Možná sem tam pár věcí bylo zrecyklování z jedničky, ale i tak jsem se dobře bavil. Nové postavy přinášejí nové situace a Danny DeVito je skvělej. Jen mi tam něco chybělo. Něco, co nedokážu popsat. Možná ten moment překvapení z jedničky, kdy jsem neměl žádné očekávání. ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)